Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
¤ Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2016)
Autor Wiadomość
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

dzięki za podpowiedź ,Andrzej, sugerowałem sie ruchomym ekranem.
pozdr.Roman
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 23 Sie, 2016   

Roman1963 napisał/a:
sugerowałem sie ruchomym ekranem

Gibane ma chyba 1/3 aparatów nie tylko lustrzanki... :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Roman1963 napisał/a:
zastanawiam się nad kupnem jakieś lustrzanki
myślę nad canon 70d,760d lub nikon 5500 i mam zgryza bo nie mogę się zdecydować
Wybór systemu to tak naprawdę dość poważny temat, zwłaszcza dla "zakochanych" :) Warto trochę o nich poczytać, bo np dwucyfrowa seria Canona, rozpadła się po 50D na dwie i tak jest pro-filmowa 60D i następnie 70D, a aktualny model to 80D, oraz typowo fotograficzny 7D, który doczekał się unowocześnionej wersji (Mark II). Podobnie stało się z linią amatorską gdzie pojawiły się xxxxD, a xxxD zyskały także obrotowy ekran i wejście mikrofonu. Dlaczego o tym piszę? Bo jeśli wybierał bym aparaty TYLKO do fotografii, wybrał bym Nikona, ale akurat seria D5xxx jest też robiona pod względem filmowania.
Jeśli zakochałeś się w fotografii lustrzankami, to musisz być świadom, że sam korpus ma dość małe znaczenie i najważniejsze są dokupowane obiektywy. Nawet nastoletnie modele potrafią robić super zdjęcia, ale nie będę ci pisał żebyś zrezygnował z obrotowego wyświetlacza i kupił staruszka, za to może lepiej poszukać Nikona D5200 lub Canona 650D/700D i więcej zainwestować w obiektywy?
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Trudny wybór ,od wczoraj zauważyłem też Pentax 3,i wybór modeli się powiększa ,
czytałem,ogladałem do 2 w nocy o różnych aparatach :roll:
i mam jeszcze większą zagwozdkę,już nie sugeruje się ruchomym ekranem.
chce kupić lustrzankę żeby być z niej zadowolony parę latek,
czemu tego tyle naprodukowali :lol:
dziś już wiem więcej,ale nie zbliżyło mnie to do wybrania konkretnego modelu.
pozdrawiam Roman :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Pentax k-3 ma stabilizację i sporo uszczelek, za to mają inne problemy np z doborem systemowych obiektywów na dalszym etapie rozwoju i trzeba posiłkować się firmami trzecimi. Jest jeszcze jeden argument szukając dla siebie lustrzanki. Warto przed zakupem wziąć ją do ręki, czy odpowiada waga, ustawienie przycisków itd.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
za to mają inne problemy np z doborem systemowych obiektywów na dalszym etapie rozwoju i trzeba posiłkować się firmami trzecimi

Podobne problemy mają amatorzy używający wszystkich systemów i posiłkują się firmamiu trzecimi. Bo skoro "killer stałek" jakim kilka lat temu ochrzczono Sigmę 17-50/2,8 kosztuje ok. 1500 zł - to jest najczęściej polecana zastępczyni kita dająca świetny obrazek. Bez względu na system . Drugi "killer" -to sigma 18-35/1,8 ostrzejsza od niejednej stałki już od 1,8... Codziennie się dziwię jak to możliwe żeby za 3 tysiaki zrobić takie cudo.
Wojmistrz napisał/a:
Warto przed zakupem wziąć ją do ręki,

Można nawet po zakupie... :lol: i oddać jak nie pasuje - po to wymyślono zakupy w sieci. Ja tak ostatnio kupuję wszystkie obiektywy i aparaty.
Co do Pentaxa to polecam wersję II czyli K-3II - która co prawda nie ma wbudowanej lampy ale jest ciut lepsza - zarówno matrycowo jak konstrukcyjnie - lepiej współpracuje z sigmą 18-35/1,8.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:
Podobne problemy mają amatorzy używający wszystkich systemów i posiłkują się firmamiu trzecimi.
No nie bardzo, czasem trzeba sobie dokupić coś innego, konkretnego. Jak taki jesteś mądry w Pentaxach, to lepiej mi pomóż w temacie obiektywów, który wczoraj założyłem.
Andrzej.M. napisał/a:

Można nawet po zakupie... :lol: i oddać jak nie pasuje - po to wymyślono zakupy w sieci. Ja tak ostatnio kupuję wszystkie obiektywy i aparaty.
No i masz po pierwsze w plecy za wysyłkę i uwięzione pieniądze. Łatwiej jest iść do sklepu, zobaczyć, pomacać, a ewentualnie potem kupić w necie.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Sigma 17-50 to kiler stałek, ha ha, śmieszne.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Bardzo... :roll: :lol: :lol:
Jeszcze lepiej to brzmi w ustach "canonika" który zapewne w 2010roku wychwalał swojego Canon EF 50 mm f/1.8 II...

Sigma 17-50.JPG
Sigma testowana na canonie...
Plik ściągnięto 5689 raz(y) 30,49 KB

canon 50_1,8 II.JPG
Canon EF 50 mm f/1.8 II - świetny co? Nawet domknięty do 2,8 ?
Plik ściągnięto 5689 raz(y) 30,42 KB

Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Sro 24 Sie, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Kiler słabej stałki chyba, a nie stałek :D
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

To pokaż tanie stałki w tym zakresie 17-50 które są lepsze! kiler - bo można było budżetowe szkła sobie darować.
Wojmistrz napisał/a:
słabej stałki chyba

A STM dużo lepszy? :wink: Też nie. Choć już nieco bliższy sigmie.
A może Canon EF 35 mm f/2.0 lepszy? Bo Canona EF 35 mm f/2 IS USM jeszcze nie było. Do kompletu trzeba by może Canon EF 20 mm f/2.8 USM? :wink: Chyba że ktoś kupi sobie Canon EF 14 mm f/2.8L USM II - będzie miał szerzej (i znacznie drożej). :cool: Jak widać , nawet teraz w twoim ulubionym systemie trudno o lepiej. O taniej nie powiem...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

Andrzej.M., pomijasz 2 sprawy. Po pierwsze 1.8/50mm to konstrukcja pod FF, a łatwiej zrobić obiektyw pod APS-C, po drugie co lepiej, wiedząc, że nie możesz już bardziej wydłużyć czasu, zejść do f/1.8 z f/2.8 czy zmienić ISO z np 6400 na ISO16000? To jest 1,3EV! I wiesz co, o ile kiedyś psioczyłem strasznie na tego 50mm f/1.8 II, tak kiedy mam go na 6D jest całkiem OK :P
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 24 Sie, 2016   

http://www.dxomark.com/Le...187_895_319_895

Zrzut ekranu 2016-08-24 o 23.48.03.jpg
Plik ściągnięto 5660 raz(y) 247,36 KB

 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Podzwoniłem po najbliższych sklepach foto i nikt nie handluje aparatami Pentax,
będę musiał poszukać coś dalej od siebie.wycieczkę do sklepu zaplanuje może po tym wekendzie.tak jak piszesz Wojmistrz najlepiej sprawdzić aparat organoleptycznie.teraz tylko musze znalezdz sklep.
a może ktoś wie gdzie na Śląsku handlują Pentaxem?
dzieki i pozdrawiam Roman
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 25 Sie, 2016   

Roman1963 napisał/a:
gdzie na Śląsku handlują Pentaxem?

Fotozakupy.pl : ul. Krakowska 2, Tarnowskie Góry
Cyfrowe.pl - ul. Warszawska 61, Katowice
Fotoplus.pl : Katowice ul. Warszawska 36
Jest jeszcze Eurortv - ale chyba mają tylko w magazynie kilka sztuk i wysyłają do sklepu gdzie ma być odbiór - bo ani w Katowicach ani w Krakowie nie mają w sklepie...
Na ich stronach znajdziesz mapki dojazdu. A pomacasz chyba sprzęt każdej marki. Zresztą - możesz najpierw się upewnić czy mają wszystko co chcesz.

komor napisał/a:
http://www.dxomark.com/Le...187_895_319_895

Dzięki, nie przyszło mi do głowy że wyniki testów na optycznych i na DXO mogą się tak bardzo różnić. Pytanie czy tutaj trafili na tak kiepskie szkła canona czy tam na słabszą sigmę? :lol: Niemniej nie zmienia to faktu że różnice jakościowe obrazu nie są wielkie za to 50-tki nie da się rozciągnąć do kąta widzenia jaki ma 17mm ... nawet canona... :razz: No i nie kupisz 4 szkieł za 1500zł.

Wojmistrz napisał/a:
I wiesz co, o ile kiedyś psioczyłem strasznie na tego 50mm f/1.8 II, tak kiedy mam go na 6D jest całkiem OK

To zrozumiałe - sam mam szkła których na cropie używam w ostateczności ale na ff będą super. Fizyka panie... :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 20