Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 10 Maj, 2008
55-200 vs 70-300
Autor Wiadomość
kajak41
[Usunięty]

Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   55-200 vs 70-300

witam
prosze o pomoc w wyborze obiektywu do nikona d80, czy wybrac taniutkiego nikkora 70-300G czy wybrac nieco drozszego 55-200G ED. na stronce nie znalazlem recenzji 70-300G wiec do konca nie wiem co robic. jako pierwszy obiektyw posiadam 18-55VR, ten drugi ma mi sluzyc do fotografowania glownie przyrody, sportu i portretow.
prosze o pomoc i licze na inne propozycje do ok 600zl
z gory dzieki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komar_kzy 
Rozmowny



Posty: 225
Skąd: Kartuzy k. Gdanska
Wysłany: Sob 10 Maj, 2008   

A zastanawiales sie nad Sigma 70-300 APO ? Cena podobna, nadal bardzo przystepna a z rozdzialka chyba lepiej wypada.

Mi osobiscie sie wydaje, ze nawet znieslawione 300mm w tej sigmie wydaje sie znosne.
Moze trafilem lepsza sztuke, ale moze tez taka trafisz / wybierzesz?

Tutaj masz 300mm f/5.6 ISO400 1/400s. strzelane 400D. Zdjecie delikatnie podostrzone
i maly resample do 2000x1333 --->
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Czw 29 Maj, 2008   

Z tych obiektywow ktore wymieniles bierz w ciemno 55-200VR. To jest nowy obiektyw zaprojektowany wg nowych standardow, na wspolczesne matryce. I ma stabilizacje ktora bardzo sie przydaje.
Jesli potrzebujesz 300mm, to N70-300VR, ale to juz troszke wiekszy wydatek. Jedynymi wadami 55-200VR wg mnie sa swiatlo (a raczej jego brak) i plastikowy bagnet. Ale jak sie nie ma co sie lubi...

Pozdrawiam,
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Ja też mam takie budżetowe pytanie, z tym, że budżet jest koło 2000 zł.

Potrzebuję pełen zakres bez ekstrawagancji w stylu 17-55 2.8 oraz 70-200 2.8 hehe

Właściwie mam trzy opcje do wyboru

1. 18-200VR
2. 18-55VR + 55-200VR (opcja najtańsza)
3. 18-55VR + 70-300VR

co wybrać? Nie potrzebuję aż tak często zakresu 200-300 ale czasem lepiej mieć niż nie mieć.

opcja 1 i 3 wypada mniej więcej tak samo cenowo, z tym że w przypadku trzeciej mam zakres 200-300 ale muszę się bawić w zmiany.

czy do zwykłego pstrykania wystarczy mi 18-200VR czy jednak bawić się w zestawy? Czy dać sobie spokój z 18-55VR i kupić Tamiego 17-50 (chociaż znowu zabawy ze sprawdzaniem obiektywu i tak naprawdę 2.8 mi nie potrzebne)?

Nie ukrywam, że wolałbym jeden a dobry. Wiem że nie ma takiego, ale może 18-200 jest na tyle przyzwoity, że styknie.

Oczywiście w planach jasna stałka (niekoniecznie portretowa) 35/2.0, 50/1.4 albo 85/1.8

A może coś innego - trochę dołożyć do 16-85? albo kupić na dobry początek 35 2.0 i się pobawić na ostrej dobrej stałce?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

no to... 16-85VR albo 18-200VR w zależności od potrzeb - wbrew pozorom 24mm to dużo mniej od 28mm :)

Ja optowałbym za używanym 18-70 + 70-300VR <- to jest na prawde fajny zestawik, zwłaszcza, że piszesz, że szerszy kąt będzie Ci potrzebniejszy,a ja wiem, że kita na Tamrona nie wymienię, bo tak na prawdę nic nie zyskam (na 18mm jeszcze nie miałem problemów z brakiem światła a 50mm mam ze światłem 1.8 :])

A co do 35/2 to zawsze możesz do tego dokupić 50/1.8 i masz dalej cenowy ekwiwalent 18-55VR + 70-300VR, do tego 85/1.8 i masz super zestawik trzech stałek i brakować Ci tylko będzie na ptaszki/landszafty czegoś :)
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

hmmm tylko że na tych 16 to całkiem niezłe zniekształcenia już są. A ciągot ku "rybkom" to ja jeszcze nie mam :mrgreen:
fakt, niewiele większe niż u 18-55VR ale jednak.
Cholender cenowo 1700 vs 450 :evil: a różnią się właściwie tylko bagnetem i ogniskową
dobra kupię "kita" i kiedyś 70-300VR (obecnie licytuję manuala 80-200 f4 ai-s, podobno całkiem niezły, może mi się uda go łyknąć za 200-300 zł)
Jak kiedyś można było ustawiać ręcznie tak pewnie i teraz da radę
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Tak sobie myślę - po cholerę kupować D300 i podłączać tam byle co? Kup porządny obiektyw podstawowy i zbieraj na tele. Teraz to tylko ograniczasz i to znacznie możliwości tej puszki. I nie myśl o podbijaniu ISO bo wysokie ISO w tym aparacie nie jest jakieś rewelacyjne (choć dużo lepsze niż w D200).
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Tylko o ile się nie mylę porządny obiektyw podstawowy to wg Ciebie N17-55 2.8 za 4000 z hakiem na który mnie obecnie nie stać.
Drugi, który polecałeś, to 16-85VR za 1700, niemalże taki sam optycznie jak 18-55VR za 450 tylko z nieco większym zakresem, więc na razie mam tylko jeden wybór.

Chyba, że "skarzę" się na standard 35 2.0 (po cropie 50mm) bo i tak chciałem go kupić, zobaczę jak się będzie sprawował "w praniu" i tylko dokupię sobie 70-300VR

co do podbijania ISO masz rację, d300 mimo że dobrym aparatem jest, to do d3 mu dość daleko. Chciałbym mieć jak najjaśniejszy obiektyw, aby nie podbijać niepotrzebnie ISO, bo gorsza jakość, ale nie stać mnie. Chyba, żebym kupił szeroko opisywanego Tamrona 17-50 2.8. Trochę się jednak go boję. A może zaryzykuję - no zobaczę.
Ostatnio zmieniony przez MichalP Nie 01 Cze, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Ale obserwatorzy nie patrzą czy koleś ma 18-55 czy 17-50/2.8. Jest gość bo ma D300.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Ale obserwatorzy nie patrzą czy koleś ma 18-55 czy 17-50/2.8. Jest gość bo ma D300.


Akurat mi na tym nie zależało aby każdy się gapił jakie cyferki mam na body. Kupiłem go po to aby mieć przyzwoite zdjęcia. I nie uważam, że kupienie "kita" VR to jakieś barbarzyństwo bo optycznie jest calkiem przyzwoity jak za te pieniądze. Ale wiem, nic co ma powyżej f 2.8 nie warto podpinać, bo body się popsuje.

Trochę się wyjaśnie co do zakupu akurat d300.

Na starcie odpadły Pentaxy, Sony, Oly i insze (niekoniecznie w tej kolejności bez żadnej dyskryminacji)

Do wyboru pozostały Canony i Nikony. Przed zakupem przymierzałem się do różnych aparatów i pomacałem je trochę. Wynalazki w stylu C400, C450, N40-60 są po prostu dla mnie za małe, więc pozostały C30D, C40D, C5D, Nd80 , Nd200, Nd300

Odrzuciłem starsze modele - pozostały C40D i Nd300 i pełna klatka C5D ponieważ mimo swojego wieku jakością zdjęć bije pozostałe na głowę.

Wybrałem w końcu C40D. Po tygodniu zrezygnowałem (powód niektórzy już znają)
Z tego też powodu wybrałem Nikona. Mogłem też wybrać 5D, ale dla mnie jest już za późno. wybrałem, zapłaciłem, kropka. Zawsze staram się wybierać "złoty" środek. Mogłem przecież pójść dalej tropem posiadania fajnego napisu na body i wybrać D3 albo C 1Ds Mark III.
Nikon d300 jest w sumie zwykłym-niezwykłym aparatem, który znacznie ułatwia robienie poprawnych zdjęć. Znam się nieco na fotografowaniu, nie jestem całkowitym ignorantem. Uważam więc ten wybór za słuszny. Co innego jakbym się nie znał, tobym pewnie wybrał Fuji S9500 albo coś w ten deseń.

Być może w wyborze obiektywu się "sparzę" i będę szukał czegoś bardziej pasującego, a może nie i to co podepnę będzie mnie satysfakcjonowało.
Z mniejszym prawdopodobieństwem, ale jednak, mogłoby się okazać, że 17-55 2.8 nie spelnia moich oczekiwań i miałbym tylko problem z jego odsprzedaniem bez strat finansowych.
Ostatnio zmieniony przez MichalP Pon 02 Cze, 2008, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Kup Michale tego Tamrona 17-50 a z pewnością będziesz zadowolony. A potem minimum 70-300 VR. 35/2 jest bardzo fajny choć 50/1.8 pokazuje niesamowitą klasę (dla mnie większą niż 50/1.4 ).
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Warto podpiąć choćby 600 który ma światło tylko 4. Ale tak na poważnie takie 18-55 będzie psuło jakość zdjęć. Minimum to 18-50 Sigmy lub wspomniany Tamronik.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Sigma 18-50 z HSM śmiga aż miło na Nikonie, ale ostrość na f/2.8 ma zdecydowanie lepszą Tamron. Przynajmniej kilka szkiełek tak miało.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Mariuszu, ja wiem, że 50 1.8 jest jak najbardziej OK, ale 35 jest po prostu bardziej uniwersalny do cropa. 50 czasem może być za wąsko.

Zobaczę tego Tamrona, oczywiście przy wcześniejszym potestowaniu :razz:
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Nie 01 Cze, 2008   

Krotko: N18-70 + N70-300 + jasna stalka zaleznie od preferencji 35/2 uniwersalna, 85/1.8 typowo do portretu lub 50/1.8 kosmicznie tania. Kupujac D300 trzeba bylo wziac kit z VR, on by tez dal rade a wyszlo by taniej niz 18-70. To jest oczywiscie zestaw oszczednosciowy, ktory jednak da rade w wiekszosci sytuacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16