Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
¤ Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2016)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 28 Sie, 2016   

Roman1963, Pentaxy to bardzo dobre aparaty, ale jak nie chcesz się ukarać na najbliższych kilka lat, to po prostu odpuść sobie tego producenta. Na świecie jest tak, że wygrywa nie zawsze to co jest najlepsze i każda technologia i producent ma swoje wady, zalety i konkurencję. Różnice między aparatami nie są tak drastyczne jak to na forum wyolbrzymia Andrzej, za to w obiektywach potrafią mieć znaczenie.
Dam ci ciekawe przemyślenie. Często spaceruję i spotykam na trasie ludzi. Jestem bezpośrednim gadułą, nie mam problemów z nawiązywaniem znajomości więc w ten sposób poznaję setki ludzi. Średnio na jeden spacer przypada co najmniej jedna osoba, która czymś fotografuje i wiesz ile znam osób fotografujących Pentaxiem? Aż dwie. Obie posiadają bardzo dobry model, bo K-5, obie utyskują, że nie chcą dokupować kolejnych obiektywów do Pentaxa i że chcą zmienić system. Na rynku jest tak dużo używanych obiektywów do Canona i Nikona, również bardzo wysokiej klasy, że dość łatwo dorobić się niedużym kosztem konkretnego szkła na długie lata, a dopiero posiadając jakąś porządną eLkę czy nawet coś z obecnych Sigm A widzi się, że nawet słaba puszka dostaje skrzydeł. Popatrz na dział "nasze zdjęcia" i poczytaj exify. Na przykład antyczny 40D z 300mm f/4 IS USM L potrafi robić takie zdjęcia ptaszków, że kopara opada.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
jak nie chcesz się ukarać na najbliższych kilka lat, to po prostu odpuść sobie tego producenta

Tak tak wybierz canona - i dopłać drugie tyle za puszkę wydmuszkę... :lol:
Wojmistrz napisał/a:
Na przykład antyczny 40D z 300mm f/4 IS USM L potrafi robić takie zdjęcia ptaszków, że kopara opada

taa - oczywiście robi sam... ech fanboy... A wiesz jakie mogły by być zrobione Pentaxem? Nie ważne - na pentax.org znajdziesz też zdjęcia przyrody i makro zrobione nawet stareńkim Pentaxem K10D w którym wg. canonboyów nie było AF... No mieli rację - nie był najlepszy. Ale matrycę mimo że CCD - całkiem fajną. A wiele zdjęć jest tam robionych nie canonowskimi L-kami a starymi "pleśniakami" - pentaxami analogowymi , takumarami itp... np. w tym wątku... http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=300

Wojmistrz napisał/a:
Różnice między aparatami nie są tak drastyczne jak to na forum wyolbrzymia Andrzej, za to w obiektywach potrafią mieć znaczenie.

No pewnie - zwłaszcza jak postawisz aparat na statywie w deszczu - w ogóle nie ma różnicy... Albo na plenerze podczas opadów śniegu czy mokrego śniegu - ja wychodze bez obaw a ty? Koledzy z 60d zawijali w jakieś folie... :lol: Choć niby też uszczelnione. :roll:
Oczywiście można dać za jakiegoś canona 750D cały budżet , ale równie dobrze można kupić Pentax K-50 za 1900zł i dokupić 50/1,8 za 500-600zł i mieć pierwszy jasny obiektyw oraz dobrą puszkę.
Wojmistrzowi się trochę pogorszyło po kupnie... Pentaxa K-1 gdy zobaczył że nie kupi do niego używek swoich ulubionych szkieł ... bo są to dopiero wypuszczone na rynek nówki i używek jeszcze nie ma... No współczuję... ale taki zawodowiec mógłby lepiej przewidywać wydatki i konsekwencje... No jeszcze upłynie trochę wody zanim ktoś do Twojego komisu przyniesie używki od K-1... :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Andrzej.M. napisał/a:

taa - oczywiście robi sam... ech fanboy... A wiesz jakie mogły by być zrobione Pentaxem? Nie ważne - na pentax.org znajdziesz też zdjęcia przyrody i makro zrobione nawet stareńkim Pentaxem K10D w którym wg. canonboyów nie było AF... No mieli rację - nie był najlepszy. Ale matrycę mimo że CCD - całkiem fajną. A wiele zdjęć jest tam robionych nie canonowskimi L-kami a starymi "pleśniakami" - pentaxami analogowymi , takumarami itp... np. w tym wątku... http://pentax.org.pl/view...r=asc&start=300
Nic prostszego, zacznij wklejać zdjęcia i pokazywać wreszcie zdjęciami wyższość systemu Pentaxa nad resztą świata. Jak na razie nie widać, a kolegów fotografujących Canonami tak.

Andrzej.M. napisał/a:
No pewnie - zwłaszcza jak postawisz aparat na statywie w deszczu - w ogóle nie ma różnicy... Albo na plenerze podczas opadów śniegu czy mokrego śniegu - ja wychodze bez obaw a ty? Koledzy z 60d zawijali w jakieś folie... :lol: Choć niby też uszczelnione. :roll:
Oczywiście można dać za jakiegoś canona 750D cały budżet , ale równie dobrze można kupić Pentax K-50 za 1900zł i dokupić 50/1,8 za 500-600zł i mieć pierwszy jasny obiektyw oraz dobrą puszkę.

Mnie to nie przekonuje. Już ci napisałem w innym poście, jako to z tymi reklamowanymi uszczelnieniami jest w Pentaxie, nawet grzecznie podałem numery stron. Wiesz ile znam ludzi fotografujących w deszczu? Zero. Nawet kiedy fotografuję mecz i jest słaba pogoda to idę pod wiatę czy biorę parasol. Z doświadczenia wiem, że zazwyczaj w deszczu nie ma za bardzo czego fotografować. Ludzie mają pierwotną skłonność do uciekania przed deszczem, zła aura nie nastraja tek że do fotografii, a kiedy jestem w pobliskich gór(k)ach i zaczyna siąpić, to nakładam woreczki foliowe i dbam raczej o to, by się nie ześlizgnąć i nie zabić. Tak samo nie stanowi dla mnie problemu nałożenie woreczka w śniegu. W deszczu wszystko wygląda pesymistycznie, ale gratuluję że kochasz włóczyć się po deszczu i robić wtedy zdjęcia.
Woreczek foliowy 300szt za funta + gumka "recepturka" i mam wodoszczelniejszy aparat niż Pentax :D
Andrzej.M napisał/a:
Wojmistrzowi się trochę pogorszyło po kupnie... Pentaxa K-1 gdy zobaczył że nie kupi do niego używek swoich ulubionych szkieł ... bo są to dopiero wypuszczone na rynek nówki i używek jeszcze nie ma... No współczuję... ale taki zawodowiec mógłby lepiej przewidywać wydatki i konsekwencje... No jeszcze upłynie trochę wody zanim ktoś do Twojego komisu przyniesie używki od K-1... :wink:
Nie zmienia to faktu, że do Canona i Nikona takie super jakościowe szkła z drugiej ręki już może kupić sobie byle ambitniejszy amator. Nie każdego tak jak ciebie Andrzeju stać na kupowanie wyłącznie rzeczy nowych, zwłaszcza tych z górnej półki. Nowe po rozpakowaniu przestaje być nowym i warto o tym pamiętać. Ja nawet auta nigdy nie kupiłem nowego tylko wybieram mało zjeżdżone 3-4 latki, bo w UK potrafią kosztować nawet 15% ceny nowego.
I jeszcze tak dla pokazania przepaści, to na prawdę nie jest dla ludzi to samo.

c70-200.jpg
Żeby nie było niedomówień, używany ale z 2 letnią gwarancją, w UK idę do najbliższego sklepu tego sprzedawcy.
Plik ściągnięto 6473 raz(y) 10,9 KB

p70-200.jpg
2 lata gwarancji, na własny koszt odsyłam do producenta :D
Plik ściągnięto 6473 raz(y) 18,46 KB

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Kurde Wojmistrz, chyba sobie zamówię u Ciebie takie 70-200 nie bite, nie palone, Angol płakał jak sprzedawał. :) Będę miał spokój podczas moich nielicznych fuch reporterskich. Bo obecnie nie mam nic dłuższego niż 135mm, a rozmiar matrycy mi się zwiększył, więc kąty widzenia poszerzyły. :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

komor, looz :D
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Żeby jeszcze tylko Andrzej nie czuł się pobity na miazgę powyższymi screenshotami, trzeba dodać, że ten używany Canon jest bez stabilizacji, a ten nowy Pentax co prawda też, ale podepniesz go pod stabilizowaną matrycę. :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Tak, jest bez stabilizacji, ale jakoś z przyzwyczajenia kupuję ten model. Raz miałem IS to mi go ukradli na święta, razem z 1Ds :( , a ten kupuję co jakiś czas, używam i sprzedaję z drobnym zyskiem. Poza tym IS był dla mnie słabszy optycznie, a ten model jest na takim samym poziomie jak IS II. IS kosztuje £710, a IS II £875.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 29 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Ja nawet auta nigdy nie kupiłem nowego tylko wybieram mało zjeżdżone 3-4 latki
Ja jeszcze nie kupiłem używki... Pocieszę cię - moje obecne ma tyle ile nowe stulecie a nawet ciut więcej i jeszcze pojeździ. :cool:
Wojmistrz napisał/a:
pokazywać wreszcie zdjęciami wyższość systemu Pentaxa nad resztą świata

:lol: Sztuka to nie zawody... :lol:
Poza tym ja już 90% swoich zdjęć już zrobiłem , zostawiam to innym... :cool:
Wojmistrz napisał/a:
Nie każdego tak jak ciebie Andrzeju stać na kupowanie wyłącznie rzeczy nowych, zwłaszcza tych z górnej półki.

A ja zacząłem fotografię cyfrową całkiem niedawno - kilka lat temu - właśnie od używek i starych analogowych stałek. I prostego taniego pentaxa K-x i używki K10D. Później K-5 a teraz K-3II. 16-45/4 - używka, FA28-70/4 i 35/2,4 - też, A 70-210/4 - podobnie, Sigma 12-24 również, Samyang 85/1,4 i Pentax 70/2,4 tak samo. A nawet 100/2,8 WR ... Nowe - tak mam też nowe... Ale musiałbym naprawdę mocno chałturzyć żeby kupować od razu cały komplet FF... :cool: To co mam mi wystarczy do K-1.
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Witam,heh przejechałem się do Katowic do fotoplus,cyfrowe.żeby obejrzeć różne lustrzanki.(jak to jest,jedni walczą o wolne niedziele od handlu a niektórzy już soboty mają wolne)
i pocałowałem klamkę bo niestety w soboty zamknięte,(mogłem sam też sprawdzić na necie,ale byłem przekonany że otwarte.)będę musiał się wybrać jeszcze raz ale tylko od poniedziałku do piątku.
zakup lustrzanki się wydłuży w czasie.pozdrawiam Roman. :cry:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Wrz, 2016   

Roman1963 napisał/a:
niektórzy już soboty mają wolne

Widać im się dobrze powodzi i bez wekendów ... Poza tym trzeba wtedy albo ekstra płacić ludziom albo zatrudniać dodatkowych.
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

No i udało mi się dziś dojechać do sklepu ,po różnych przemyśleniach
(widziałem na żywo pentax k-70,k-3 II)
mój wybór zawęził się do nikon d7200 ,oraz canon 80d.
pozdrawiam Roman :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Ojojoj no to Andrzej będzie smutny. A o 7D Mark II nie myślałeś? Jeśli tylko pod foto, wybrałbym D7200, a nie 80D.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Wrz, 2016   

Roman1963 napisał/a:
mój wybór zawęził się do nikon d7200 ,oraz canon 80d.


Jestem niepocieszony... :lol:
Powodzenia!
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016   

Jest zamówiony Canon eos 80d +obiektyw EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM
teraz czekanie 48 godz. :cry: :wink:
może kto doradzić jaki dodatkowy obiektyw stały dokupić (do 1500 zł)
do portretów rodzinnych.
dzięki i pozdrawiam Roman
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 06 Wrz, 2016   

Do portretów - jak się zmieści w 1500zł - to 85/1,8 a jak nie to 50/1,8 STM. Albo coś innego jasnego (do F2,8) w przedziale 50-100mm.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 20