Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do filmowania, 1500 zł
Autor Wiadomość
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Cze, 2016   Kompakt do filmowania, 1500 zł

Proszę o pomoc w wyborze kompaktu który będzie służył tez za kamerę. Dziecko w drodze więc trzeba zaopatrzeć sie w dobre video :) myślałem kiedyś o samej kamerze, ale jeżeli cyfrówki tak dobrze niby teraz nagrywają. A że mam już stary aparat Casio EX-H10 to pora na coś nowego. Pewnie za 1500 zł to 4K nie będzie?
Wpadł mi wo ko SONY RX100...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






xseeb 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Wto 21 Cze, 2016   

Aparat nie zastąpi kamery do filmowania. Za 1500 poszukaj panasonica v770 lub v750 i będziesz miał ładny film z dzieckiem a nie jakieś dziadostwo z rx. Zdjęcia zrobisz smartfonem. Bedą lepsze jak z tego rxa.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

xseeb napisał/a:
Zdjęcia zrobisz smartfonem. Bedą lepsze jak z tego rxa.

Trochę śmiała teza. Doceniam dobrą jakość zdjęć ze współczesnych telefonów, ale jednak kompakty z wyższej półeczki też mają coś do zaoferowania, nie tylko przyzwoity zoom, ale też jednak większą matrycę.
 
 
xseeb 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

Większa matryca przydaje się do słabszych warunków oświetleniowych i małej głębi ostrości. Można uzyskać fajne rozmycie. Jednak nie wszystkim takie zdjęcia się podobają. Również cena jest znacznie wyższa od przeciętnego kompaktu. Uważam że nawet hx50 za 500zł zrobi superowe fotki. Zamieniłem rx100m3 na tz100 i jestem zadowolony. RX mi się nie sprawdził. Okrzyczany bardzo a nie daje tyle satysfakcji co tz100.
Ja się bawię sprzętem a jeśli chodzi o zdjęcia to znajomi stwierdzili, że zdjęcia z mojego smartfona wychodzą bardzo ładnie (S5). Więc jeśli ktoś ma w miare dobry smartfon to moim zdaniem warto zainwestować w kamerę. Zdjęcia nie oddają tego co fajnie nagrany film na żywo a szczególnie dzieci. Potem to się fajnie wspomina. Ja już mam to za sobą :) ))
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

http://www.androidguys.co...rtphone-camera/

https://www.youtube.com/watch?v=Owzv87Ar3zc

:grin:
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Sro 22 Cze, 2016   

I dalej nie wiem co kupić :)
Nie no w samą kamerę nie będę inwestował :) tylko myślę, że nie ma jakieś ogromnej różnicy w zdjęciach między kompaktami. Dlatego jako kryterium wyboru wybrałem nagrywanie filmów :)
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

LX7 raczej nie dostaniesz to na polu bitwy w tej cenie zostaje rx100 i fz200 z większym zoomem.


https://www.youtube.com/watch?v=9PvZk1VijAQ
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Jednak na korzyść RX100 przemawia jego wielkość. Bo wydaje się że FZ200j jest dużo większy od niego.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

http://cameradecision.com...-comparison.jpg

rx100 w realu jest bardzo mały.
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

To to jednak zdecydowanie RX100 wygrywa :)
Tylko też chciałem pobawić się w plikach RAW a tu znów widać, że słabo http://www.optyczne.pl/19...C3%B3w_RAW.html

I weź się człowieku na coś zdecyduj :)
 
 
xseeb 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

Za 1500zł chcesz kupić super aparat do filmowania? Zapomnij. Nie ma to jak grosiwa mało a wymagania, aż na 4k i jeszcze żeby w spodnie się zmieścił ;) Takie rzeczy tylko w ... i jeszcze myśli, że aparacikiem za 1500 nagra tak jak kamerą ha ha ha

Do wyboru
rx100mk1 no może na używke mk2
a5000
lx7
fz200
tz60
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Czw 23 Cze, 2016   

A jak bym miał większy budżet - 2000, 3000 zł?
 
 
piwowar 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Cze, 2016   

Za niecałe 2000zł możesz mieć panasonica tz 80 z filmowaniem 4K. To chyba jedyny kompakt w tej kwocie z takim nagrywaniem. (jeśli się mylę to niech mnie koledzy poprawią - z tak dokładnie obecnego rynku nie znam )
 
 
mareczek87
[Usunięty]

Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

tak patrzyłem dziś na CANON PowerShot G7 X. Dobra matryca 1 calowa, jasny obiektyw..
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 25 Cze, 2016   

To i ja wtrącę swoje dwa grosze.
mareczek87, odpuść sobie kompakty. Zainwestuj w bezlusterkowca Canon EOS M nawet używanego z pierwszej generacji z obiektywem Canon EF-M 18-55mm IS STM. Może nie będziesz miał megazooma i 4K, ale na pewno świetną jakość obrazu FullHD nawet w dość złych warunkach oświetleniowych. Nie jest to zbyt wielki, jest całkiem poręczny, do tego można kupić na prawdę tanio, a jakościowo się nie zawiedziesz, zarówno przy filmowaniu jak i fotografowaniu. Pod względem osiągów jest to praktycznie to samo co lustrzanka Canon 650D. Ja swojego kupiłem już dawno temu za niecałe £120, i niestety teraz już takich fajnych cen nie ma, ale nadal z Niemiec można dostać z przesyłką w granicach 1000-1100zł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14