Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka - złodziejka
Autor Wiadomość
Piwowarek201 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   Lornetka - złodziejka

Dziś mnie spotkała przykra akcja
Byłem światkiem 40minutowej zuchwalej kradzieży kol oraz katow. Dziś noc mialem czujną i zorientowałem się że o 4 godzinie rano dźwięk nie przypomina mi nic osiedlowego.
Zabawiłem się w śledczego.... kontakt stały z policją również był. Opisałem wszystko razem ze wszystkimi mozliwymi wyjazdami.
Czy ich złapali?? - oczywiście że nie! Po prostu mieli ich nie złapać


Do rzeczy zabawiłem się w podchody :)
Wzielem moja lornetkę vixen foresta 8x32 WP i całkowicie się nie sprawdziła o tej godzinie. Poległa na całej (chyba że byłem tak rozemocjonowany) lini, ciężar oraz słaba widoczność :( jestem zły bo miałem ich jak na tacy. Obserwowałem ich z 30 a potem z 20metrow. Załamka nawet rejestracji nie odczytałem.....
Napiszcie proszę co byście wyciągnęli z szafy gdybyście mieli taką wczesno-poranną akcje?
Również proszę Was o wybór lornetki bo vixen idzie na olx.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Co proszę? Kradzieży czego?
 
 
Piwowarek201 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Ehh moja nieuwaga napisałem bez polskich znaków bez ładu i składu. Byłem świadkiem kradzieży kół oraz katalizatorow.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Piwowarek201, czy to był Twój sen?, który Ci podpowiedział, że powinieneś zmienić lornetkę,którą posiadasz, na lepszą? :lol:
Przecież o 4 rano, o tej porze roku, jest już w miarę jasno, ja "gołym" okiem widzę tablice rejestracyjne najbliżej stojących samochodów, z odległości około 30m, z okna mieszkania na 4 piętrze. Tym bardziej powinieneś zobaczyć Ty mając lornetkę, która nie należy przecież do ciemnych (transmisja 90%). Lornetki za kilka tysięcy zł mają taką transmisję, więc Vixen pod tym względem jest bdb. Do tego piszesz o ciężarze lornetki, który to ciężar, 550g, wcale nie jest taki duży jak na 8x32 ( Conquest 630g, Kowa Genessis 530g i kilka innych). Jedynie co może mieć wpływ na to, że nie widziałeś dokładnie tego co chciałeś zobaczyć, to pogoda (deszcz lub gęsta mgła). Dla przykładu, podam Ci, mam Vortex DB HD 8x32, GPO Passion ED 8x32 i Opticrona Travellera ED 8x32 i przez każdą z nich, o głębokim zmierzchu, widzę bez problemu tablice rejestracyjne samochodów, stojących na drugim parkingu około 50 m od mojego bloku, a Vortex ma transmisję 85% a pozostałe 90 i 88% Akurat dzisiaj rano o godz 4,10 (zbieg okoliczności?), obudziłem się, więc wstałem, napiłem się wody i przy okazji zerknąłem przez okno, na polu było już w miarę jasno, przynajmniej tu gdzie mieszkam (okolica Krakowa), dlatego twierdzę, że niemożliwe jest abyś przez lornetkę nie zobaczył tego o czym piszesz i to z odległości 30m.
W/g mnie, to, o czym piszesz, to był sen :mrgreen: , być może proroczy :?: .
Jeżeli chcesz jaśniej widzieć, to tylko lornetka 8-10x42-50, z dobrą jasnością, ale to już inne gabaryty i wyższa waga ( od 650g w górę).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Jeśli 8x32 jest dla Ciebie ciężka, a chcesz coś na kiepskie warunki oświetleniowe, to obawiam się, podobnie jak Jan55, że nie ma dla Ciebie ratunku :)

Rozsądną alternatywą jest 8x42, ale ona nie będzie ani lżejsza, ani mniejsza. Jeszcze lepsza byłaby 7x42, ale takich już praktycznie nie robią.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Piwowarek201, jedynymi dla Ciebie lornetkami, o wadze i wielkości niewiele większej od Vixena, są lornetki Vortex Diamondback HD 8-10x42 z wagą 605g i o 12mm większe, a później Kowy BD II XD, ale już ciut cięższe 640g. Wagi podane, to wagi netto, bez zakrywek i paska. Całościowo, to wagi brutto, średnio o 100g większe, co dotyczy też Vixena (550g + 100G). :wink:
Będzie jaśniej ale ciężej, więcej i drożej. Taki widzę "ratunek" dla Ciebie, ale "ratunek" kosztuje, ale daje też i frajdę. :mrgreen:
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   Re: Lornetka - złodziejka

Cytat:
Również proszę Was o wybór lornetki bo vixen idzie na olx.


Cóż, jedyne co mi przychodzi do głowy to kowa bdii xd 6.5x32
Jest lżejsza od vixena, ale tylko o kilkanaście gramów i tej różnicy (w przedziale 500-600g) pewnie nie wyczujesz.
Jeśli chodzi o jasność o bladym świcie to niewykluczone że okaże się jaśniejsza- pytanie tylko czy praktycznie, czy jedynie teoretycznie.
 
 
Piwowarek201 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

4 rano to blady świt prawie ciemno. Emocje były napewno ale na 100% to nie był sen xd. Dziś będę wieczorem testował raz jeszcze lornetkę. Zauważyłem również że miałem również problem ze stabilnością, obraz latał, hmm kręciłem lewo prawo żeby coś dostrzec a zamiast tego otrzymałem dawkę frustracji xd
Detektywem nie będę :) chodź jedno auto z katalizatorami nie wyjechało do skupu.
Mimo wszystko czy mamy coś w ofercie lepszego niż vixen
tych rozmiarów? Kasa aż tak roli nie gra ale też nie lubię niepotrzebnie jej wydawać.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Piwowarek201, musisz najpierw zdecydować się co chcesz, bo lornetek lepszych optycznie od Vixena jest dużo. Czy to ma być 8x32, czy 8x42 czy 10x42. Czy to ma być coś w gabarytach zbliżonych do Vixena, czy mniejsze czy większe, no i określ jakiś pułap cenowy. Inaczej posypią się propozycje lornetek za tysiące zł, czemu ja się nie zdziwię, a nie koniecznie Tobie się te propozycje przydadzą. Więc do dzieła i myśl a później pisz. :mrgreen:
Jeszcze jedno, jeżeli masz problemy ze stabilnością w utrzymaniu lornetki to tylko Cię ratuje lornetka ze stabilizacją, a to już wydatek w tysiącach, gdzieś od 4000 w górę. Są tańsze, ale z malą aperturą i gównianym pole widzenia (4-4,5*).
 
 
Piwowarek201 
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Mimo swojego wieku ta stabilność w rękach powinna być lepsza :) może idzie Parkinson tfu tfu tfu.

Co do kasy jaka chce wydać to powiedzmy że 1500 z. Może być używana nie mam z tym problemu.

Co do wielkości hmmm zostałbym przy tych gabarytach
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   Re: Lornetka - złodziejka

Binokularnik napisał/a:
Cytat:
Również proszę Was o wybór lornetki bo vixen idzie na olx.


Cóż, jedyne co mi przychodzi do głowy to kowa bdii xd 6.5x32
Jest lżejsza od vixena, ..


Jeśli w 8x32 obraz jest niestabilny i ciemny - tutaj będzie lepiej, znacznie lepiej ale powiększenie mniejsze za to z dużym polem. Kowa 8x32 będzie tylko minimalnie lepsza choć lepsza. Pytanie czy warto?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Piwowarek201, największym problemem jest to, że w kwocie 1500 nie ma co kupić lepszego w aperturze 8x32. Do czegoś lepszego trzeba dołożyć około 400 zł a wtedy tak jak pisze Binokularnik i Abs, czyli Kowa 6,5x32 albo 8x32 czyli bardzo duże pole, mniejsze zbliżenie vs duże pole i większe zbliżenie, a do tego wszystkiego musisz dołożyć dużą średnicę muszli ocznych (43mm) na styku z oczodołami i większe odblaski, w 8x32 występujące z powodu tych muszli. Dobre dopasowanie tych muszli do oczodołów powoduje w większości zanik odblasków. Pisane o tym było na forum tym i zagranicą. Ale to musiałbyś sprawdzić osobiście, lub zmierz muszle w Vixenie, myślę, że Ci pasują, i zobaczysz wtedy czy są mniejsze lub większe od muszli Kowy. Pamiętaj o tym, że +/- 2 mm robi dużą różnicę.
Natomiast jest jeszcze Kite Falco 8x32, bardzo dobra lornetka za, niestety ale już 1799 zł, jasna, ostra i lekka. Daje bardzo ładny obrazek. Następne w kolejce to już wydatek ponad 2000 zł. Taki masz wybór. Jeszcze trochę a poniżej 2000 nie będzie co kupić z nowych a dobrych lornetek, a z używanych dobrych nie ma nic.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

To ja zaproponuję rozwiązanie kompromisowe: DO Chase 8x42 .
Bo i czemu by nie? W sumie MZ najbardziej wszechstronna z wszystkich tu wymienionych, a gabarytami aż tak bardzo nie odbiega od 8x32, czyż nie?
Zaznaczam, że są to tylko moje subiektywne odczucia, nie poparte własnym doświadczeniem, bo miałem w ręku jedynie jej siostrę - 10x42.
Jestem ciekaw Waszych opinii. Pzdr
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 02 Maj, 2022   

Soniak10, masz rację, też myślałem o 8x42, ale Piwowarek napisał, że jednak woli zostać przy obecnej aperturze więc poleciłem mu opcje 8x32, tym bardziej, że Chase to już prawie 200g więcej wagi do Vixena a prawie 250g do najlżejszego Kite Falco 8x32. Jednak Chase 8x42 jest godna rozważenia, jak najbardziej, choćby nawet z powodu, że jest jaśniejsza od 8x32 no i mieści się w budżecie, czego o 8x32 nie można powiedzieć. Chase jest bdb optycznie. Ja do tego dołożyłbym Bressera Pirscha ED 8x42, który jest tylko o 100g cięższy od Vixena, a transmisję ma na poziomie tegoż Vixena, a wyższą od Chase i cena też jeszcze budzetowa 1299 zł.
Piwowarek201, przemyśl propozycję Soniaka o Chase i moją o Pirschu. Obie lornetki są warte zainteresowania, a jako jedyna opcja lornetkowa w domu, to chyba lepsza niż 8x32, ale to jest moje zdanie i Tobie nie musi pasować.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 03 Maj, 2022   Re: Lornetka - złodziejka

Piwowarek201 napisał/a:
Napiszcie proszę co byście wyciągnęli z szafy gdybyście mieli taką wczesno-poranną akcje?

Kowę 8x42, bo jasna i stabilny obraz kiedy z emocji ręce drżą. A gdybym nie mógł odczytać tego co chcę, to Kowę 12x56.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15