Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Wto 02 Sty, 2018
FOTOGRAFIA MAKRO 2017
Autor Wiadomość
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

teraz coś na kolorowo

54 Czerwończyk nieparek...w parce :-)



55.Modraszek argyrognomon


56 Zieleńczyk ostrężyniec. Ten Ogończyk całkiem niedługo już zacznie latać- może nawet w połowie kwietnia....
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Hmm... to jednak ja też robiłem już fotografie makro :roll:
 
 
adamus1 
Rozmowny


Posty: 226
Skąd: Łódz
Wysłany: Nie 26 Mar, 2017   

Pierwsze wyjscie w tym sezonie

57


58
 
 
Arkowal 
Entuzjasta



Pomógł: 1 raz
Posty: 731
Skąd: Poznan,Bradford
Wysłany: Sob 01 Kwi, 2017   

adamus1 Co tu dużo pisać,jesteś moim idolem w tym dziale.Wielki szacun!
 
 
adamus1 
Rozmowny


Posty: 226
Skąd: Łódz
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Arkowal -dzięki,fajnie ze sie podoba.Dziś kolejne muchy, narazie nie moge trafić nic innego.

59


60
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Muchy świetne :)

Ja miałem w ten weekend do czynienia z innymi muchówkami ;)

61.


62.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Nie 02 Kwi, 2017   

Ten komar gryzie żabę? :shock:
A gdzie Ty wtedy siedzisz/leżysz, żeby zrobić takie zdjęcie?
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

T.B. napisał/a:
Ten komar gryzie żabę? :shock:
A gdzie Ty wtedy siedzisz/leżysz, żeby zrobić takie zdjęcie?

Tak. Szczególnie intensywnie żerowały na żabach wodnych i trawnych. Ropuchy im mniej pasowały :P

Normalnie, na brzegu stawu. Czasem udawało się zaobserwować bardzo specyficzne sytuacje ;)

63.


Jeszcze kilka kadrów z weekendowego wypadu nad wodę...

64.


65.


66.
 
 
bhpchmiel 
Optyczny



Posty: 2863
Skąd: Milanówek
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

DarkRaptor, extra seria z tymi komarami:)))
Możesz się pochwalić jakie to były ogniskowe??? I jakie szkło miałeś w użyciu? :wink:
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Dzięki.

Ogniskowe 100 i 105 na pierścieniach, bo to Trioplan 100/2.8 i Nikkor Micro 105/2.8. Jednak na gęsto upakowanej matrycy ciężko o nieporuszone kadry, zwłaszcza przy tak ruchliwych obiektach. Wiaterek nie pomagał ;)
 
 
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

66- fajne ujęcie nartnika

apropos zdjęć opitych komarów DarkRaptora, wszystkim łażącym po krzakach i klękającym do zdjęć przypominam:

67 Zaczyna się sezon na kleszcze. Warto uważać i dokładnie się oglądać na koniec. podobno przez kilka pierwszych godzin kleszcz nawet jak się wgryzie, nic nam nie przekaże.....

Ten niestety....mój. Generalnie stosuję Autan i uważam go za skuteczny. Jakie macie metody?
 
 
DarkRaptor 
Entuzjasta
Bezkręgowcofil ;)



Pomógł: 9 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 05 Kwi, 2017   

Dynax napisał/a:
podobno przez kilka pierwszych godzin kleszcz nawet jak się wgryzie, nic nam nie przekaże....

Nie do końca prawda. Wykazywano przeniesienie krętków Borelii już po kilkunastu minutach żerowania.

Ja stosuję Muggę. Na mnie działa bardzo dobrze. Choć muszę przyznać, że różne osoby ściągają kleszcze z różnym prawdopodobieństwem. Mnie generalnie nie lubią. Zam osoby, które są wręcz obłażone przez nie.
 
 
adamus1 
Rozmowny


Posty: 226
Skąd: Łódz
Wysłany: Nie 09 Kwi, 2017   

DarkRaptor-bardzo fajna sytuacja na 63

68


69
 
 
degol 
Optyczny



Posty: 1710
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Dawno nie odwiedzałem tego działu.
Fajne prace zamieszczacie.

adamus1, jakiego zestawu używasz i czym doświetlasz ?
 
 
adamus1 
Rozmowny


Posty: 226
Skąd: Łódz
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

degol-zestaw bardzo prosty. Nikon d3200+tamron90(czasem dokładam raynoxa dcr250)
lub drugi zestaw to Nikon d5000+El nikkor 50 i pierscienie.Doswietlam tylko blendami,nie bawie sie w żadne lampy.

kolejna mucha,u mnie na razie słabo z modelami

70
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 15