Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
tomaszbe 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   Kompakt do 1500 zł (edycja 2017)

Witam,
Szukam aparatu kompaktowego dla amatora. Najczęściej fotografuję przyrodę podczas wyjazdów, plaże, jeziora, góry. Zależy mi przede wszystkim na jak najlepszej ogólnej jakości zdjęć, ostrości, dobrym odwzorowaniu barw. Wyselekcjonowałem 4 modele, który z nich byście wybrali?

1. Panasonic Lumix DMC-TZ60
2. Nikon Coolpix A900
3. SONY DSC-HX90
4. SONY DSC-WX500

Czy takimi aparatami będę mógł zrobić dobre zdjęcie z "miękkim tłem"? Nie wiem jak to profesjonalnie wyrazić, chodzi mi o wyraźny pierwszy plan a rozmyte tło.

Może doradzicie coś innego do 1500zł?
Ostatnio zmieniony przez komor Pon 06 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

A czym robiłeś dotąd?
Potrzebujesz tak dużo zooma?

tomaszbe napisał/a:
chodzi mi o wyraźny pierwszy plan a rozmyte tło

-z takimi piź... matryczkami prawie niemożliwe.
 
 
tomaszbe 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Do tej pory używałem DSC-W360, jakość zdjęć była całkiem dobra przy mocnym słońcu, ale wystarczyło że nawet w Barcelonie słońce na chwilę zaszło i zdjęcia były słabe. Miałem go jakieś 7lat, czas wymienić na coś lepszego. Zoom niekoniecznie taki duży, najważniejsza jest ogólna jakość/ostrość zdjęć.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

A zooma w tym Sony ci wystarczało, czy chcesz więcej (patrzę na modele które podałeś)?

[ Dodano: Sob 04 Lut, 2017 18:41 ]
Zresztą sam popatrz na ten drugi parametr -"Ogniskowa obiektywu 4.7 – 18.8 mm (ekwiwalent: 26 – 105 mm dla filmu 35 mm) ... 720 mm... 840 mm... 720 mm ... 720 mm http://www.optyczne.pl/po...=1990&add4=1989
 
 
tomaszbe 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

Prawie wcale nie używałem w nim zooma, bo zdjęcia dużo traciły na jakości. Nie musi być aż x30 bo i tak rzadko będę go używał.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 04 Lut, 2017   

http://www.optyczne.pl/po...=1594&add1=2040
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Witam po raz pierwszy na tym forum.

Zdecydowałem się zapytać o Wasze opinie na temat niedrogich kompaktów Nikona. Wiem że Nikon w kompaktach raczej nie jest liderem ale chcę kupić coś z tej firmy w prezencie komunijnym synowi. Może szykują się jakieś nowości z tej stajni? Nie jestem wielkim fanem marki, mam kilkuletniego Coolpixa p310. Jestem totalnym amatorem ale mój syn chce Nikona i nie ma przebacz. Widzę że jest zorientowany na tą markę. Jest kilka modeli do 1 tysiaka ale czy warto to kupić? Ręcznych nastaw nie musi mieć ale przyzwoity autofocus, zoom nie mniejszy niż 5-8x i w miarę szybki procesor to już bez wątpienia tak. Tak wstępnie ten Coolpix A300 mnie zainteresował. Czy moglibyście coś zasugerować? Może jest lub będzie w cenie do 1000-1200 pln sensowny kompakt Nikona?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

http://www.optyczne.pl/po...=1851&add1=1736
-ale ciężko już znaleźć

S6900,

https://www.olx.pl/oferta...html#154d74298a
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Nie ma chyba kompaktu Nikona, który by był specjalnie wart polecenia. Ostatnim polecanym był P7800, ale cena około 1500 i już nie ma na rynku... Wybierz z synem taki, który mu się spodoba - mały, duży, zoom, kolor itp. itd. :cool:
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

PDamian napisał/a:
http://www.optyczne.pl/porownaj.php?co=aparat&ile=2&add0=1851&add1=1736
-ale ciężko już znaleźć

No tak, niestety już takich nie produkują...
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Tak to się chyba skończy. No może uda mi się jakoś przekonać syna do innej marki. Widzę że lepiej było by kupić jakiś kompakcik z Panasonica lub Sony?
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Trzeba będzie przeprowadzić z synem męską rozmowę i spróbować go namówić na Panasonica lub Sony.
 
 
maksiu432 
Nowy


Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Męska rozmowa :P Sony bym polecał :D
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   

Co przemawia za kompaktem Sony do 1 tys.? Marka raczej kojarzy mi się z elektroniką niż z optyką. Oczywiście to bardzo ogólne dywagacje :grin:
 
 
kecyrf
[Usunięty]

Wysłany: Pon 20 Lut, 2017   aparat do 1500zł do zdjęć wieczorem i w pomieszczeniach

Witam. Zamierzam kupić aparat. Budżet do 1500 zł. Zależy mi żeby robił dobre zdjęcia w pomieszczeniach (przy słabszym świetle) jak i na dworze wieczorami lub przy słabej pogodzie (mało światła). Do tej pory używałem Panasonica DMC-FZ38 no i na dzień dzisiejszy to słabo to widzę. Robiłem też zdjęcia taty Leicą D-lux 5 ale przyznam że czasami w pomieszczeniu też słabe wychodziły co prawda lepsze od mojego Panasa. Czy możecie koledzy coś mi poradzić i polecić.
P.S. na jakie parametry trzeba patrzeć żeby właśnie zdjęcia wychodziły dobre przy słabszym świetle? W pracy kolega mówił że trzeba patrzeć na przesłonę FZ żeby była poniżej dwóch? Czy to prawda, czy na optyczne to to samo co światłosiła?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16