Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 02 Sty, 2018
FOTOGRAFIA MAKRO 2017
Autor Wiadomość
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

DarkRaptor, 9 to jest dla mnie absolutny czad!
Jaka to jest skala odwzorowania?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

Dziękuję :)

Kerebron napisał/a:
@DarkRaptor: Spośród wszystkich Twoich genialnych zdjęć, szczególnie moją uwagę przykuło 15. Jakieś polskie/europejskie terrarium ma taką ładną trylobitkę, czy byłeś w Indonezji?

Dokładniej, w Malezyjskiej części Borneo. Owady niestety nie dają się hodować, ich biologia jest wciąż bardzo słabo poznana i do końca nie wiadomo czym się dokładnie żywią. Ten na zdjęciu, choć znany od ponad 100 lat, nadal nie jest opisany jako konkretny gatunek. Pisałem kiedyś o tej ciekawostce na blogu:
http://www.terrarium.pl/b...aszcz-z-borneo/

fatman napisał/a:
DarkRaptor, 9 to jest dla mnie absolutny czad!
Jaka to jest skala odwzorowania?

W zasadzie nie przeliczałem. Zdjęcie nie jest przycinane. Długość dolnej krawędzi to ok. 5mm na sensorze FF.
 
 
adamus1 
Rozmowny


Posty: 226
Skąd: Łódz
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

17
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Wto 10 Sty, 2017   

15 - gdzie to ma przód ;) ?
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017   

adamus1, piękna Sitona. Jedne z moich ulubionych ryjkowców :mrgreen:

maziek, tam gdzie jest najwęższy ;)

To jeszcze dwa. Jeden egzot i jeden krajowy...

18. Salticidae


19. Curculio glandium
 
 
adamus1 
Rozmowny


Posty: 226
Skąd: Łódz
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017   

DarkRaptor-widzę że tego gościa na 18 dwoma lampami dopaliles :grin:
Słoń na 19 bardzo fajny
 
 
lcf 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 302
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017   

DarkRaptor Kadry fajne, ale chętnie bym zobaczył kilka Twoich ujęć z większą GO - spróbuj może któregoś razu w focus stacking się pobawić, np. za pomocą podobnego zestawu: klik. Efekty mogą wyjść całkiem zacne ;) .
 
 
fatman 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 3231
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 11 Sty, 2017   

DarkRaptor, słonik i pajączek są przewpytę.
Zbieam motywację na wiosnę.
 
 
adamus1 
Rozmowny


Posty: 226
Skąd: Łódz
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

W poprzednim sezonie pokazywałem luzniejszy kadr tego motylka,teraz troche ciasniej

20
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

20. Ładny kadr, miękkie, naturalne światło i pastelowe kolory. Podoba się.

adamus1 napisał/a:
DarkRaptor-widzę że tego gościa na 18 dwoma lampami dopaliles :grin:

Tak. Jako wielbiciel "szybkiej akcji" i tego, że w podszycie lasu deszczowego nawet w środku dnia panują ciemności, posiliłem się dwiema lampkami. Szkoda tylko, że całość jest tak cholernie ciężka :P

lcf napisał/a:
DarkRaptor Kadry fajne, ale chętnie bym zobaczył kilka Twoich ujęć z większą GO - spróbuj może któregoś razu w focus stacking się pobawić, np. za pomocą podobnego zestawu: klik. Efekty mogą wyjść całkiem zacne ;) .

Szczerze powiedziawszy to w stacking bawię się, ale tylko w mikrofotografii. W makro nie stosuję z dwóch powodów... może trzech...
- jestem leniwy :twisted: , możliwość focenia z ręki na 1/250s (brakuje mi tej 1/500s z Nikonem D70s) robi swoje. Mogę też wleźć wszędzie bez rozstawiania statywu i ganiania z dyfuzorami i odbłyśnikami.
- fotografuję zwierzaki najczęściej aktywne w środku dnia (wielu nie zastaniesz rankiem na trawkach i gałązkach)
- fotografuję tylko żywe okazy (ludzie focący obiektywami mikroskopowymi najczęściej zabijają zwierzęta do sesji). Bardzo, bardzo rzadko zdarzy mi się trupek (już wcześniej gdzieś uśmiercony) lub żywy, schłodzony okaz w lodówce.

fatman napisał/a:
Zbieam motywację na wiosnę.

Zbieraj, zbieraj. Makro to najlepsza dziedzina fotografii :grin:
 
 
S. Kawka 
Optyczny


Posty: 1030
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

21. - między asami czasem się i walet trafi... :smile:

 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

DarkRaptor,
Tylko dla kogo najlepsza - dla tych mrożonych w lodówce też? :???:
 
 
viss
[Usunięty]

Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

DarkRaptor napisał/a:

- jestem leniwy :twisted: , możliwość focenia z ręki na 1/250s (brakuje mi tej 1/500s z Nikonem D70s) robi swoje. Mogę też wleźć wszędzie bez rozstawiania statywu i ganiania z dyfuzorami i odbłyśnikami.


Auto FP nie?
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 12 Sty, 2017   

Cytat:
Tylko dla kogo najlepsza - dla tych mrożonych w lodówce też? :???:

W lodówce tylko schładzam, nie mrożę ;) Zjawisko całkowicie naturalne dla naszych gatunków, które potrafią znosić znacznie większe wahania temperatur. Niektóre znoszą i mrożenie, zastępując np. wodę w komórkach glicerolem.

viss napisał/a:
Auto FP nie?

Czasami potrzebuję takiej mocy błysku, zwłaszcza przy dużych skalach, że i 1/60s bywa za mało.

S. Kawka. Ładnie i kolorowo. Może dla kompozycji zostawiłbym kwiatek w całości lub dał jeszcze większe zbliżenie.
 
 
S. Kawka 
Optyczny


Posty: 1030
Wysłany: Nie 15 Sty, 2017   

22.



23.

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 15