Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
HC-X929, HD Writer AE 5.0 a limit 4GB
Autor Wiadomość
eudajmonion 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   HC-X929, HD Writer AE 5.0 a limit 4GB

Witam,

Kamera niestety dzieli nagrania ze względu na magiczny limit 4GB
- więcej http://forum.optyczne.pl/...f288137dbb221d.

Próba obróbki i eksport w programie dołączonym do kamery - HD Writer - niewiele pomaga
bo wciąż otrzymuje 4GB pliki zamiast jednego choć przejścia między nimi są bezstratne
(Movie Maker gubi kilka klatek choć daje jeden duży - ok 8GB - plik po obróbce).
Jak mogę wyeksportować bezstratne nagranie w jednym pliku w HD Writer?

Dziękuję za wszelkie sugestie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 12 Cze, 2016   

Bądź poważny, ten soft jest dostarczony "na siłę" bo Panasonic nie ma nic sensownego do zaproponowania. Kup sobie Movie Studio 12 za 50zł i będziesz szczęśliwy.
 
 
eudajmonion 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

W sumie prosty i darmowy Movie Maker by wystarczył, ale jak pisałem gubi parę klatek na
przejściu dlatego odpada.
Czy Movie Studio na pewno poradzi sobie z tym, czy to tylko WD Writer jest do tego?
Kamera produkuje dodatkowe 3 małe pliki z rozszerzeniem - .tmb .cont oraz .pmpd
i bez nich Writer nie widzi już materiału video.

Movie Studio 12 to koszt 200zł, skąd ta cena 50zł?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Poluj na coś takiego: http://www.ebay.pl/itm/So...8gAAOSwSHZWdRO2 tu masz 5 programów, o jeden więcej niż w pełnej wersji Movie Studio Platinum. Nie gwarantuję że sobie poradzi, bo jest inne pytanie, czy owe klatki przejścia są. W Canonie jak przechodzę między plikami to mam 0 różnicy, jest wszystko i obraz i fonia, po prostu jak ucięty plik, a nie wiem jak jest w X920/929. Nie mam już Panasonica aby sprawdzić.
 
 
eudajmonion 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

jak pisałem powyżej w WD Writer wszystko płynnie chodzi, ale Movie Maker sobie jakoś nie
radzi i przeskakuje. Konwertowałem też w video konwerterze (M2TS Converter) i tam
scalałem ale też jest przeskok choć mniejszy jakby.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 13 Cze, 2016   

Pobierz sobie z netu najlepiej w polskiej wersji i będziesz miał miesiąc na przetestowanie. Jak się spodoba to kupisz takie Imagination Studio i tylko wpiszesz klucz z opakowania. Jeśli nie znajdziesz w necie to zgłoś się na pw.
Dlaczego właśnie ten soft? Ja uważam go za niesamowity jak za proponowaną cenę. To z 90% możliwości Sony Vegas, a dla przykładu Adobe Premier vs Adobe Premier Elements to jakaś połowa możliwości.
 
 
eudajmonion 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016   

dziękuję. program zainstalowany,
przejście video w Movie Studio wygląda ok ale głos już nie-krótka cisza na przejściu pod
koniec pierwszego pliku (ale taki jest już plik bo w odtwarzaczu VLC czy innym też głosu
brakuje).
w WD Writer wszystko ok.
nie wiem czy to nie te dodatkowe małe pliki o których pisałem wcześniej mają jakieś
znaczenie.
też się zastanawiam nad wymianą firmware w kamerze bo to jest trochę nienormalne.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 14 Cze, 2016   

Jeśli jest nowszy firmware, to instaluj od razu.
 
 
eudajmonion 
Uczestnik


Pomógł: 1 raz
Posty: 51
Wysłany: Sro 15 Cze, 2016   

niestety nie ma żadnego firmware na stronie, ani dla jego brata HC-X920.

poniżej (z forum zagranicznego) jest wyjaśnienie owego problemu:

Cytat:
You will get very short audio gaps between the 4gb file segments if you simply drag and drop the files to download. If you download via your NLE such as Vegas Pro it will ensure there are no gaps. In practice 4gb is around 20 minutes and that is quite a long take for most subjects other than continuous wedding coverage so the gaps issue may not arise for you.

The supplied Panasonic software is great for chopping out unwanted portions of takes e.g. you may have 3 x 4gb files that run continuously. You might cut off the start and the end plus a few bits in the middle and end up with one much smaller continuous gapless file ..... if you see what I mean.


teraz wszystko jest jasne dla mnie.
nie mam vegas pro ale jak importować przez movie studio?
Proste Import Media (przy podłączonej kamerze przez USB)
nie działa - chwilowy brak dźwięku na przejściu - jak kolega opisał wyżej.

[ Dodano: Sro 29 Cze, 2016 20:57 ]
Witam serdecznie,

Napisałem do kolegi, którego cytat zamieszczono poprzednio.
Po kilku dniach otrzymałem odpowiedź.

Cytat:
(...) first insert your card into a reader n.b. I've never tried it by reading from a cam's internal hard drive but it may work.
In Vegas Pro you go View > Window > Device Explorer, or use the short cut Ctrl+Alt+7 to bring up device explorer.
This should show the location of the card on the left and a series of clips on the right.
Click on Device Properties and browse to the location of the folder to which you want to save the files. Then Save.
Then click on Import All New Clips.
This will import your clips joined together where your shoot was continuous - no separate files of 4gb each - and therefore no gaps.
If you started and stopped recording several times in the shoot then it will recognise that these clips should not be joined together.
(...)


Ucieszyłem się bo metoda działa również w Movie Studio 12.
Otrzymujemy jeden duży plik bez przerw dźwiękowych.
Dokładnie jak było potrzebne.

Niemniej następny problem pojawił się w międzyczasie gdy chciałem przerobić poprzednie
nagrania ale zawierające same klipy (bez dodatkowych plików które tworzy kamera bo
niestety ich nie mam).
Program już ich nie widzi. Dalsza analiza pokazuje, że potrzebna jest pewna struktura
plików taka jak jest na karcie.
Struktura musi zawierać następujące foldery:
AVCHD\BDMV\PLAYLIST i STREAM folder (wewnątrz którego powinny znajdować się klipy).
Ale problem jest z małym plikiem listy odtwarzania który musi być wewnątrz folderu PLAYLIST i mieć rozszerzenie MPL.
Taki plik może wyglądać podobnie (skopiowane z notatnika):

Cytat:
MPLS0100 : j š
Ï@ , `00009M2TS •j ª > f aeng eng `00010M2TS =ÕŒ.u > f aeng eng `00011M2TS =½ <å > f aeng eng , •jÿÿ =Õÿÿ =½ÿÿ T @PLEX D D ÿÿ‑ P8
20. 6.2016 È D B #4
20. 6.2016 60P ÿÿÿÿ D B #B
20. 6.2016 60P ÿÿÿÿ D B I
20. 6.2016 60P ÿÿÿÿ , D d ÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿÿ ÿÿ \ Aý"@: Aý â5 e}"@: e} Yý: !=="@0 !== $Ý]5 +É="@C +É= /½½: :ž"@7 :ž >>=5 F{"@< F{ IÇ]0 Lj]"@0 Lj] P^Ý: hÝ"@0 hÝ k =, n±]"@0 n±] rQ}5 ø]"@0 ø] ”˜}5 *="@0 *= ¡‑½: ¤¾Ý"@0 ¤¾Ý ¨³]: ÇZ="@0 ÇZ= Êú]5 e9Ý"@7 e9Ýh1=, ‹ ý"@E ‹ ýÃý' »”"@C »”¿ˆ: ì="@7 ì=îþ,
¥}"@<
¥} E5 *¦}"@7 *¦}.šý: ‡CÝ"@7 ‡CÝŠ;=, DÅ"@> DÅ äå5 ‚%"@0 ‚%
"E5 ¥¥"@0 ¥¥ ‑EÅ5 +É%"@0 +É% /iE5 4…"@0 4… 7û: <å< Ö§< H H 1 - 1 - 0


W gąszczu różnych dziwnych znaków można zobaczyć informacje o trzech video klipach
i datę nagrania.
Próbowałem oszukać program zamieniając nazwy starych nagrań na takie same jak
w pliku MPL ale Studio nie widzi klipów do zaimportowania.

A może są jakieś edytory listy plików które tworzy kamera?
Czy coś w tym rodzaju?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 15