Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
zdjęcia produktowe białych ubrań na białym i to na płasko
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

elusial, jak duże masz pomieszczenie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






elusial 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Czw 17 Lis, 2016   

2,5 metra. Obiektyw 50mm.

[ Dodano: Pią 18 Lis, 2016 07:43 ]
Pokombinowałam trochę z ustawieniami lamp i wyszło mi takie zdjęcie. Sama juz nie wiem czy jest akceptowalne bo tyle ich zrobiłam że niedługo będą mi się czapki śniły jak kiedyś wiśnie po zbiorach.

Tylko jeśli to możliwe nie zwracajcie uwagi na ułożenie. Brakuje mi cierpliwości żeby ją ładnie wystylizować:)

czapka 3.jpg
Plik ściągnięto 7824 raz(y) 162,8 KB

 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Naprawdę sądzicie, że szaro-kremowa czapka na białym tle to jest dobra foto-ilustracja białej czapki? :roll:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Nie, ale i biała czapka na białym tle to też nie jest dobry materiał do jej reklamy.
 
 
elusial 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

No tak, ale wpiszcie w google hasło biała czapka i zobaczycie że prawie wszystkie zdjęcia będą na białym tle. Oryginalnie pierwsze zdjęcie tej czapki było na deskach drewnianych i zostało odrzucone przez galerię handlową jako mało pro choć na nim czapka była ostra i BIAŁA. Dla mnie nieźle to wyglądało.
Chyba po prostu jak nie jest na białym to wygląda amatorsko?
A jakie tło byście zaproponowali w zamian? szare?
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Może na czarnym? Chyba będzie lepiej, a na pewno łatwiej uzyskać dobry efekt.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Rozmawiamy o pojedynczym zdjęciu czapki czy o całej serii zdjęć różnych produktów, które powinny być na jednakowym/podobnym tle? A może rozmawiamy o aukcjach Allegro, gdzie jest/będzie wymóg białego tła? Nawet, jeśli to ostatnie, to nadal uważam, że to czapka powinna być śnieżobiała (oczywiście bez przepałów), a tło może w tym przypadku ucierpieć i być odpowiednio ciemniejsze, żeby odciąć się od głównego obiektu. Czyli jasnoszare. Nie odwrotnie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

No właśnie tak to w Google wygląda - na białym tle brudna czapka...
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

elusial, Moim zdaniem za bardzo starasz się uzyskać biały kolor czapki. Teraz czapka aż kłuje w oczy. Niech ta czapka będzie szara. Pewnie prychasz teraz pod nosem, ale możesz przecież spróbować. Nic na tym nie stracisz. Paradoksalnie szarość optycznie wydobędzie biel czapki na białym tle. Wtedy tło może być całkowicie białe.
 
 
elusial 
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pią 18 Lis, 2016   

Idealnie bialej czapki to ja nie uzyskam bo wtedy generuja mi sie przepalenia no i cienie są szare. Czyli lekko szara czapka na lekko szarym tle sie zlewa. Chyba ze wezmę bardziej szare tło.
Reasumując muszę wybrać ciemniejsze tło albo pogodzić się z tym że czapka jest szara.
A te przepalenia na brzegach już mniej widać?
Produktów w białym kolorze mam kilkanascie. Są też kolorowe ale dla wszystkich tło musi być spójne białe lub jasnoszare.
Spróbuję jeszcze z jasnym szarym.
Czarne odpada bo to ciuszki dla dzieci to by było za poważnie.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

elusial napisał/a:
Idealnie bialej czapki to ja nie uzyskam bo wtedy generuja mi sie przepalenia no i cienie są szare. Czyli lekko szara czapka na lekko szarym tle sie zlewa
Chciałbym dotrzeć z pewną ideą... Ale zacznijmy od początku. Czapka, jaką pokazujesz na zdjęciach jest tak biała, że niemal świeci jak neonówka. Takie sprawia optycznie wrażenie. Przypomina też trochę dawne fotografie gwiazd ekranu, robione przy użyciu filtra zmiękczającego. Źle się to ogląda. Zrób tak... Zapomnij przez chwilę o kolorze, jaki chcesz uzyskać. W ogóle przez chwilę niech nie istnieje, ani kolor czapki, ani kolor tła, ani to, czy ma być ładnie, czy nieładnie. Spróbuj pokazać włókna. Masz do dyspozycji narzędzie "Poziomy", albo "Krzywe". Narzędzie "Krzywe" jest lepsze, ale "Poziomy" są za to łatwiejsze. Za pomoca jednego z tych narzędzi pokaż jak najwięcej szczegółów poszczególnego włókna. Przyjrzyj się im (włóknom) z bliska i za pomocą wskazanych narzedzi zrób tak, aby włókna były lepiej widoczne.

Narzedzia, o których mówię modyfikują histogram. Jeden rzut oka na histogram od razu mówi gdzie jest problem. Na ostatnim zdjęciu histogram jest fatalny. Być może histogram jest dla Ciebie nowym pojęciem, ale już nie bedę się w tym poście dalej rozpisywał.

Twój problem polega na tym, że gdybyś była śpiewaczką, to będąc w okolicach górnego C, chciałabyś wydobyć jeszcze jakąś ciekawą melodię. Ciekawie zrobi się dopiero, jak zejdziesz niżej, gdzie można już modulować głos. Musisz tylko uwierzyć, że bieli nie uzyskasz ścinając tony niskie, tak jak robisz to do tej pory.
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 19 Lis, 2016, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Sob 19 Lis, 2016   

Tutejszyn napisał/a:
Spróbuj pokazać włókna. Masz do dyspozycji narzędzie "Poziomy", albo "Krzywe". Narzędzie "Krzywe" jest lepsze, ale "Poziomy" są za to łatwiejsze. Za pomoca jednego z tych narzędzi pokaż jak najwięcej szczegółów poszczególnego włókna. Przyjrzyj się im (włóknom) z bliska i za pomocą wskazanych narzedzi zrób tak, aby włókna były lepiej widoczne.


O żesz!!!- a ja durny myślałem że wystarczy tylko ustawić ostrość na obiektywie. :neutral:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

Podłączam się, bo ostatnio mam sporo ciuchów niemowlęcych (własnych) do obfotografowania. Generalnie robię to na brystolu, ale tym razem spróbowałem sposobu vissa z małymi modyfikacjami. Niezłe wyzwanie... Czapka ma różowe kropki, które dają zafarby, do tego biały materiał jest półprzezroczysty i trudno go ułożyć. Wyszło mi takie coś:

czapka_płyta.jpg
Plik ściągnięto 7052 raz(y) 132,48 KB

 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 21 Sty, 2017   

TS napisał/a:
własnych

Tak podejrzewałem :lol:
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Nie 22 Sty, 2017   

Tak :roll: . Do oczu pasują mi raczej niebieskie, więc tą wystawiam ;)

Ma ktoś pomysł czym to wypychać, żeby było widać delikatność materiału? Teraz napchałem do środka papieru toaletowego, ale wygląda tak sobie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 20