Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zdjęcia produktowe białych ubrań na białym i to na płasko
Autor Wiadomość
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

Wojmistrz napisał/a:
Zobacz co potrafi suwaczek "Clarity"
Przede wszystkim potrafi spartolić fotografię. Nadużywany wywołuje raczej efekt "fuj".
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

elusial napisał/a:
Jutro spróbuję. Mam raw therapy i sprobuję je wyostrzyć

Niczego z tym nie osiągniesz nie ma sensu. Po prostu rób zdjęcia aż wyjdzie poprawnie, czapka przecież Ci nie ucieknie.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

Nie mam białej czapki ale znalazłem czarną, mocno złachaną niestety ;)

żarówka z parasolką + lampa systemowa w minisoftboksie, koszulka, deska do prasowania.
1/180s, f4. jpg bez obróbki.

[ Dodano: Nie 30 Paź, 2016 17:50 ]
Znalazłem biały sweterek i papier do drukarki.
1/180s, f4 z samą lampą w softboksie. Myślę, że po 5-u minutach dopracowywania ustawienia można uzyskać dobry efekt, prawdopodobnie wystarczy postawić blendę albo drugi softbox -nie mam doświadczenia z fotografią produktową.

białe.jpg
Plik ściągnięto 5086 raz(y) 312,35 KB

czapka1.jpg
Plik ściągnięto 5099 raz(y) 293,31 KB

 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

Tutejszyn napisał/a:
Wojmistrz napisał/a:
Zobacz co potrafi suwaczek "Clarity"
Przede wszystkim potrafi spartolić fotografię. Nadużywany wywołuje raczej efekt "fuj".
Nikt nie każe nikomu przesuwać na +100. Ja często delikatnie zwiększam i też zależy od mojego zamysłu. Na pewno nie polecam "Clarity" do portretu, zwłaszcza robionego przy świetlówkach energooszczędnych Ra>85, bo wychodzą zombi.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Paź, 2016   

elusial napisał/a:
To co wkleilam to dwie lampy po 4x85W kazda. Swieca raczej od góry pod katem powiedzmy 65stopni plus kilka bled po bokach. Tłem jest bialy karton i jest niepodswietlony od dolu.
Ponad 3KW w przeliczeniu "na stare" ?!-ta czapka pewnie już sama świeci ;)
-mniej mocy
-mniejsza wartość przysłony
-światło ~45 stopni z góry i w poziomie (aparat na godz.6 lampa na 7-8)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

No właśnie o czym faktycznie mowa, czy to zwykła świetlówki kompaktowe 17W z ekwiwalentem 85W, czy faktycznie wielkie 85W z eq ~425W? Przy świetlówkach kompaktowych 2*4*85W masz spawarkę, a licząc, że miałaś czas naświetlania 1/15s, to tak, jak byś błysnęła pełną mocą z lampy studyjnej 200Ws. Zastanawia mnie, jak ciepło musisz mieć w tam gdzie fotografujesz, ja czasem fotografuję na 2x 150W i to długo wytrzymać się nie da :)
 
 
viss
[Usunięty]

Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

Biale tlo jest jednym z trudniejszych, wiele osob o tym nie wie. Zeby bylo biale trzeba je oswietlic. Rownomiernie. Najczesciej sa to dwie lampy, badz jedna od spodu, jezeli tlo jest przezroczyste w jakims stopniu. Zeby na brzegach obiektu nie bylo przepalen od swiatla odbitego od bialego tla trzeba obiekt odsunac. Dosc daleko. Badz je przyblokowac. Zeby faktura czapeczki byla widoczna nie powinna byc oswietlona z dwoch stron tak samo, rozswietlisz cienie i wszystko sie splaszczy. Oswietl jednostronnie i wypelnij cienie odbijajac swiatlo. Ew. cienie wypelnij druga lampa tylko z duzo mniejsza sila. Intensywnosc faktury mozesz kontrolowac ostroscia swiatla.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 31 Paź, 2016   

viss, prawdę rzeczesz :) i warto jeszcze dodać, że taką czapeczkę to na sto różnych sposobów można sfotografować i najmniej pożądanym jest takie od położyć na tle i już. Od balona począwszy po dociętą tekturkę w środku na sztywnym drucie jak już musi być płaska. Nawet na żyłce wędkarskiej do góry nogami ją powiesić, potem się obróci przy obróbce... Po prostu trzeba mieć na to jakiś pomysł, jak się chce za to kasę brać.
 
 
elusial 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

Dziękuję za wskazówki. Zastosowałam się i wklejam zdjęcie bez podświetlenia od spodu, ze słabszym światłem, a trzecie z mocniejszym.
Dodatkowo po lewej str lampa 2x85W pod kątem 45stopni, po prawej 1x85w świeci z boku.
ustawienia to f5,6, E 1/40 iso100.
Gdybym miała do zrobienia tylko czapkę to balon by się sprawdził ale mam różne rzeczy. Sweterki, rękawiczki, szaliki i inne. Muszę wymyślić coś w miarę uniwersalnego. to nieszczęsne białe tło zostało mi narzucone i nie mam wyboru. I chcę się nauczyć robić to sama bo nie będę biegać do fotografa za każdym razem jak powstanie coś nowego.
No i kobieca rada: wełnianych rzeczy się nie wiesza ;)
Aha proszę nie zwracać uwagi na balans bieli.

bez.jpg
Plik ściągnięto 4953 raz(y) 125,67 KB

słabsze.jpg
Plik ściągnięto 4953 raz(y) 150,64 KB

mocniejsze.jpg
Plik ściągnięto 4953 raz(y) 144,61 KB

 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

elusial, jest lepiej, popracuj nad ostrością.
Może spróbować z jedną lampą + blenda aby uwypuklić splot.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 01 Lis, 2016   

elusial, fotografia produktowa też wymaga nakładów finansowych i czasu. To nie jest tak, że pstryk i już trzepiemy kasę, czasami nad jedną fotką trzeba się pomęczyć nawet kilka godzin.
Mogę ci jeszcze doradzić, że jeśli musisz fotografować na płasko, to przemyśl zakup dużego kawałka plexi lub szyby. Na szybie kładziesz towar, a kolorowe tło niżej/dalej. Inna sprawa, że nie starałbym się fotografować coś leżącego na poziomym stole, bo można pochylić podkład nawet o 44° (realnie przy ciuszkach ze 35°), a to zmienia całkowicie wygodę i szybkość pracy.
 
 
elusial 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Sro 02 Lis, 2016   

Marlut, juz chyba ostrzej nie potrafię. Aparat mam na statywie i połączony jest kablem z laptopem. Jak ustawiam ostrość ręcznie to wychodzi mi gorzej niż z autofokusem. Takie oko :sad:
Cytat:
Zeby na brzegach obiektu nie bylo przepalen od swiatla odbitego od bialego tla trzeba obiekt odsunac. Dosc daleko. Badz je przyblokowac.

viss, Mogę wiedzieć jak to się robi?

Cytat:
fotografia produktowa też wymaga nakładów finansowych i czasu.

Wojmistrz,To oba warunki już spełniam:) NA szybkości i wygodzie nie zależy mi szczególnie bo nie mam tego aż tyle do zrobienia. Masz na myśli przezroczystą szybę?
Kolorowe tło wydaje mi się przystępniejsze ale teraz muszę dopracować to białe a białe to ono nie chce być w moim wykonaniu...
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 02 Lis, 2016   

elusial, Zacznij projekt od białej kartki – dosłownie i w przenośni ;) Może źle ustawiałaś ekspozycję? "W automacie" na bank z białego wyjdzie szary, musisz korygować mocno na plus.
Jak opanujesz tło, kombinuj z ustawieniem światła na czapkę.
 
 
viss
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Lis, 2016   

Mozna to zrobic na wiele sposobow. I sadze, ze z moich prob opisania tego nie za wiele zrozumiesz.

Mozesz dac czapeczke na kawalek przezroczystej pleksi. Pod nia dac lampe i biale tlo. Lampe musisz przyblokowac czarna flaga (cos czarnego, b. dobra jest pianka modelarska). I wszystko to musi byc tak poustawiane, zeby aparat widzial tlo i obiekt, ale zeby biale tlo bylo pod katem tak by nie odbijalo swiatla prosto na czapeczke.

Na poczatku fotografowania moze i jest taka mysl, ze tlo musi byc rownolegle do matrycy aparatu. Ale nie musi. A tutaj nie powinno.

Sproboj poszukac na youtube, sadze, ze jest pelno filmow.
 
 
elusial 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Wto 15 Lis, 2016   

Z moich nieudolnych prób oświetlania tła nic nie wychodzi. Nawet próbując zrobić zdjęcie w 3D a nie na płasko nie umiem równomiernie oświetlić tła . Może mam za mało miejsca w pokoju żeby się odsunąć z lampą.Zresztą nawet jakbym oświetliła równomiernie tło czyli pionową ścianę to stół na którym czapa stoi jest szary. Chyba czas się poddać.
Wychodzi mi coś takiego. Ogólnie wg mnie wygląda dużo lepiej ale produkt chyba za bardzo zlewa się z otoczeniem. Co sądzicie?

pompon.jpg
Plik ściągnięto 4706 raz(y) 18,98 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,57 sekundy. Zapytań do SQL: 23