Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
ZDJĘCIA NOCNE
Autor Wiadomość
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

No włąśnie taki cel miało to zdjęcie bo było przeznaczone na zagadkę fotgraficzną - żart. Nikt nie zgadł za pierwszym razem a odpowiedzi były:
1. Rano
2. Wieczór
I na moją odpowiedź, że zostało jeszcze dwa strzały - napisał z przekory, że to noc. Jakiez było jego zdziwienie gdy dowiedział się, że trafił.
Dla mnie nocne zdjęcia to takie, które zostały wykonane pomiędzy zachodem a wschodem słońca.
A oto to samo zdjęcie z cechami zdjęcia nocnego:

11.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Preskaler napisał/a:
Dla mnie nocne zdjęcia to takie, które zostały wykonane pomiędzy zachodem a wschodem słońca.
Portret w studiu zrobiony zgodnie z Twoją definicją, nie będzie zdjęciem nocnym. Podobnie zdjęcie akcji ratowniczej, albo uchwycony kataklizm też nie będzie zdjęciem nocnym. Stara opona leżąca na polu ziemniaków, oświetlona światłem sztucznym, też nie będzie zdjęciem nocnym.

Tak naprawdę to już się pogubiłem i już nie wiem czego dotyczy spór...
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Jaki spór? Tak się utarło, że na "Forum" o wszystko trzeba się spierać? Ot taka dyskusja i nic więcej. Do tego określenia, zdjęć nocnych, mógł bym jeszcze dodać, że powinny być wykonane w warunkach naturalnych. Bo np. zdjęcia z lampą błyskową, czy wspomnianym reflektorze samochodowym lub w studio to już nie są warunki naturalne. Natomiast lampy uliczne czy oświetlenie miasta, jakieś reklamy świetlne, czy przejeżdżające i oświetlone samochody to już są naturalne zjawiska nocne. Wspomnę jeszcze o akcjach filmowych przedstawiających noc. W westernach kręcili takie sceny w dzień przy pełnym słońcu a jedynie z mocnym niedoświetleniem. Wtedy wyglądało to jak noc przy pełni księżyca. Można więc robić "nocne" zdjęcia w dzień ale obróbką je tak zmienić, że wyglądają jak nocne i można też odwrotnie - zrobić zdjęcie nocą i obróbką upodobnić je do zdjęć dziennych.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Sam widzisz... definicja zdjęć nocnych robi się coraz bardziej rozbudowana, a kryterium "zdjęcie zrobione w nocy" przestaje mieć decydujące znaczenie. Albo teraz będziemy brnąć w coraz dłuższą i ciraz bardziej skomplikowaną definicję, albo pozoztaniemy przy intuicji, która łatwo podpowiada, co jest zdjeciem nocnym. Biorąc pod uwagę powyższe, będę się upierał, że pierwsze zdjęcie wstawione przez Ciebie w tym wątku, zdjeciem nocnym nie jest, choć jak twierdzisz, zostało zrobione w środku nocy.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Oba zdjęcia pochodzą z jednego RAW-a i wykonane były 2015.07.02 o godz 1:36 (cytuję z pamięci). Nie usuwałem exifu to można wszystko z niego odczytać. Jedno jest nocne (11) a drugie "dzienne" (10). Dobrze, może tak być. Ze mną jak z dzieckiem (za rączkę i do knajpy). :mrgreen:
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

12.ekspresówka Cieszyn-Bielsko

IMG_3803-2.jpg
Plik ściągnięto 11292 raz(y) 126,78 KB

 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Kiedyś zrobiłem foto obwodnicy miasta stojąc na wiadukcie.
Sklejka chyba z 5 ekspozycji. Czasów już nie pamiętam, ale na upartego mógłbym zerknąć do katalogu ;)

Przepały pozostawiłem takie jakie widać, gdyż jak próbowałem je " przyciszyć ", to nieciekawie zaczynało być ze światłem w kadrze.
Wspomnę, że był b. słaby ruch, więc musiałem naświetlić kilka ekspozycji.

kadr nr. 13


Drugie foto, to już chyba nie sklejka, a pojedyncza ekspozycja:
kadr nr. 14


PS
" zapomniałem jak dodawać zdjęcia ", przez dłuższą chwilę próbowałem sobie przypomnieć jak je się wstawia, by ... :)
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Nie 23 Lip, 2017   

15.ostatnia burza

20170722-IMG_0982-2.jpg
Plik ściągnięto 10588 raz(y) 96,15 KB

 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 24 Lip, 2017   

Bardzo mi się podoba to zdjęcie. No może się przyczepię do tego, że można było nieco podnieść obiektyw i tak z 20% obciąć dołu a dołożyć góry. :razz:
 
 
avalon 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 104
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   

Roman1963, moment pierwyj sort :) Świetnie trafiony i pięknie w kadrze z mokrą drogą, w której odbijają się światła. Gratuluje wytrwałości i szczęścia.
 
 
Roman1963 
Uczestnik
amator


Posty: 87
Skąd: Cieszyn
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   

dzięki :smile: na 150 zdjęć z tej burzy 5 tylko ok. :smile:
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Pon 31 Lip, 2017   

Tak to jest, niestety, z burzami. Polowanie (lub może lepiej) zarzucanie sieci w ciemno. A potem patrzymy czy się coś złapało? :mrgreen:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

krótki secik z imprezki nocnej.

IMG_2522.jpg
16.
Plik ściągnięto 10150 raz(y) 386,67 KB

IMG_2487.jpg
17.
Plik ściągnięto 10150 raz(y) 523,77 KB

 
 
MNISZKA 
Rozmowny


Posty: 251
Skąd: blisko stolicy
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   

18.
Ostatnio zmieniony przez Wujek_Pstrykacz Czw 17 Sie, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kwscore 
Bywalec



Posty: 176
Skąd: wro
Wysłany: Wto 29 Sie, 2017   

19.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 22