Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
4K, czy warto?
Autor Wiadomość
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

A które szkła są lepsze z takich do 3000zl z mozowaniami 4/3 czy canon ef-s.?to samo w przypadku szkieł do 2000 i 3000 zł. Firma nieistotna. Chodzi mi o uniwersalne jasne stałki, małe(ogniskowe), jasne zoomy i makro. Czyli dochodzę do wniosku że inwestowanie w 4K nie ma dużego sensu(choć zazwyczaj i tak łączę nie więcej niż 10 filmików). A skoro Full HD jest ładną rozdzielczością to już nie walczę o 4K. A skoro matryca micro 4/3 jest mniejsza to jeśli nie nadrobią tego szkła to lepsza będzie Canona :?:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

A co ty chcesz filmować? Masz jakiś konkretny projekt, czy po prostu starasz się zmarnować kasę?

Do filmowania mniejsza matryca nie jest gorsza, zważ, że GO w filmie rzadko występuje.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Filmuje wszytko ale jeszcze przy tym robię nawet być może więcej zdjęć. Skoro do zdjęć matryca m4/3 może być za mała to lepsza APS-C.A Canon ma to czego mi potrzeba. Full HD, Autofokus jest dobry, a do tego mam już jeden obiektyw. Ma też dobrą cenę. A skoro dzięki waszym cennym poradom dowiedziałem się że 4K nie jest mi potrzebne to Canon jest ok. A szkła do Canona w zakresach budżetu które napisałem chyba są też dobre? chyba znajdę w nich coś ciekawego? Robię dużo zdjęć a filmy jak będe robił to canon chyba do nich nie jest zły? No i ta płytka głębia ostrości lepsza od Panasonica wyjdzie. Ale do końca przekonany nie jestem bo jeśli do Panasonica podepnę f/: 2.8 do wyjdzie mi chociaż taka mała płytka głębia ostrości? A w czym Panasonic przeważa nad Canonem a w czym Canon nad lumixem? Chodzi mi o wszytkie cechy biorąc pod uwagę wszystko.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Na razie to masz tylko moje opinie na ten temat :)
Z filmowaniem nie jest tak łatwo, z resztą z fotografią też nie. Sprzęt dopiera się do wykonywanego projektu, bo z jednej strony może wystarczyć byle smartfon a z drugiej sprzęt za $100000 będzie za mało. To tak samo jak z fotografią, innego sprzętu szukasz do reporterki a innego do studia zwłaszcza gdy nie pracujesz z ludźmi tylko cierpliwymi przedmiotami. Do filmowania od tak biorę od żony EOS M z obiektywem 18-55mm IS STM, podłączam mikrofon i też jest git, przynajmniej nie martwię się o ostrzenie bo mam video AF, a dzieciaki będą mieć pamiątkę, ale robiąc film na zlecenie, reklamówkę czy cokolwiek poważniejszego, mam zupełnie inny ekwipunek, np plecak obiektywów czy torbę osprzętu. Jak pisałem wszystko zależy od tego co ma być z tego zrobione.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Tego nie określę. Robię wszystko. Fotografuję rośliny, to co się nadarzy ludzi czasem też. Z filmami tak samo nie robię raczej reklam czy filmów na ważne zlecenia. Raczej też ot tak ale chcę aby to wszystko było ładne. Jestem amatorem. Najwięcej robię zdjęć ale filmy też lubię robić. Potrzebny mi sprzęt do wszystkiego. Nie mam konkretnych projektów. Dużo robię bliskich ujęć ale inne także fotografuję. Nie wiem co będzie lepsze ale może ja napiszę jak uważam a ty mnie poprawisz.

Canon Panasonic
zalety: mam już obiektyw (ważne) zalety:4K (mniej wazne)
lepsza matryca do zdjęć (ważne) mogę wyciąć klatkę z filmu i
więcej obiektywów (mniej ważne) mieć fajne zdjęcie (śred./waz.)

płytka głębia(średnio ważne)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

To nadal dywagacje, jak jaki wybrać samochód, suv czy coupe. Sam musisz znaleźć odpowiedź. Ja wiem, że G7 jest małe i lekkie a do amatorki to wielka zaleta, za to Canon z Magic Lantern to poważne narzędzie praktycznie dla profesjonalistów.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Magic Lantern nie wspiera 700 ani 750d. Wielkość canona jest ok jak coś to tylko waga może przeszkadzac. Ale 700d teże już profeska? :mrgreen: Czyli po prostu muszę zdecydować czy idę w 4K i mały lekki sprzęt czy idę w bardziej profeskę. :mrgreen:
Ok. Dzięki za pomoc. A gdyby był to Canon to który? Nie chce kupować używki ale te starsze modele np. ze zwotów można znaleźć. Jeśli w cenie sporo tańszej od nowyszych były by starsze modele jakimś cudem nowe to super. A ogólnie to który Canon lepszy, starszy czy nowszy?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Cze, 2016   

Serio, serio?
PS. Jeśli Canon to 700D bo ma szybszy czytnik kart (40Mbps) od 750/760D (21Mbps).
 
 
fides 
Entuzjasta
fides


Pomógł: 8 razy
Posty: 557
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

A może Sony A6000 z 18-105/4 PZ?
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Też o tym myślałem ale podobno jest problem z dostępnością obiektywów (mało ich).
A jak wygląda w nim sprawa z matrycą i AF w stosunku do lumixa i Canona?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Matryca nawet ociupinkę większa od Canona, aczkolwiek o zamontowaniu sensownego mikrofonu możesz zapomnieć.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 10 Cze, 2016   

Aha. A AF? I obiektywy (mało ich)?
A ta matryca ciut większa będzie miała wpływ na zdjęcia czy tak mała różnica że nie?

[ Dodano: Pon 13 Cze, 2016 09:52 ]
A wie ktoś może kiedy Canon 700d przestanie być produkowany?

[ Dodano: Pią 19 Sie, 2016 19:31 ]
Troszkę odświeżę temat :mrgreen:
Do Sony nie jestem przekonany.
Szukałem jak kupić Canona 600d ale nowego ciężko znaleźć kiedy nie jest produkowany :mrgreen: Znalazłem jednego kiedyś za 2000zł ale uszkodzony. Więc dochodzę do wniosku że kupię raczej 700d. Z tego co słyszałem to Magic L. naprawdę pomaga przy filmowaniu. Nie ma go niestety do Canona 700d. Widziałem na internecie jak ktoś instalował ML na 700d i teraz nie wiem czy faktycznie da się tak bezpiecznie dla oprogramowania aparatu zrobić? Czy może ktoś z was tak potrafi i mógłby mi udzielić instrukcji bo sam już to robił?

[ Dodano: Nie 21 Sie, 2016 09:13 ]
Przepraszam, pomyłka Canon 700d jest wspierany przez Ml.
 
 
Nosorog5000 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Wto 30 Sie, 2016   

Hej, planuje zakup lustrzanki kręcącej w 4k, budżet do 17-20k, trochę zainteresowała mnie świeżo upieczona 5d mark IV, ale nurtuje mnie jeden fakt - okazuje się, że w jej przypadku 4k nie korzysta z całej matrycy, a jedynie z cropa o przybliżonej wartości do APS-C. I teraz moje główne pytanie (wybaczcie, nie jestem sprzętowym nerdem więc mogę wybierać sie z motyką na księżyc), czy jest jakaś lustrzanka która kręci w 4k i korzysta z pełnego rozmiaru matrycy? Czy tak się da w ogóle?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Nosorog5000 napisał/a:
Hej, planuje zakup lustrzanki kręcącej w 4k, budżet do 17-20k, trochę zainteresowała mnie świeżo upieczona 5d mark IV, ale nurtuje mnie jeden fakt - okazuje się, że w jej przypadku 4k nie korzysta z całej matrycy, a jedynie z cropa o przybliżonej wartości do APS-C. I teraz moje główne pytanie (wybaczcie, nie jestem sprzętowym nerdem więc mogę wybierać sie z motyką na księżyc), czy jest jakaś lustrzanka która kręci w 4k i korzysta z pełnego rozmiaru matrycy? Czy tak się da w ogóle?
A wytłumacz mi jakie ma to dla ciebie znaczenie?
Wiesz, że dziesięcioletnim Canonem 30D robiłem filmy 4K?
Może postaraj się zrozumieć jak to działa?
Matryca w 5D Mark IV ma format fizyczny 36x24mm i ma rozdzielczość równą 6720 punktów w 4480 liniach. Uzyskiwany obraz jest w formacie 3:2, a dziś typowy format obrazu ruchomego to 16:9. Już na tym etapie widać, że gdyby cała matryca brała udział w rejestracji obrazu, to byłby on na ekranie mniejszym prostokątem z czarnymi pasami po bokach. Nie dzieje się tak wyłącznie w wyspecjalizowanych kamerach, które posiadają matrycę w odpowiednim formacie, np Super35mm, tam stosunek boków jest ~16:9. Canon 5D Mark IV został wyposażony w rejestrację obrazu ruchomego w kinowym formacie DCI 4K o 256 punktów szerszym od telewizyjnego UHD i proporcji 1,90:1 oraz rozdzielczości 4096×2160. Najpewniejszym i najszybszym systemem sczytywania danych jaką umożliwiają matryce CMOS jest sczytywanie natywne, tak więc zamiast całych 4480 lini, pod uwagę brane jest jedynie środkowe 2160 oraz nie z pełnej linii czyli 6720 punktów, a jedynie środkowe 4096. Taki odczyt zapewnia najmniej przekłamany i modyfikowany obraz, a fizycznie pobierany jest z obszaru około 22x12mm, co wymiarem odpowiada zakresowi matryc Super35mm. Kamerzysta, który do tej pory filmował czymś nawet z bardzo wysokiej półki jak Arri czy Red, będąc przyzwyczajonym do używania w konkretnych scenach ulubionych obiektywów nie odczuje różnicy, bo zarejestruje bardzo podobny kąt widzenia jak z innych profesjonalnych kamer.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Sie, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
A wytłumacz mi jakie ma to dla ciebie znaczenie?

Bo zmienia się kąt widzenia obiektywów w stosunku do ujęć kręconych tym samym aparatem w Full HD?

Wojmistrz napisał/a:
Najpewniejszym i najszybszym systemem sczytywania danych jaką umożliwiają matryce CMOS jest sczytywanie natywne, tak więc zamiast całych 4480 lini, pod uwagę brane jest jedynie środkowe 2160 oraz nie z pełnej linii czyli 6720 punktów, a jedynie środkowe 4096. Taki odczyt zapewnia najmniej przekłamany i modyfikowany obraz

Eee tam. Line-skipping to najgorsze rozwiązanie, bo przy wysokich czułościach będą wyłaziły szumy. Sczytywanie całej matrycy i łączenie pikseli zapewnia lepszą jakość. Choć faktem jest, że skalowanie z 6720 do 4096 nie pozwala łączyć np. po dwa piksele. Gdyby zrobili cropa z 6144 pikseli, czy 1.5 piksela wejściowego na 1 wyjściowy, to jeszcze można by tego bronić. A tak, to widać, że po prostu sczytywanie matrycy nie wyrabia.

Czy Panas GH4 robi 4K z całej matrycy? Jeśli tak, to z obiektywem 7-14mm da szerszy obraz niż 5DIV z czymkolwiek. Oczywiście dostępne szerokości ujęć to nie jedyny czynnik, jaki powinniśmy brać pod uwagę przy wyborze aparatu do filmowania. Mnie najbardziej interesuje funkcja filmu HDR w nowym 5DIV. Jeśli to działa tak dobrze, jak pokazali w reklamówce, to może być lepsze niż wyciąganie nieba z trybu Log w Sony A7.

Wojmistrz napisał/a:
Wiesz, że dziesięcioletnim Canonem 30D robiłem filmy 4K?

Napisz coś więcej. Ale pewnie masz na myśli film poklatkowy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14