Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry aparat (kompakt) do 3000 zł
Autor Wiadomość
Reynewar 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 20 Lis, 2016   Dobry aparat (kompakt) do 3000 zł

Witam!

Proszę o pomoc w wyborze kompaktu do granicy 3k :wink: granica płynna +/- 1k, im mniej tym lepiej chyba, że warto dopłacić. Nacisk kładę na jakość zdjęć w wieczornej i nocnej scenerii jak dynamicznych dziennych zdjęciach ponieważ uwielbiam robić fotki zachodu i wschodu słońca, gwiazd, miast nocą jak i zdjęć mojej małej córeczki która jest niezwykle aktywna.
Zaznaczam że jestem amatorem lecz w miarę możliwości robię zdjęcia manualnie i eksperymentuje z głębią ostrości i czasami naświetlania. Moim odniesieniem jest Canon G16 którego często pożyczam od brata więc znam jego możliwości i bolączki :)

Na forum przewertowałem sporo tematów jednak dalej mam problem z wyborem aparatu bo nie było opisanych dwóch modeli które wymienię:
-Canon PowerShot G5 X
-Canon PowerShot G7 X Mark II (boli mnie brak wizjera a cieszy z racji nowszej elektroniki niż w G5X)
-Panasonic Lumix DMC-LX100 (sporo manualnych opcji)
-Panasonic Lumix DMC-LX15 (nowość której tu nie znalazłem)
-Nikon DL24-85 (również nowość ale ciężko dostępny i nawet na zagranicznych serwisach mało o nim znalazłem)

Generalnie mam sieczke po wertowaniu wszystkich testów choć nim zdecydowałem się na kompakt, na uwadze miałem Sony A6000 ale nie znalazłem żadnego sensownego (jasnego) obiektywu w rozsądnej cenie bo wywalić z 9k na obiektyw to hmm..

Od aparatu oczekuje:
-możliwie kompaktowych- kieszonkowych wymiarów
-jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych
- szybkiego ostrzenia zdjęć i gotowości do pracy(czas uruchomienia aparatu)
- ceny w granicy 3k +/- 1k
- możliwości do manualnego robienia zdjęć (np. pierścienie na obiektywie)
- mile widziany wizjer
- Szybki i precyzyjny AF i stabilizacja

Jestem "Laikiem" i może dlatego szukam aparatu z możliwie dużą matrycą i bardzo jasnym obiektywem ale wydaje mi się, że w dobrą stronę idę.. chyba że bezlusterkowiec? ale w jakiej konfiguracji?

Proszę o wasze opinie na czym powinienem się skupić
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 21 Lis, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






fillip33k 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

No uważam, że Panasonic Lumix DMC-LX100 będzie w zupełnośći wystarczjący.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Pon 21 Lis, 2016   

A dlaczego nie Sony RX100? Np. mark 2 (bo można podpiąć zewnętrzną lampę błyskową i opcjonalny wizjer) lub mark 3 (bo z wizjerem i jaśniejszym obiektywem)?
 
 
Reynewar 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

nie przekonał mnie.. gdy przymierzałem się do A6000 pracownik salonu pokazał mi też właśnie RX100 i RX100II i miałem nieodparte wrażenie, że mam do czynienia z zabawką..
zresztą na innych forach to samo piszą https://www.dpreview.com/forums/post/54935200

muszę się wybrać w tym tygodniu za poszukiwaniem sklepu/salonu i zapoznać się z tym Panasonikiem LX100 i w miarę możliwości porównać do produktów Canona.
Ciekawi mnie też ten nowy Nikon DL24-85
 
 
Aleks78 
Nowy


Pomógł: 1 raz
Posty: 21
Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

A zastanawiałeś się nad serią Tz też od Panasonica? Taki tz 100 powinien spełnić oczekiwania. W sumie do lx 100 też nic nie mam....
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 22 Lis, 2016   

Poczekaj na nowego Panasa LX-10 (w niektórych krajach LX-15).
Poczytaj w sieci. Na amazon już jest.
 
 
Czarro
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Mam podobny dylemat to się podepnę.
Mam na oku trzy modele, Panasoniki LX100 i LX10 oraz Sony RX100 IV. Szukam czegoś kompaktowego, na początku myślałem o LX100, kompaktowy, ale swobodnie do kieszeni nie wejdzie, 4/3" matryca, dość jasny obiektyw, przystępna cena £400 (mam możliwość kupna w UK, w Polsce najtaniej ten model widziałem za ok. 2700zł), na tle innych aparatów jest jednak znacznie większy, wyświetlacz bez możliwości obrotu i dotyku. Potem myślałem nad RX100 IV(III nie wchodziła w grę, ze względu na brak 4K), mniejszy rozmiar, obrotowy ekran(brak dotyku), posiada również elektroniczny wizjer, ale cena znacznie wyższa, bo £600(w Polsce 4k zł) i do tego ponoć przy kręceniu 4K lubi się przegrzewać. W między czasie pojawił się model LX10/LX15, który jest nowością (lx100 ponad 2 lata, rx100 iv prawie 1,5 roku na rynku), cena ta sama co rx100 (£600, w Polsce jak narazie widzę w jednym sklepie w cenie 3200zł, ale jest niedostępny, więc myśle, że jak będą mieć na stanie to cena min. 4k zł), wymiary również podobne, matryca 1", bardzo jasny obiektyw f/1.4, obrotowy i dodatkowo dotykowy ekran, ale niestety brak wizjera (nie korzystałem wcześniej z tego, czy naprawdę jest to niezbędna rzecz w aparacie, jak niektórzy piszą?), do tego mały wybór akcesorii.
Dodatkowo zależy mi na możliwości ładowania poprzez USB, ale jest chyba wykonalne to we wszystkich wymienionych modelach.
Stabilizację obrazu z tej trójki chyba powinien mieć najlepszą nowy LX?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Czarro napisał/a:
LX10/LX15, który jest nowością (lx100 ponad 2 lata, rx100 iv prawie 1,5 roku na rynku), cena ta sama co rx100 (£600, w Polsce jak narazie widzę w jednym sklepie w cenie 3200zł, ale jest niedostępny, więc myśle, że jak będą mieć na stanie to cena min. 4k zł)

-Nie sądzę. https://www.bhphotovideo....REG_1159879-REG

Czarro napisał/a:
bardzo jasny obiektyw f/1.4

Tylko na najmniejszej ogniskowej.
Przy ekwiwalencie 31mm jest już f/2.8.
"Equivalent apertures" na dole https://www.dpreview.com/...x-dmc-lx10-lx15

Jakiś cudny nie jest https://www.dpreview.com/...dmc-lx10-lx15/9
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

No właśnie... słabo został oceniony na dpreview.
Spodziewałem się, że będzie to hit pobijający RX-100 IV.
Może więc Canon G7X mkII ?
 
 
Czarro
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

PDamian napisał/a:
Przy ekwiwalencie 31mm jest już f/2.8.

według tego porównania RX100 IV wypada jeszcze gorzej, ale mogę go teraz kupić za £590

fatman napisał/a:
PrMoże więc Canon G7X mkII ?

brak 4K dyskwalifikuję go
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 23 Lis, 2016   

Obiektyw w Canonach PowerShot: G5 X, G7 X, G7 X Mark II ma potężną dystorsję na początku zakresu ogniskowych i dodatkowo obraz z niego nie pokrywa całej powierzchni matrycy.

"wygląd obrazu dla najkrótszej ogniskowej. Widać wyraźnie, że pole obrazowe obiektywu jest mniejsze od zastosowanej matrycy. W efekcie, po skorygowaniu dystorsji, tracimy sporo na rozdzielczości. Na przykładzie powyżej, surowy plik wywołany za pomocą dcraw został wyprostowany w programie Lightroom 5.7. Zielonym kolorem oznaczyliśmy obszar odpowiadający kadrowi 3:2. Jego wielkość to 9 Mpix, co odpowiada 45% oryginalnej wielkości zdjęcia." http://www.optyczne.pl/29...7_X_Optyka.html

-czyli na najkrótszej ogniskowej z matrycy 20mpix po prostowaniu dystorsji otrzymujemy zdjęcie 9mpix.
 
 
Czarro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

Miałem okazję "pomacać" trzy wcześniej wspomniane modele i ten LX10 jakoś zauważalnie mniejszy nie jest, główna różnica to obiektyw, który w lx100 jest dwukrotnie większy na wysokośc (i to bez dekielka), ale gdyby usunąć obiektywy w obu modelach to różnica bardzo mała.
Chyba zdecyduję się na LX100, którego mogę mieć za £400, niby sklep z UK, ale i tak wysyłka zazwyczaj z Azji, ale dociera w kilka dni i ludzie raczej zadowoleni. Brak odchylanego i dotykowego wyświetlacza mogę zastąpić połączeniem wifi przez telefon, gdy sytuacja będzie tego wymagała. RX100M4 w tym samym sklepie wychodzi £585, ale to już znacznie większe ryzyko, w przypadku LX100 wychodzi różnica ponad £100 do tej oferowanej w Polsce.

Znalazłem taki wpis na temat światła i chyba wynika z niego, że patrząc ogólnie na te dwa modele to w tym względzie diametralnej różnicy nie ma?
Cytat:
Note that the f/1.7 maximum aperture on the LX100's 10.9mm lens means a 6.4mm diameter aperture, while the f/1.4 maximum aperture on the LX10's 8.8mm lens means a 6.3mm diameter aperture.

Since these figures are both for the 24mm equivalent setting on their lenses, you can see that the size of the 'opening' is essentially the same on each. (Which is why they have very similar equivalent aperture values: because the have the same aperture diameter at the same equivalent focal length).

Broadly speaking, this means they'll have access to essentially the same amount of total light if shot at their respective aperture values and the same shutter speed (regardless of what ISO value that then requires to give the correct image brightness).

In this instance, though, the more modern sensor in the LX10 should give it an advantage over the LX100.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

No właśnie jest różnica, bo jak jest napisane podobieństwo jest na najkrótszej ogniskowej -ekwiwalencie 24mm i tylko na nim co pokazują rozjeżdżające się wykresy porównania Equivalent apertures dla LX10 i LX100 tutaj https://www.dpreview.com/...x-dmc-lx10-lx15
"So although it should offer a similar performance to its big brother, the LX100, at wide angle, the bigger camera maintains an advantage across the rest of its zoom range."
 
 
Czarro
[Usunięty]

Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

No właśnie nie ogarniam tego wykresu, dlaczego przy 24mm dla LX100 jest F3.7, a dla LX10 F3.8?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 26 Lis, 2016   

Bo to ekwiwalenty otworów względnych -maksymalnej jasności obiektywów
a LX10 i LX 100 mają różne wielkości matryc.
Tu poczytaj https://www.dpreview.com/...y-should-i-care
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15