Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Oświetlenie do filmów na noc na łódkę
Autor Wiadomość
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   Oświetlenie do filmów na noc na łódkę

Witam.
Znów z tu zjawiam i przepraszam że tak rzadko się pojawiam ale to dlatego że ja wędkarzem a nie pasjonatem zdjęć.
Okazyjnie jeszcze raz dziękuję za pomoc w innych tematach w których tu uzyskałem pomoc.
Do sedna.
Muszę znaleźć oświetlenie na łódkę o długości 5 metrów tak żeby móc nakręcić w miarę czytelny film w nocy.
Dla przykładu filmy jakie kręciliśmy w dzień.

https://www.youtube.com/watch?v=k0iAStycqBs

https://www.youtube.com/watch?v=khjvq3S3bVY

Oświetlenie nie musi oświetlać całej łodzi 5m a głownie pokład przedni gdzie się holuje rybę.
Musi być podłączone do 12V napięcia.
Może być zainstalowane na jakiejś sztycy do 240cm długości z tylu łodzi lub na konsoli tak żeby dawało światło z góry.
Może być zainstalowane w dwóch punktach ( np prawy i lewy tył łodzi skierowany na przedni pokład lub jeden na konsoli i jeden z tyłu).
Oczywiście na łodzi panuje spora wilgotność i czasem wędkujemy podczas małego deszczu.

Zdjęcie naszej łodzi:



Zależy mi też na tym żeby jednak nie szastać tysiącami na jedną czy dwie lampki. Chętnie kupię w jakimś sklepie Optycznych jeśli taki istnieje bo nie raz mi pomogliście.
Ważne jest żeby nie było to mocno punktowe gdyż kupiłem halogen i oświetla mi z kilkudziesięciu metrów ładnie linię brzegową w nocy ale do oświetlenia pokładu się nie nadaje.
Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

Avallone, takie pytanie najlepiej skierować na forum http://www.torch.pl/forum/ lub http://www.swiatelka.pl, gdzie swoje miejsce mają latarkoholicy :) i ludzie z odpowiednią wiedzą w zakresie oświetlenia. Jeśli masz stałe zasilanie 12 V to pewnie doradzą coś z technologii HID, ale opcje są różne. Halogen też może mieć przecież różne oprawy, Ty szukasz światła typu „flood”, a nie „searchlight” czy „spot”.
 
 
Avallone 
Uczestnik



Posty: 74
Skąd: Paris
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

komor napisał/a:
Avallone Ty szukasz światła typu „flood”, a nie „searchlight” czy „spot”.

Ja wiem że nie piszesz w mandaryńskim ale i tak tego mnie rozumiem :D
Przyzwyczaiłem się do Optyczne.pl i dlatego daje tutaj. Jak nie znajdę tu to założę tam konto.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

Chodzi o to, że szukasz źródła światła oświetlającego równo dużą powierzchnię a nie świecącego punktowo z dużą mocą (spotlight, jak na scenie lub estradzie), ew. z dużym zasięgiem, regulacją kąta świecenia i możliwością łatwego skierowania w dowolny punkt (searchlight, czyli po polsku szperacz).
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

Wszelka instalacja ledowa byle IP65, a takie lakowane taśmy ledowe masz do dostania za niewielkie pieniądze (bezpośrednio z Chin około 30zł za 5m z przesyłką). Podłączasz do akumulatora i jest jasno jak w dzień :) Ja tak mam w ogrodzie, gdzie leje, wieje i nadal przepięknie działa na starym akumulatorze od motocykla.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 05 Paź, 2016   

Avallone napisał/a:
Przyzwyczaiłem się do Optyczne.pl i dlatego daje tutaj.

Cieszymy się, że się przyzwyczaiłeś :) ale nasze forum jest o zupełnie czymś innym. Owszem, o oświetleniu też, ale fotograficznym.

Sprzedam Twoje pytanie na Torchu i zobaczymy co tam napiszą. Istnieje niebezpieczeństwo, że popłyną z budżetem, ale może oprócz tego zaproponują też coś bardziej eleganckiego niż taśmy LED, a co jednocześnie nie zje za dużo pieniędzy.

Edit, widzę, że już sam zadałeś tam pytanie. :)
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Czw 06 Paź, 2016   

Stawiasz nierealne zadanie. Oświetlenie robocze a to do filmowania to inna bajka. Główne różnice polegają na tym że przy pracy pomagają nam widzieć zdolności akomodacyjne oka i mózg, natomiast przy filmowaniu mamy trzy razy mniejszą rozpiętość tonalną i miejsca za ciemne dla kamery są czarnymi dziurami a te oświetlone bezpośrednio są białymi plamami.
Do filmowania należy rozproszyć światło lub użyć wielu punktów oświetlenia umieszczonych w podobnej odległości od planu a i tak się raczej nie obejdzie bez dwóch świateł przy kamerce. Kompromis jest nierealny chyba że dla jednego, konkretnego i dokładnie zaplanowanego wcześniej ujęcia pod które ustawimy światła.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14