Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 02 Sty, 2018
ASTROFOTOGRAFIA 2017
Autor Wiadomość
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

Wujek_Pstrykacz, a te astro nie podobają się? Samolotów na razie nie będzie, bo mam w kolejce fotki z dwóch rodzinnych imprez... :razz: :roll:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

Podobają się. :grin:
 
 
witkot 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1206
Skąd: Rybnik
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

bhpchmiel napisał/a:
Wujek_Pstrykacz, a te astro nie podobają się? Samolotów na razie nie będzie, bo mam w kolejce fotki z dwóch rodzinnych imprez... :razz: :roll:

Marcin musisz założyć wątek:
IMPREZY RODZINNE :mrgreen:
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Wto 01 Sie, 2017   

witkot napisał/a:
bhpchmiel napisał/a:
Wujek_Pstrykacz, a te astro nie podobają się? Samolotów na razie nie będzie, bo mam w kolejce fotki z dwóch rodzinnych imprez... :razz: :roll:

Marcin musisz założyć wątek:
IMPREZY RODZINNE :mrgreen:


Hahahahahahahha:)))
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Też się zdziwiłem jak zobaczyłem w "makro" zdjęcia "Chmiela"ale w "astro" to już zupełnie osłupiałem! :shock:
A w dodatku to są świetne foty!
GRATULACJE!
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Zaćmienie Księżyca z dnia 7 sierpnia 2017 roku.
Canon EOS 80D + Sigma S 500 mm f/4 OS HSM.

all.jpg
Nr 15
Plik ściągnięto 6147 raz(y) 268,44 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

No i jeszcze jedno. W sumie nie wiem czy do astro czy do lotniczej ;)

samo_lepsze.JPG
Nr 16
Plik ściągnięto 6141 raz(y) 264,08 KB

 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Witam
Moja pierwsza próba, zaćmienie Księżyca 7 sierpnia 2017r. Samsung GX-10 + Sigma 70-300/4-5,6 DG + statyw.

SG103202a (2).jpg
17.
Plik ściągnięto 6122 raz(y) 163,8 KB

SG103206 (2).jpg
18.
Plik ściągnięto 6122 raz(y) 124,2 KB

Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Nie 26 Lis, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2017 03:02 ]
Arek napisał/a:
No i jeszcze jedno. W sumie nie wiem czy do astro czy do lotniczej ;)

Zazdroszczę podwójnego farta. Jedyny raz gdy przypadkiem zaobserwowałem przelot na tle tarczy, byłem uzbrojony tylko w
nagie oko ;P
Też coś wrzucę. Na początek takie zwyczajne a później wrzucę małe prowokacje. W sumie to chciałem odpuścić to częściowe zaćmienie. Pojechałem w okolice najwyższego, pobliskiego wzgórza aby tylko zerknąć czy jest sens zawracać sobie głowę i pożałowałem, że nie przyjechałem wcześniej :P Koniec końców, odjechałem 30min po północy :P

_8070124.-crv2-rsz2.jpg
19.
Plik ściągnięto 6098 raz(y) 498,93 KB

Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Nie 26 Lis, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Ładny krajobrazik :)

Negatyw, pierwsze chyba poruszone.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Nie przygotowałem się do zdjęć. Okazało się, że księżyc nie pojawił się między domami na co liczyłem, więc musiałem wyjść i szukać odpowiedniego miejsca. Później okazało się, że pilot nie działa i przestawiłem na samowyzwalacz. Niestety statyw mam kiepski, chybotliwy. To pierwsze zdjęcie jest na ustawieniach chyba z przed dwóch lat. Dobrze, że akumulator naładowałem. Gdybym miał czas to pojechał bym do Gdyni bo tam mogłem zrobić zdjęcie z wysokości z księżycem wschodzącym nad morzem. Pierwsze zdjęcie: 300mm, f/8 ISO 200, 1/6s, drugie: 300mm, f/5,6 ISO 200, 1/45s. Oba kadrowane, oczywiście w różnym stopniu. Przy czasie 1/6s musiało być poruszone, chociaż bardziej mi to wygląda na poruszenie z powodu ruchu księżyca.
 
 
rockatansky 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Witam,
Ja się do fotografowania zaćmienia nie przygotowałem, ale jak się tak ładnie na wprost balkonu wynurzył złapałem co było pod ręką czyli Fuji X-E2s+XF 55-200 i oto efekt:

DSCF9819.jpg
20.
Plik ściągnięto 5989 raz(y) 249,32 KB

Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Nie 26 Lis, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Dorzucam jak obiecałem, do tematu :D
Na wzgórzu trafiłem jeszcze dwie osoby świadomie chcące utrwalić częściowe zaćmienie, w tym jeden gościu robił to analogowym Olympusem OM, ot taka ciekawostka. Ciekawostką jest też, że większość młodzieży, która przyjechał na to wzgórze, nie miała pojęcia, że w ogóle takie zjawisko ma akurat ma miejsce.

_8070143.-crv_rsz.jpg
21.
Plik ściągnięto 5974 raz(y) 433,26 KB

_8070146.-cln-rsz.jpg
22.
Plik ściągnięto 5975 raz(y) 471,27 KB

Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Nie 26 Lis, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Hmm.. to po co ta młodzież przyjeżdża na to wzgórze? :???:
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

T.B. napisał/a:
Hmm.. to po co ta młodzież przyjeżdża na to wzgórze? :???:

Piwko tudzież coś mocniejszego, przytulanie, mizianie, itp. szczególnie w godzinach wieczornych. Bywa też, że urządzane są sobie ogniska, czasem jakiś piknik rodzinny no i bywają oczywiście turyści lub mieszkańcy podziwiający widoki. Zdarzali się też fani sportów motorowych wjeżdżający na szczyt nie tylko motocyklami crossowymi, quadami ale nawet miejskimi terenówkami. A co, prawko niedawno zdane, ojciec dał kluczyki, trzeba było zaszpanować. Na szczycie jest niewielki pomnik żołnierzy, który jednego roku był dewastowany trzykrotnie. Któregoś roku; stosunkowo niedawno, ustawiono duży kamienny stół z zegarem słonecznym pośrodku. Dosyć szybko ktoś zajął się masywnym gnomonem, po prostu go złamano. Wczoraj zauważyłem, że nawet sam kamienny stół nie oparł się zakusom jakiś osiłków. Odłupano spory fragment z 40cm grubości kamiennego blatu. Jakby kogoś to interesowało, wzgórze to Bałczyna, drugie najwyższe wzgórze w Wielkopolsce. Wzgórza ostrzeszowskie są przedłużeniem wału trzebnickiego. Wiosną biegnie przez to wzgórze trasa Crossu Ostrzeszowskiego, cyklicznej imprezy z dużą tradycją.
A to wszystko przy okazji tematu astronomicznego :D Idę zdawać na przewodnika ;P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,52 sekundy. Zapytań do SQL: 30