Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak zmusić kompa do otwierania zdjęć w DPP?
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   Jak zmusić kompa do otwierania zdjęć w DPP?

Proszę mi wybaczyć moją indolencję informatyczną ale ten wiek już tak ma!
Szukam pomocy bo zięć uszczęśliwił mnie nowym (używanym) komputerem i mam zamiar przeznaczyć go tylko do obróbki zdjęć bez połączenia z internetem (po ostatniej wpadce z "Malvare"). Wszystko by było OK tylko nie potrafię otwierać zdjęć z formatu RAW w programie DPP. Program wgrałem, działa (bo się otwiera) otwierają się też foldery ze zdjęciami w tym także RAW-y) tylko odmawia współpracy w sposób jak na załączonym screenie. Bardzo proszę o możliwie przystępne informacje z uwagi na pierwsze zdanie tego tekstu.

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Czy chodzi o to, że nie ma na liście DPPViewer, tylko DPPLensViewer Module?
Jeśli tak, to wybierz "Wybierz program domyślny", tam poszukaj właściwego programu i wybierz zaznaczając tam takie okienko, które mówi, że jest to trwały wybór.

Jeśli zięć jest taki bieglejszy w tych sprawach, to połączcie się przez TeamWievera i on Ci wszystko zrobi. Tyle tylko, że jednak musiałbyś na chwilę podłączyć komputer do Internetu (instalując najpierw oprogramowanie antywirusowe!).
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Dzięki za odzew! Ja nie wiem jak to jest z tymi programami czy DPPviever jest inny od DPPLensViever Module? To jest dla mnie chińszczyzna. Na domiar złego nie znam j. angielskiego i gubię się w tym wszystkim. Nie ma tego programu w ogóle w liście, z której mogę wybrać program domyślny. Jest tylko ten co wybrałem. Jak dopisać do tej listy program, o który mi chodzi? Tak w ogóle to cały pakiet programów jest umieszczony w folderze "Akcesoria", podfolderze Canon coś tam (Utilities?) i dopiero w nim jest ten DPP Lens....
Zięć jest teraz daleko i nie ma dostępu do komputera.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Preskaler napisał/a:
czy DPPviever jest inny od DPPLensViever Module?

Tak.
Nie jestem kanonierem, ale wyczytałem, że programem głównym (tym, który Ciebie interesuje) jest DPPViewer.exe. To drugie, to jest jeden z modułów tego oprogramowania.

Z załączonych przez Ciebie obrazków zgadywałbym, że to "Digital Photo Professional" po lewej u góry, to jest to na co powinieneś kliknąć.

Jeśli zgaduję dobrze, to powinien uruchomić się DPP i tam - w programie - musi być łatwe do znalezienia (albo nawet otwierające się na starcie) miejsce, w którym wyszukujesz i otwierasz zdjęcia.

Czyli robisz po bożemu i zamiast w komputerze wyszukiwać zdjęcia i robić "otwórz za pomocą" - uruchamiasz program DPP i w nim otwierasz zdjęcia.

Nie wiem, czy pomogłem, bo to zależy od tego, czy dobrze odgaduję co widzę na Twoich obrazkach.
 
 
paul80 
Maniak
Optyczny


Pomógł: 9 razy
Posty: 971
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Gru, 2016   

Preskaler, jaki masz model aparatu i jaką wersję programu DPP ?
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 21 Gru, 2016   

"T.B." dobrze odgadujesz i otwierasz mi oczy. Ja wiem, że można "po bożemu" otwierać te zdjęcia i robię to ale... dla mnie nie jest to wygodne bo wolę wybrać jedno zdjęcie i otworzyć go "za pomocą...". Ta pierwsza metoda może jest i lepsza dla zawodowców (hurtowników?) ale ja zwykle mam kilka różnych zdjęć i pojedynczo chcę je móc obrabiać. Tak mi jakoś wygodniej bo zwykle w folderze mam po kilkaset napstrykanych zdjęć i tylko kilka z nich mnie interesuje do wywołania z RAW. Jak otwieram cały folder to po pierwsze długo te zdjęcia się wczytują, po drugie są małe na miniaturach i nie widać szczegółów (np. lekkiego poruszenia itp.) które eliminują takie zdjęcia w przedbiegach. Wolę jednak oglądać fotki w JPG z możliwością szybkiego powiększenia podglądu i ew. wtedy dopiero wybrać RAW i go obrobić. Chodzi mi głównie o to w jaki sposób dodać do listy "Otwórz za pomocą" właśnie ten interesujący mnie a dobrze przez Ciebie wskazany, program "DPPViever.exe?
"paul80" nie wiem dokładnie jaką mam wersję programu ale ta wersja współpracuje z moim aparatem (na drugim komputerze) bo jest do niego dedykowana, tylko nie mogę dołączyć tego mojego DPP do listy i tu jest cały problem.
 
 
Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Sro 21 Gru, 2016   

Klikasz na plik prawym przyciskiem myszy, wybierasz "Otwórz za pomocą" i następnie "Wybierz program domyślny...". W okienku, które się pokazało, na dole zaznaczasz opcję "Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików" i klikasz na znajdujący się obok przycisk "Przeglądaj...". Teraz musisz znaleźć sam program. Najprościej będzie tak: znajdź w menu Start skrót, którym odpala się poszukiwany program, kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wybierz "Właściwości". Teraz w zakładce "Skrót" będzie linijka "Element docelowy", w której będzie ścieżka do poszukiwanego pliku. Kierując się tymi wskazówkami wyszukujesz ww. plik w otwartym wcześniej okienku wyboru programu domyślnego i klikasz "Otwórz" i zatwierdzasz klikając "OK".

Teraz wystarczy dwuklik i plik automatycznie otwiera się w wybranym programie.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 21 Gru, 2016   

Wykopałem wreszcie taką informację na "Forum Elektroda" - To sam windows 7 i jego zabezpieczenia nie pozwalają na otwieranie tym programem. Cały problem da się rozwiązać przeinstalowując program, którym nie możemy otworzyć "otwórz za pomocą" Z UPRAWNIENIAMI ADMINISTRATORA.

"Kerebron" - to nie działa.
 
 
paul80 
Maniak
Optyczny


Pomógł: 9 razy
Posty: 971
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 21 Gru, 2016   

Preskaler, działa Ci już DPP ? :grin:
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 21 Gru, 2016   

Tak, działa! Dzięki Wszystkim za pomoc i zainteresowanie!
Wgrałem program jako "Administrator" i wtedy mozna było go dopiero dopisać do listy. Teraz juz jest wszystko OK. Jeden krok z infoirmatyki zrobiłem do przodu. :grin:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 21 Gru, 2016   

Super :cool:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15