Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon Monarch 7 8x42 - warstwy antyodbiciowe.
Autor Wiadomość
Dudens 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   Nikon Monarch 7 8x42 - warstwy antyodbiciowe.

Witam wszystkich!

Przejrzałem ostatnio parę egzemplarzy lornetek Nikona Monarch 7 8x42.
Mam pytanie do szanownych kolegów, czy to normalne, że są różnice w natężeniu koloru danej warstwy między jednym a drugim tubusem tego samego egzemplarza? Albo zupełnie inny kolor, tak jak na zamieszczonych zdjęciach?

Serdecznie pozdrawiam,
Dudens

nikonM7_1.jpg
Plik ściągnięto 5847 raz(y) 223,84 KB

nikonM7_2.jpg
Plik ściągnięto 5847 raz(y) 171,17 KB

nikonM7_3.jpg
Plik ściągnięto 5846 raz(y) 124,01 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   

Dudens, w przypadku Nikona można powiedzieć, że tak, to normalne :mrgreen:
Już kilka osób zauważyło takie niespodzianki w rożnych modelach lornetek. Z tego co wiem, inni producenci nie podchwycili tego pomysłu.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   

http://forum.optyczne.pl/...er=asc&start=30

Nikon powloki.jpg
Plik ściągnięto 5814 raz(y) 69,19 KB

 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Dudens, w zasadzie jest to wada czysto estetyczna. Optycznie nie ma szans żebyś wychwycił jakąś zmianę w odwzorowaniu bieli... Różnice w transmisji obu torów optycznych są zapewne na granicy błędu pomiarowego.

Taka ciekawostka. Oczy człowieka są tak pokręcone, że lewe i prawe oko różnie postrzegają tą samą barwę. Jedna z gałek ocznych zawsze postrzega barwy "cieplej" a druga "zimniej". :shock:
 
 
Dudens 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Dzięki za odpowiedzi.
Lornetkę już zdążyłem oddać do sklepu... do końca nie byłem przekonany czy ją chce, choć wizualnie, mechanicznie spoko. Nawet gdzieś też spodobał mi się ten inny kolor powłok :)
Będę szukał dalej lekkiej lornetki z zakresu 7-8x, w miarę uniwersalnej, która też i zda egzamin z nocnego przeglądu nieba. Może nowy Nikon Monarch HG... kolor powłok już mnie nie wystraszy ;)

Pozdrawiam,
Dudens
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

widoczek, ja bym nie był przekonany czy to tylko wada estetyczna. Różnice mogą być tak naprawdę spore i zauważalne. Ale żeby być pewnym należałoby pomierzyć oba tory na spektrofotometrze.

Ja w każdym razie unikałbym lornetek, w których powłoki różnią się w obu torach.
 
 
Dudens 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Czyli jednak zdania są podzielone.
I tu pojawiają się znowu pytania?

Czy taki sam kolor ale o różnym natężeniu bierze się z innej grubości napylenia?
Czyli inna intensywność odbijania/pochłaniania fal danego zakresu?

I czy różny kolor powłok to skutek innego składu napylonej warstwy?
Czyli odbijanie/pochłanianie fal zupełnie innych zakresów?

Pozdrawiam,
Dudens
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Ja bym na swoich oczach nie chciał eksperymentować –dolegliwości związane z koniecznością kompensacji mogą wystąpić dopiero po dłuższym czasie używania lornetki.

Nowoczesne powłoki składają się z kilku do nawet kilkudziesięciu warstw. Możemy sobie gdybać czy którejś zabrakło, albo może została zastąpiona....., inna powłoka – inne odbicie.

[ Dodano: Pon 01 Sie, 2016 11:01 ]
Co do wyboru lornetki - jako alternatywę M7 8x42 rozważ ZEN-RAY ED2 7x36. Wymiary i waga niemal identyczne, bardzo duże pole widzenie i korpus ze stopu magnezu a nie plastiku.
Wątek niżej masz opinie o niej.
 
 
Dudens 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Marlut, wątek o Zen 7x36 przjrzałem. Dzięki. Będę się teraz zastanawiał :)
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Marlut napisał/a:
Ja bym na swoich oczach nie chciał eksperymentować –dolegliwości związane z koniecznością kompensacji mogą wystąpić dopiero po dłuższym czasie używania lornetki.


Heh, bez przesady. Lornetki mające niby takiego samego koloru warstwy też potrafią się różnić między lewą a prawą stroną. Arek może coś więcej o tym napisać. Poza tym co np. z lornetkami z wbudowaną podziałką albo z dalmierzem :?: Przecież tam to masz jeszcze większe różnice. I co najważniejsze i o czym już wspomniałem, największą różnicę to masz na własnych oczach, lewe oko odbiera barwę "cieplej" a prawe "zimniej" (lub odwrotnie).
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Widoczek, może wyjdę na zbytniego tradycjonalistę, ale mimo wszystko wolę lornetki z jednakowymi powłokami.

Myśl Dudens, ED2 to dobry sprzęt.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Marlut napisał/a:
ED2 to dobry sprzęt


Z dokładnością do jakości wykonania...
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Arek napisał/a:
Marlut napisał/a:
ED2 to dobry sprzęt


Z dokładnością do jakości wykonania...

Oczywiście, mój jest dokładnie wykonany. Niestety nie robią wersji multicolor :mrgreen:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Jak podtopisz i przemrozisz go trochę, ze dwa razy Ci upadnie, to się okaże czy jest czy nie jest. Na razie tego nie wiesz. Zresztą o Monarchu też tego nie wiemy.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 01 Sie, 2016   

Arek, używam ZENa ED2 od ubiegłego roku, był na mrozi i na deszczu wiele razy, wygrzewał się także latem w pełnym słońcu. Przez ponad pół roku miałem jeszcze model 8x32 ZRS HD i on także nie zbierał kurzu na regale. Szczęśliwie lornetki mi z rąk nie wypadają.
Natomiast po przeczytaniu test M7 i po obejrzeniu tych lornetek w sklepie mam obawy co do ich żywotności, „kolorowy zawrót głowy” także nie nastraja optymistycznie jeśli chodzi o kontrolę jakości w fabryce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 22