Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Yongnuo YN560IV - jak sterować?
Autor Wiadomość
jwk102 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 10 Lip, 2016   Yongnuo YN560IV - jak sterować?

Witam,

kupiłem niedawno lampę YN 560 IV i dwa sterowniki RF605.
Jeden sterownik na puszkę, drugi pod lampę Canona, YN560 działa niezależnie...ale.

Ustawiłem Gr A na lampie YN650 i Gr B na sterowniku pod lampą Canona.
O ile po wyłączeniu grupy B na 605 na puszce Canon przestaje błyskać, to po wyłączeniu grupy A YN miga dalej.
Po wyłączeniu wszystkich grup YN miga dalej.

Da się jakoś sterować zdalnie tą lampą (włącz/wyłącz) czy zawsze miga?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 10 Lip, 2016   

Trzeba było poczytać forum. Nie potrzebujesz dwóch sztuk YN605, bo twoja lampa ma wbudowany wyzwalacz. YN605 używasz do zdalnego wyzwalania lamp YN560 III lub IV, a żeby nimi sterować potrzebny jest inny wyzwalacz niż YN605, który ma nazwę YN560TX.
Grupy i kanały muszą tyć te same, ustaw na A i C1, a będzie ok.
 
 
jwk102 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 11 Lip, 2016   

Kupiłem dwor sztuki RF605 bo... jedna pod lampę canona, druga jako sterownik na puszkę.
Mam świadomość, że nie można z nich sterować moca lamp - nawet YN560IV - ale chodziło mi tylko o wygaszenie poszczególnych grup.

I tak jak pisałem, pomiędzy dwoma RF605 działa jak należy ale niestety RF 605 w zestawie z YN560 już nie. YN560 działa cały czas, niezależnie od ustawienia grupy w samej lampie i na RF 605 - dlaczego?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 11 Lip, 2016   

jwk102, nie rozumiesz czegoś. YN560IV ma wbudowane odbiorniki kompatybilne z YongNuo wyzwalaczami 602/603/605 oraz STEROWNIKIEM YN560TX. Wystarczy, że na Canona zamontujesz RF605 z ustawieniami np Ch1 (kanał 1) oraz Gr A (grupa A) i tak samo ustawisz na lampie YN560IV, a wtedy będzie działać poprawnie.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 11 Lip, 2016   

Wojmistrz, kolega jwk102 wszystko dobrze rozumie. Jeden transceiver dał na aparat, a drugi dał – dodatkowo – na lampę Canona, poza tym, że używa też lamp YN 560 IV z ich wbudowanym odbiornikiem. Czyli ma dokładnie taki setup jak mój.

jwk102, sprawdź, czy nadajnik umieszczony na aparacie jest w trybie TX, a ten pod lampą Canona jest TRX. Lampy YN muszą być w trybie RX. U mnie włączanie/wyłączanie poszczególnych grup przy pomocy nadajnika umieszczonego na aparacie – działa prawidłowo.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016   

jwk102, dziś jeszcze raz sprawdziłem „w boju” i jednak coś trzeba jeszcze poczytać. Zwykle wyłączam grupy przy pomocy 560-TX i tam nie ma problemu, ale wyłączanie przyciskami A/B/C/D na obudowie RF-605 daje mi ten sam problem co u ciebie. W wolnej chwili zajrzę do instrukcji, bo te guziki na pewno do czegoś jednak służą.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 12 Lip, 2016   

Lekko odbiję od pytania głównego. To może jednak YN560III + YN560TX + RF603 będzie lepszym kompletem?
 
 
jwk102 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 14 Lip, 2016   

Komor - dzięki za zrozumienie :-)
Miałem nadzieję że można będzie sterować grupami z tx na puszce.
Ustawienia na 605 tak jak piszesz, puszka w tx lampa canona w trx a yn 560 w trybie odbiornika 603 rx.
No i ..........
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Lip, 2016   

Wojmistrz, YN560III też ma radio wbudowane i nie potrzebuje odbiornika. Jeśli wersja IV jest zabugowana, to wersja III pewnie tym bardziej. ;)
jwk102, niestety nie miałem jeszcze możliwości sprawdzenia czy to pluskwa czy nasze niezrozumienie działania. Sprawdzałeś w instrukcji czy coś o tym piszą?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   

A to nie jest tak, że w IV dołożyli mastera i po prostu przegięli?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   

Trudno mi się ustosunkować do tego, czy przegięli. :) Gdy do wyzwalania używasz nadajnika 560-TX, to problemu z wyłączaniem grup nie ma – przy pomocy przycisku MODE przełączasz się pomiędzy M/Multi/Off dla danej grupy. Tryb Off jest honorowany w lampach YN560IV oraz w YN660, co sprawdziłem. Jest także honorowany dla wariantu odbiornik RF605+lampa Canon.

Problem jest tylko przy wariancie takim, gdy nadajnikiem jest RF605, a odbiornikiem YN560IV. Odbiorniki YN660 oraz RF605+lampa Canon prawidłowo honorują ustawienia aktywności grup z nadajnika RF605.

Przeczytałem teraz jeszcze raz odpowiedni fragment instrukcji RF605 i wyłączenie grupy na nadajniku (TX) powinno spowodować jej niewyzwalanie. Czyli prawidłowo rozumiemy czego możemy oczekiwać. Działa to zgodnie z oczekiwaniami wtedy, gdy odbiornikiem jest drugi RF605 (założony np. na lampę Canona), działa to też prawidłowo z moją nową YN660. Natomiast w przypadku YN560IV wyzwolenie następuje zawsze, bez względu na aktywność grupy. Lampy YN560IV mam ustawione w trybie RX, czyli odbierania, a nie nadawania. Czyli nie są wtedy żadnymi masterami.

Zajrzałem też do instrukcji od YN560IV i nie widzę tam też niczego, co mógłbym mieć źle ustawione lub wyłączone. Wygląda na to, że jest to bug, który został naprawiony w kolejnym modelu 660. Nie wiem czy ten sam bug występował też w 560III.
 
 
jwk102 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   

Dzięki za testy :-)
Opisałem ten problem w liście do producenta, zobaczymy co odpiszą...
Co prawda nie umrę z powodu braku tych funkcji ale skoro są to powinny działać. Na tą chwilę mam tylko dwie lampy, więc można ustawić YN jako główną a canona jako ewentualnie odłączaną, ale w perspektywie mam zakup kolejnej (kolejnych) YN i wtedy ta funkcja stanie się potrzebna, czyli wypada zainwestować w droższą jednostkę na aparat :-/
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 17 Lip, 2016   

jwk102, jeśli chcesz mieć więcej manualnych lamp z tej rodziny YN, to nadajnik 560-TX i tak jest rozsądnym rozwiązaniem, bo masz pełne i wygodne sterowanie. Jak zwykle w fotografii, jedna inwestycja pociąga za sobą kolejną. ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14