Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak z tym bezlusterkowcem...?
Autor Wiadomość
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

lutek14 napisał/a:


O kurcze :O To wlasnie to o czym mowie. Niechodliwy system i obiektywy. Nie chciałbym na coś takiego trafić. Dlatego skupiałem się na Nikon lub Canon. Co to za inwestycja, aby sprzedać za 50% ceny, a potem i tak dopłacać do uzupełnienia szkieł...
Aha, rozumiem... Tym niemniej też dobrze by było, gdyby rynek chciał go przyjąć.



Pentax jest bardzo dobrą firmą o dużej renomie, która wprowadziła dużo inowacji. Ja kupiłem k20d, bo miał wtedy największą liczbę MP. Moje rozczarowanie wynikało z tego, że dla pewnych zastosować związanych z pracą zawodową potrzebowałem jeszcze większych zdolności rozdzielczych, a Pentax długo zwlekał z wprowadzeniem 24 MP, zwłaszcza w tańszych aparatach.

Starzenie się moralne aparatów dotyczy też Canona i Nikona. To jest prężnie rozwijający się biznes i na bieżąco wprowadzone są nowe modele, w których wprowadzane są nowe rozwiązania i stale poprawiane parametry. W ostatnim czasie, po pięciu, sześciu latach ceny aparatów spadają nawet do jednej trzeciej wyjściowej, bo ustępują nowym modelom.

Szkła były z kolei mniej chodliwe, bo kupowałem je zwykle pod kątem zaspokojenia swoich potrzeb i często nie wybierałem tych z wyższej półki.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

FotoVideo napisał/a:
ten kit porostu pod FF jest słaby

No cóż - zdarza się . Nie wszystko pod FF to cudo.
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Andrzej.M., Wiem - widziałem właśnie. Dużej liczbie osób polecasz Pentaxy. Widziałem stare tematy, że niektórzy rzeczywiście je wzięli. Powiedz mi - ile czasu używasz Pentaxa? Bo mówisz, że kiedyś miałeś Canona. Czemu w ogóle przechodząc z niego nie wybrałeś Nikona? Jakieś luźne (nieprofesjonalne, żebym zrozumiał) argumenty dla Pentaxa, proszę :)
Naprawdę tyle zmian zrobiłeś? Normalnie znalazłeś kupców, którzy odkupili od ciebie body/obiektyw i to nie za 10% ceny wyjściowej? :)
Aktualnie widzę, że jest za 1950 zł (http://fotozakupy.pl/prod...CFQqQcgodcLYGBA)
Jakbym miał go sprzedać za około 1000 złotych to 950 złotych na 5 lat rozłożone... Wow. To żadna strata! Tylko czy wtedy K-70 nie będzie na tyle tania, iz nikt nie zechce K-50?

komor, a właśnie w wielu testach wszyscy zwracali na to uwagę i nikt nie pwoiedział, że jest ona w obiektywie... czuje się oszukany.

WojciechW, w dawnych czasach zwykłem słyszeć o niej. Pentax K-50 ma 16MPX. Czy to dostatecznie dużo, skoro istnieją już 24MPX? I nawet Nikon D3300 ma tyle!
Szczególnie widać to przy przejściu z D3300 na D3400 =D Poprawiony, że hej. To trochę sporo... Wydałbym 1500 i sprzedam za... 500 złotych :O I to jako kit bym musiał.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

lutek14 napisał/a:
i nikt nie pwoiedział, że jest ona w obiektywie... czuje się oszukany.

Stabilizacja, znaczy się?
Ona jest, albo jej nie ma. Nie można powiedzieć, że "stabilizacji nie ma w korpusie, ale jest w obiektywie", bo w przypadku wymiennych obiektywów byłaby to bzdura.
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Tak, stabilizacja.
To D3300 ze standardowym kitem będzie miał stabilizację, czy nie...
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

lutek14 napisał/a:
To D3300 ze standardowym kitem będzie miał stabilizację, czy nie...
Jeśli obiektyw, który masz na myśli ma dopisek VR, to tak - ma on stabilizację.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Z tego, co widzę w sklepach, to raczej tak.
Ale tutaj się nie zgaduje. Komor pisał:
Cytat:
Jeśli przy nazwie obiektywu jest dopisek VR (w przypadku Nikona) lub IS (w przypadku Canona) to stabilizacja jest. Przy obiektywach firm trzecich może być jeszcze OS (Sigma), VC (Tamron).
IS - Olympus
O.I.S. - Panasonic (w przeciwieństwie do Olympusa, nie wszystkie aparaty tej firmy mają stabilizację matrycy)
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

To ma :D
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

lutek14 napisał/a:
Tak, stabilizacja.
To D3300 ze standardowym kitem będzie miał stabilizację, czy nie...

Pułapka w tym jest taka, że podpinając jakąś budżetową stałkę (choćby jakieś stare manuale z allegro/ebay albo jakieś koreańskie lub chińskie nowe) okazuje się, że już tej stabilizacji nie masz.
Stabilizację ma tylko część obiektywów na rynku. Przeważnie te droższe (w przypadku zoomów) lub tylko niektóre (w przypadku stałek).

Poza tym, kupując takiego Nikona D3xxx lub D5xxx takie obiektywy będą często bezużyteczne. Już z samym podłączeniem niektórych będzie problem bo nie ma już miejsca na przejściówkę.
Ciemny tunelikowy wizjer, w którym mało co widać + brak wspomagaczy ręcznego ustawiania ostrości (focus peaking, lupa) i oczywiście brak stabilizacji również.

To co zaoszczędzisz dziś na braku stabilizacji w korpusie oddasz z nawiązką przy kupnie obiektywów. To właśnie kolejny pomysł Nikona i Canona na dojenie klientów.
Ostatnio zmieniony przez snufkin Sro 07 Wrz, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Cytat:
Pułapka w tym jest taka, że podpinając jakąś budżetową stałkę (choćby jakieś stare manuale z allegro/ebay albo jakieś koreańskie lub chińskie nowe) okazuje się, że już tej stabilizacji nie masz.
Stabilizację ma tylko część obiektywów na rynku. Przeważnie te droższe (w przypadku zoomów) lub tylko niektóre (w przypadku stałek).

Poza tym, kupując takiego Nikona D3xxx lub D5xxx takie obiektywy będą często bezużyteczne. Już z samym podłączeniem niektórych będzie problem bo nie ma już miejsca na przejściówkę.
Ciemny tunelikowy wizjer, w którym mało co widać + brak wspomagaczy ręcznego ustawiania ostrości (focus peaking, lupa) i oczywiście brak stabilizacji również


Nie no, raczej chcę kupwoać oryginalne Nikorry albo zamiennik jakim jest Tamron albo Sigma
Jestem w stanie doplacac za stabilizacje ...
Tak to sklaniam sie do tego D3300. Jeszcze ogarnę parę testów tego AF co tak słaby jest podobno i wybiorę (chyba) ten obiektyw do 105mm
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

lutek14 napisał/a:
Nie no, raczej chcę kupwoać oryginalne Nikorry albo zamiennik jakim jest Tamron albo Sigma
To się nie masz czym przejmować. Budżetowe Nikony nastawione są na nowsze szkła AF-S.
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Więc idealnie. Oby mi w tym D3300 migawka wytrzymała jak najdłużej :mrgreen:
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Migawka to chyba najmniej istotna rzecz, o którą bym się miał martwić przy tym wyborze.
 
 
lutek14 
Uczestnik


Posty: 59
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

Wiem. W ogóle sądziłem, że w bezlusterkowcach sprawa żywotności migawki została całkowicie wyeliminowana... Jak bardzo byłem w błędzie...
 
 
snufkin 
Rozmowny


Pomógł: 13 razy
Posty: 211
Wysłany: Sro 07 Wrz, 2016   

lutek14 napisał/a:
Wiem. W ogóle sądziłem, że w bezlusterkowcach sprawa żywotności migawki została całkowicie wyeliminowana... Jak bardzo byłem w błędzie...

Chyba nadal jesteś w błędzie.
Nad sprawą żywotności migawki myślą głównie wielbiciele jakichś zajechanych trupów z allegro.

Martw się bardziej o ten beznadziejny AF, wizjer i tego typu rzeczy, które zresztą same będą ci o sobie przypominać.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14