Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 1300D - test aparatu
Autor Wiadomość
sz.starczewski 
Redaktor



Posty: 117
Wysłany: Pon 06 Cze, 2016   Canon EOS 1300D - test aparatu

Zapraszamy serdecznie do lektury testu aparatu Canon 1300D oraz dyskusji na jego temat:

http://www.optyczne.pl/33..._EOS_1300D.html
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Cze, 2016   

Byka macie na początku tekstu:
Cytat:
6 czerwca 2016... Jego bezpośredni poprzednik pojawił się na rynku w lutym 2012 roku. Mimo dwóch lat...
12 luty 2014 :)
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Czw 16 Lut, 2017   

kupiłem dnia 15.02.2017r, w media markt z torbą i kartą za 1579zł pierwsze wrażenia super, zdjęcia piękne, wi fi działa,
jeszcze porównam ze starym EOS 7D
 
 
Scorpio 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Na ile ten aparat sprawdzi się dla kogoś, kto dopiero chce się nauczyć robienia zdjęć? Mam na myśli to, czy jest to dobry model do nauki fotografii bardziej zaawansowanej niż "kliknij i zapomnij"?
 
 
forrest 
Rozmowny


Pomógł: 8 razy
Posty: 262
Skąd: Opole
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Scorpio, moim zdaniem lepszy byłby EOS 760D lub 77D. Nie są duże, ale za to oferują dwa kółka nastaw, a to jest duży plus w stosunku do tego kadłubka, o którego pytasz :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Na start jak najbardziej może być. Ma dokładnie to samo co zaawansowane i profesjonalne aparaty, czyli możliwość pełnej kontroli nad ekspozycją, ale jest uboższy ergonomicznie o niektóre rzeczy jak wejście mikrofonu, ma słaby lustrzany wizjer, a nie penta-pryzmatyczny, nie ma tak wygodnego wybierania punktów autofokusa jak co niektórzy lubią, nie ma drugiego pokrętła, tylko trzeba korzystać z jednego/tego samego z przyciskiem itp "mankamenty". Koniec końców, to i tak lustrzanka "pełną gębą".
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Skoro mnie się sprawdza 1000d, nawet z podpiętym 500L to ten nowszy model będzie tylko lepszy :razz:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Hihi też mam 1000D :)
 
 
srebakominikon 
Nowy


Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Pią 22 Wrz, 2017   

Dziś kupiłem ten model. Pierwsze wrażenie to zaskoczenie, ze nie znalazłem funkcji czyszczenia matrycy, do której jestem przyzwyczajony z modelu Canon 450D. Ogólnie na plus drugie zaskoczenie, ze w trybie automatycznym jest zapis JPEG + RAW, bo w modelu 450D tak się nie da. Mam też wrażenie pozytywne wrażenie szybszego AF i może nawet bardziej precyzyjnego, choć zrobiłem z niego tylko 3 testowe fotki.

Kolejna sprawa to brak stabilizacji optycznej w KIT 18-55 III bo w modelu z Canon 450D jest 18-55 II stabilizacja. Przynajmniej nie ma przełącznika do jej włączenia / wyłączenia. Obiektyw tez widać ze przeszedł gruntowne zmiany kosmetyczne na jego niekorzyść, widać ze jest jeszcze bardziej budżetową wersją :cry:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 22 Wrz, 2017   

srebakominikon, bo 1300D to taki zmodyfikowany 550D, a obiektyw to zależy jaki wybierzesz. Ja mam 1000D czyli pierwszy z tej linii, ale obiektyw mam IS. Trzeba było inny kit szukać. Wersja III nie dorobiła się jeszcze stabilizacji, za to ponoć jest najlepsza optycznie.
 
 
srebakominikon 
Nowy


Posty: 19
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 23 Wrz, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
srebakominikon, bo 1300D to taki zmodyfikowany 550D, a obiektyw to zależy jaki wybierzesz. Ja mam 1000D czyli pierwszy z tej linii, ale obiektyw mam IS. Trzeba było inny kit szukać. Wersja III nie dorobiła się jeszcze stabilizacji, za to ponoć jest najlepsza optycznie.


Nie wiedziałem ze KIT 18-55mm jest w różnych wersjach. Ale skoro mam starsza wersje z stabilizacja z modelu 450D, to ten w wersji III może do czegoś się przyda.

Dziś zaskoczyłem się brakiem płyty z oprogramowaniem :neutral:
Zadzwoniłem so sklepu i powiedziano mi ze muszę je pobrać, tak podaje instrukcja obsługi na stronie 103. Poszukałem strony i jest do pobrania, ale wymaga podania numeru klucza. Znalazłem o który numer chodzi po długich próbach. Jest ten numer co zaznaczyłem strzałką na zdjęciu bez numeru w nawiasach - u mnie jest (22). Kolejne cyfry po nawiasie wpisane pozwalają pobrać:

Pakiet zawiera następujące aplikacje.
Digital Photo Professional 4.4.0
EOS Utility 3.4.0
EOS Utility 2.14.20
EOS Lens Registration Tool 1.4.0
EOS Web Service Registration Tool 1.4.0
EOS Sample Music
Picture Style Editor 1.16.0

https://www.canon.pl/supp...2010%20(32-bit)

1lolek.jpg
Plik ściągnięto 15817 raz(y) 120,71 KB

 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 23 Wrz, 2017   

Co do kitów to jak najbardziej dostępne są z modelem 18-55 II IS.
Jeśli chodzi o pobieranie softu to też od dawna stosowana metoda, po prostu wpisujesz numer seryjny z aparatu.
 
 
fotodarek 
Bywalec


Posty: 106
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
srebakominikon, bo 1300D to taki zmodyfikowany 550D, a obiektyw to zależy jaki wybierzesz. Ja mam 1000D czyli pierwszy z tej linii, ale obiektyw mam IS. Trzeba było inny kit szukać. Wersja III nie dorobiła się jeszcze stabilizacji, za to ponoć jest najlepsza optycznie.
wersja III optycznie jest bardzo dobra, sprawdzałem ten obiektyw z EOS 7D i EOS 1300D, jakość zdjęć mnie zaskoczyła, kit to już nie taki kit jak kiedyś
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Super!

łopata.jpg
Plik ściągnięto 13382 raz(y) 126,44 KB

 
 
lacek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 31 Mar, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Super!

O co chodzi z tym szpadlem? Nie ma zasady by nie odpowiadać na stare wątki, a jednak forum to co innego jak instant messager.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 19