Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobry aparat (kompakt) do 3000 zł
Autor Wiadomość
Reynewar 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

Cześć, mój wybór padł na Panasonic LX100 robi naprawdę szybciutko zdjęcia i nawet w ciemnych pomieszczeniach zdjęcia wychodzą wyraźne. Gwieździste niebo też ekstra fotografuje :)

Ale wiecie co?? szybkość zoomu jest masakrycznie powolna :shock: nie wiem w reszcie aparatów działa to szybko tu ponad 2s trza czekać, po za tym podobają mi się jego możliwości.

Zirytuję się jak za dwa miesiące wejdzie następca :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marcinowsky 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

Witam,
również szukam jakiegoś dobrego kompakta po sprzedaży EOS550d.
Również myślę mocno nad LX-100. Tylko jakoś nie podoba mi się jego obsługa - chodzi mi o dwa kółka. Na jednym jest ustawiany czas migawki, a na drugim chyba korekta ekspozycji. Nie jest to męczące dla Was ?? Gdzie są pozostałe ustawienia ?? Trzeba mocno w Menu grzebać ??
Szkoda że jedno z tych pokręteł to nie np. wybór programów czy trybów fotografowania.

No i druga sprawa - ta doczepiana lampa błyskowa. Wygodne toto ?? Czy przez to że obiektyw tak jasny to jej nie używacie prawie wcale ??

Zastanawiam się jeszcze nad
- Canon PowerShot G5 X
- Canon PowerShot G1 X Mark II

Jakość zdjęć z tych aparatów będzie porównywalna ??
Ostatnio zmieniony przez Marcinowsky Nie 04 Gru, 2016, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 04 Gru, 2016   

Mniej więcej https://www.dpreview.com/...877565071987992
https://www.dpreview.com/...008299214341044

Tyle że Canon G1 X Mark II to straszny muł. http://www.imaging-resour...on-g1x-iiA6.HTM


Na pierścieniu przysłony obiektywu Panasonic LX100 ustawiasz "A", na kole czasów migawki -też "A" i masz program AE.
Możesz też przyciśnięciem iAuto włączyć inteligentną automatykę -aparat sam wybiera rodzaj programu tematycznego.
Jest też programowany przycisk Q.MENU pod który można przyporządkować różne opcje menu.
 
 
Chris62 
Entuzjasta


Pomógł: 8 razy
Posty: 665
Wysłany: Wto 06 Gru, 2016   Re: Dobry aparat (kompakt) do 3000 zł

Reynewar napisał/a:
Witam!

Proszę o pomoc w wyborze kompaktu do granicy 3k :wink: granica płynna +/- 1k, im mniej tym lepiej chyba, że warto dopłacić. Nacisk kładę na jakość zdjęć w wieczornej i nocnej scenerii jak dynamicznych dziennych zdjęciach ponieważ uwielbiam robić fotki zachodu i wschodu słońca, gwiazd, miast nocą jak i zdjęć mojej małej córeczki która jest niezwykle aktywna.
Zaznaczam że jestem amatorem lecz w miarę możliwości robię zdjęcia manualnie i eksperymentuje z głębią ostrości i czasami naświetlania. Moim odniesieniem jest Canon G16 którego często pożyczam od brata więc znam jego możliwości i bolączki :)

Na forum przewertowałem sporo tematów jednak dalej mam problem z wyborem aparatu bo nie było opisanych dwóch modeli które wymienię:
-Canon PowerShot G5 X
-Canon PowerShot G7 X Mark II (boli mnie brak wizjera a cieszy z racji nowszej elektroniki niż w G5X)
-Panasonic Lumix DMC-LX100 (sporo manualnych opcji)
-Panasonic Lumix DMC-LX15 (nowość której tu nie znalazłem)
-Nikon DL24-85 (również nowość ale ciężko dostępny i nawet na zagranicznych serwisach mało o nim znalazłem)

Generalnie mam sieczke po wertowaniu wszystkich testów choć nim zdecydowałem się na kompakt, na uwadze miałem Sony A6000 ale nie znalazłem żadnego sensownego (jasnego) obiektywu w rozsądnej cenie bo wywalić z 9k na obiektyw to hmm..

Od aparatu oczekuje:
-możliwie kompaktowych- kieszonkowych wymiarów
-jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych
- szybkiego ostrzenia zdjęć i gotowości do pracy(czas uruchomienia aparatu)
- ceny w granicy 3k +/- 1k
- możliwości do manualnego robienia zdjęć (np. pierścienie na obiektywie)
- mile widziany wizjer
- Szybki i precyzyjny AF i stabilizacja

Jestem "Laikiem" i może dlatego szukam aparatu z możliwie dużą matrycą i bardzo jasnym obiektywem ale wydaje mi się, że w dobrą stronę idę.. chyba że bezlusterkowiec? ale w jakiej konfiguracji?

Proszę o wasze opinie na czym powinienem się skupić


Z kompaktowych pudełek wybrałbym Panasonica TZ100 - matryca 1" i zoom 10x to jego atuty. Zoom pozwoli na większą swobodę w doborze perspektywy.
Sony RX100mk4 ma lepsze światło ale krótszy zakres IMO nie jest warte takich pieniędzy.

Gdyby TZ100 nie wyrabiał w ciemniejszych sceneriach to możesz dokupić zapas w postaci jakiegoś Samsunga NX + naleśnikowa stałka z odpowiednią ogniskową (do wyboru 16/20/30 i 45 mm) -matryca DX i światło F2-2,8 zrobią swoje.
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Pon 26 Gru, 2016   

NO to już chyba lx100 niż tz100? JA myślałem o LX15, jeszcze jaśniejszy i sporo bajerwó, dotykowy ekran, ale według testów fotki robi gorsze niż LX100.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

A ja proszę o opinie w innych zestawieniach :

Dzień dobry Kochani :razz:

Proszę o plusy, ale tak mocne abym wybrała jeden z dwóch modeli...LX100 lub TZ100...opcjonalnie gx7 lub gx 80. Na którego warto wydać kasę i niekoniecznie musi to wiązać się z bezlusterkami :wink: Pomożecie ? :smile:
Pozdrawiam

ps. Ewentualnie jaką robią różnicę te maleństawa bezlustra w stosunku do np. FZ 300 czy FZ1000.(chodzi o jakość zdjęć przede wszystkim)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Ferie zimowe już się w gimnazjum zaczęły, czy nudzisz się na chorobowym?
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Sprawdzam wytrzymałość... :razz:

Generalnie chodzi mi o to : jaką robią różnicę te maleństawa LX i TZ w stosunku do np. FZ 300 czy FZ1000.(chodzi o jakość zdjęć !!!)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Wszystkie twoje typy są "bezlustra". Różnice są w matrycach, zoomach, obiektywach. I każdy wart swojej kasy :cool:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Z FZ300 będzie najgorsza, a z LX100 w trudnych warunkach -najlepsza.
Z FZ1000 będzie lepsza niż z TZ100.
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Wielkie dzięki...o to mi chodziło :smile: Krótko i precyzyjnie :wink:

To idąc dalej....FZ1000 czy jednak NIKON P900 i w tej kwestii będę mieć temat zamknięty :smile:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Najpierw powinnaś odpowiedzieć na pytania:
-ile zooma potrzebujesz?
-czy ruchomy wyświetlacz jest niezbędny? [np. selfie]
-jak duży i ciężki może aparat być?
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,t
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,b
 
 
kosmitka 
Początkujący


Posty: 40
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

PDamian napisał/a:
Najpierw powinnaś odpowiedzieć na pytania:
-ile zooma potrzebujesz?
-czy ruchomy wyświetlacz jest niezbędny? [np. selfie]
-jak duży i ciężki może aparat być?
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,t
http://camerasize.com/com...89,556,612,ga,b


Wiem że Nikon to TIR w stosunku do LX TZ...i tylko waga przeraża na pierwszy rzut oka. Jest natomiast tańszy od FZ1000...i ma obrotowy ekran :smile:
Cały czas liczy sięjakość zdjęć. I to jest priorytet. Wiem że szukam i błądzę :sad: co wybrać...jak setki ludzi tu zaglądających. Przepraszam :neutral:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

Jeśli tylko jakość to krótko - FZ1000 :!:
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 09 Sty, 2017   

FZ1000 też ma obrotowy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14