Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Wto 07 Lut, 2017
Lustrzanka czy bezlusterkowiec?
Autor Wiadomość
FireWithFire85 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 20 Lip, 2017   

witajcie :) polećcie mi proszę coś budżetowego (do 1 200,00 zł) dla początkującego, mającego time-lapse :) z góry dziękuję za wszelkie sugestie!

co jest dla mnie ważne, poza jakością zdjęć..

niestety, albo stety - zoom optyczny.
nagrywanie filmów w full hd - minimum 2k jak będzie miał to super!
bateria - musi być pojemna :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Zyga1988 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 22 Mar, 2018   

Witam,
proszę o poradę jaki aparat wybrać do użytku domowego dla amatora. Chodzi o rodzinne archiwum zdjęć i video podczas imienin w mieszkaniu przy słabym świetle, wycieczek z rodziną, wyjść do parku itp.
Poniżej lista kryteriów od najważniejszego do mniej istotnych spraw:

1. Budżet 1300-1700 zł ( za nowy )
2. Jakość zdjęć, szczególnie w słabych warunkach oświetleniowych- tutaj chyba prowadzą tanie lustrzanki ? lubimy żywe kolory jak z telefonów samsunga,a żonie bardzo podoba się efekt rozmycia tła przy portretach
3. Jakość video- nagrywanie z ręki, także istotna jest stabilizacja obrazu, fajne byłoby full hd 60p i może 4k przy 30p
4. Dzwięk- super byłaby możliwość podłączenia zew. mikrofonu podczas nagrywania wydarzeń rodzinnych ( chrzciny itp. )
4. Mobilność- nie chcę nosić ze sobą 2 obiektywów, potrzebuję uniwersalnego zestawu, ale żona chce "lustrzankę" także raczej nie może to być malutki kompakt, a szkoda
5. Wytrzymałość- fajnie gdyby sprzęt posłużył przez kilka lat pomimo zabierania go ze sobą na różne wycieczki
6. Zoom- wystarczyłby kilkukrotny, głównie będę robić zdjęcia rodzinie

Moje typy na dzień dzisiejszy to:
1. Lumix FZ82- 1300zł, video 4k, ale chyba słaba jakość zdjęć
2. CANON EOS 1300D CZARNY + 18-55MM II- 1500zł, zdjęcia fajne, ale video bardzo słabe
3. NIKON COOLPIX B700- 1800zł, za drogo, chyba że miałby być dużo lepszy
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 15 Cze, 2018   

Spore wymagania za te pieniądze, do samej fotografii to jakaś używana lustrzanka lub bezlusterkowiec - Pentax K-S , K-50 z bezlusterkowców Fujifilm XA1 lub XE1 z obiektywem 16-50. Z matryc APSC jeszcze nikon d3200? Jak mniejsza matryca - 4/3 - olympus lub panasonic . Nowych w tej cenie raczej nie kupisz - ale lepsza dobra używka od nowego dziadostwa. 4 i 3 cyfrowe canony dlatego są u mnie skreślone - ale jak ktoś musi...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 16 Cze, 2018   

Budżet 1300-1700 zł za nowy sprzęt i filmowanie 4K, i złącze mikrofonu, i jeden uniwersalny obiektyw o dobrej jakości? Dołóż 4000 zł, to pogadamy.

Żadna lustrzanka czy bezlusterkowiec z obiektywem 18-55 czy podobnym ekwiwalentem to nie jest uniwersalny obiektyw. Złącze zewnętrznego mikrofonu mają przeważnie wyższe modele, ale np. Canon 800D ma takie złącze oraz sprawny AF podczas filmowania. Sprawdź cenę z obiektywem 18-135 IS STM i to będzie Twój budżet przy tych wymaganiach. Może ktoś zaproponuje też podobny zestaw z bezlusterkowcem Panasonika, tam będzie dobre wideo, choć raczej taniej nie będzie, szczególnie jeśli będziesz chciał mieć ten jeden, uniwersalny i przyzwoity obiektyw.

Andrzej.M. napisał/a:
4 i 3 cyfrowe canony dlatego są u mnie skreślone

Nie masz racji z tymi 3-cyfrowymi, bo są dobrym kompromisem, jeśli ktoś chce i robić zdjęcia, i mieć przyzwoite amatorskie wideo.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Nie 17 Cze, 2018   

Ma 4K i złącze mikrofonowe:
https://abfoto.pl/aparat-panasonic-dmc-g7-czarny-12-60-f-3-5-5-6-cashback-150zl-gratis-o-wartosci-149zl-powerbank-10400-mah-stone
https://www.skapiec.pl/site/cat/2/comp/18594231


https://www.skapiec.pl/szukaj/2/panasonic+g7h
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 20 Cze, 2018   

Polecenie Pentaxa przy potrzebie filmowania jest jak polecenie auta elektrycznego na rajd Paryż-Dakar, na szczęście twoje wymagania są jak rajd dom-praca-supermarket, ale jak najbardziej polecam proponowany przez PDamian DMC-G7. Mały fajny bezlusterkowiec i wejście do całkiem sensownego systemu m4/3.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 21 Cze, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Polecenie Pentaxa przy potrzebie filmowania

Czytanie ze zrozumieniem nie boli, a nie wprowadza zamieszania...
Cytat:
do samej fotografii to jakaś używana lustrzanka lub bezlusterkowiec - Pentax K-S , K-50 z bezlusterkowców Fujifilm XA1 lub XE1 z obiektywem 16-50. Z matryc APSC jeszcze nikon d3200? Jak mniejsza matryca - 4/3 - olympus lub panasonic .

Zrozumiałeś? :lol:
Wojmistrz napisał/a:
jak polecenie auta elektrycznego na rajd Paryż-Dakar,

Uważaj , możesz się zdziwić... :lol:
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 14 Lip, 2018   Lustrzanka czy bezlusterkowiec do 3000zł

Cześć, jestem bardzo niezadowolony ze swojego Nikona D3400, chciałbym go zmienić na coś lepszego, a szczególnie zależy mi na dobrym Autofocus i jasnym obiektywie.
Co w kwocie 3000zł dostanę godnego polecenia?
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 14 Lip, 2018   Lustrzanka czy bezlusterkowiec do 3000zł

Wybaczcie, zdublowało mi wiadomość, w takim razie chciałbym dodać, że fajnie byłoby mieć duży wybór obiektywów w rozsądnych cenach.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 14 Lip, 2018   

pietrrokov napisał/a:
Cześć, jestem bardzo niezadowolony ze swojego Nikona D3400, chciałbym go zmienić na coś lepszego, a szczególnie zależy mi na dobrym Autofocus i jasnym obiektywie.

A co Ci nie pasuje w tym aparacie? Jak rozumiem autofocus? Jasny obiektyw możesz dokupić w zasadzie do każdego aparatu, w zestawie zwykle jasnego nie dają, trzeba kupić osobno korpus, osobno szkło.

pietrrokov napisał/a:
chciałbym dodać, że fajnie byłoby mieć duży wybór obiektywów w rozsądnych cenach.

System Nikon, do którego należy Twój D3400, jak najbardziej ma duży wybór szkieł w dobrych cenach. Jaki obiektyw masz obecnie? Zwykły 18-55 czy coś lepszego? Nikkory 18-105 lub 18-140 to typowe szkła wycieczkowe polecane tutaj. Jeśli coś jasnego, to Sigma/Tamron 17-50 f/2.8 w wersji ze stabilizacją. Obydwa w cenie 1500/1800 zł odpowiednio.

Ale skoro pytanie dałeś w temacie „Lustrzanka czy bezlusterkowiec?”, to zastanawiasz się jednak nad czymś mniejszym niż D3400?
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Sob 14 Lip, 2018   

Mam obiektyw Nikkor AF-S 50MM f/1.8.
Chciałbym zmienić aparat na inny. Nie interesuje mnie już Nikon, jestem nim zawiedziony jak już wspominałem, między innymi przez autofocus.
Co do 3000zł będzie optymalnym zakupem - chodzi mi wyłącznie o nowy model.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

pietrrokov napisał/a:
Nie interesuje mnie już Nikon, jestem nim zawiedziony jak już wspominałem, między innymi przez autofocus.

Kiedy to jedna z lepszych marek, jeśli chodzi o działanie AF. Może jednak tani korpus D3400 powoduje Twoją frustrację i zmiana na serię D5xxx lub D7xxx (raczej zabraknie budżetu) pomoże? Możesz coś konkretniej napisać o problemach, które napotkałeś? Może praca z jasnym obiektywem stałoogniskowym dającym małą głębię ostrości powoduje te problem? Pytam dlatego, że być może zmiana aparatu na inny niekoniecznie coś pomoże.
 
 
pietrrokov 
Nowy
pietrrokov


Posty: 12
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie 15 Lip, 2018   

komor napisał/a:
Pytam dlatego, że być może zmiana aparatu na inny niekoniecznie coś pomoże.

Problem w tym, że obiektyw o którym wspomniałem nie działa tak jak powinien z tym aparatem i mam tego dość.
Po prostu jakość zdjęć jest tragicznie niska i nie wiem czy jest to wina oprogramowania, obiektywu czy body, ale problem jest i chce się go pozbyć w taki sposób, że zmienię aparat tym bardziej, że jest fajna promocja cashback np od Canon.
Na forum nasłuchałem sie w innym dziale, że najwidoczniej nie potrafię wykonywać zdjęć, dlatego odechciało mi się tej dyskusji, ponieważ nie wniosła żadnego rozwiązania, a dodam, że wcale problem nie leży w moich umiejętnościach.
Dlatego poszukuje nowego aparatu, z Nikona jestem zawiedziony, ponieważ jest to drugi mój problem z obiektywem (wcześniej kupiłem obiektyw af 50mm 1.8d, którego aparat nie rozpoznawał).
Poszukuje dobrego aparatu z obiektywami do dwóch typów zdjęć (potrawy i krajobraz). Kusi mnie Canon, ponieważ chciałbym sobie kupić obiektyw Irix Firefly.
Proszę poradź szczerze i w miarę obiektywnie: z czego byłbym zadowolony?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

pietrrokov napisał/a:
Kusi mnie Canon, ponieważ chciałbym sobie kupić obiektyw Irix Firefly

Tego irixa kupisz tak samo pod nikona i Pentaxa . Dodam że do 3000zł bedziesz miał tak samo kiepskiego canona jak tego nikona wystarczy popatrzeć na specyfikacje. Moim zdaniem kupiłeś jakiś walnięty egzemplarz , ale jeśli chodzi o AF - to najniższe modele mają najsłabszy . Mówi się że Pentax ma słaby AF - i to się zgadza jeśli porównać do najlepszych modeli C i N , ale jeśli porównać do budżetówki - to jest raczej odwrotnie a za 3000zł kupisz całkiem dobry K-70.
pietrrokov napisał/a:
fajnie byłoby mieć duży wybór obiektywów w rozsądnych cenach.
To masz i w nikonie i canonie , w Pentaxie już tak dobrze nie jest - tyle że jak dokładniej się przyjrzeć to nowe szkła dobrej jakości są w porównywalnych cenach - zresztą sprawdź jakich szkieł potrzebujesz i zobacz w wyszukiwarce.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1051
Skąd: Reda
Wysłany: Wto 17 Lip, 2018   

pietrrokov napisał/a:
...ponieważ jest to drugi mój problem z obiektywem (wcześniej kupiłem obiektyw af 50mm 1.8d, którego aparat nie rozpoznawał)…
Sprostowanie: aparat rozpoznawał ten obiektyw, tylko AF nie mógł działać bo w tym obiektywie nie ma silnika. Nie ma go także w korpusie D3400. Canon i Pentax nie mają tego problemu, w przypadku Nikona trzeba to sprawdzać przed zakupem.
pietrrokov napisał/a:
...Proszę poradź szczerze i w miarę obiektywnie: z czego byłbym zadowolony?
To może być niemożliwe. Nie ma takiego aparatu do 3000zł z którego każdy będzie zadowolony. Nie wiem czy w ogóle jest taki aparat, bo znałem jednego co kupił zestaw za ponad 20000zł i nie był zadowolony. A był to właśnie Canon.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15