Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat cyfrowy do 1000 zł zamiast Panasonic Lumix DMC-TZ57
Autor Wiadomość
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Pon 06 Lut, 2017   Aparat cyfrowy do 1000 zł zamiast Panasonic Lumix DMC-TZ57

Jest to zupełnie nowy temat odnośnie wyboru aparatu cyfrowego napisany w bardzo zrozumiałej treści.
27.01.2017 kupiłem aparat Panasonic Lumix DMC-TZ57 i już 30.01.2017 w sklepie,gdzie kupiłem,oddałem nowy aparat do serwisu plus reklamacja z powodu szumu na nagraniach wideo,co potwierdzone zostało przez sklep(nagranie wideo z słyszalnym szumem dodane zostało przy wysyłaniu zgłoszenia i aparatu do serwisu) i być może jest to wada fabryczna aparatu jaki zakupiłem. Jeśli aparat wróci z serwisu z potwierdzeniem,że szumy na nagraniach wideo to wada fabryczna,będę wymieniał aparat na nowy model innego producenta(dokładnie w sklepie przed dokonaniem wymiany sprawdzę aparat pod kątem zdjęć i nagrywania wideo,czy nie ma z nagrywaniem problemów przy odtwarzaniu)
Odnośnie wymiany aparatu wybrałem dwa modele jeśli będą dostępne w sklepie:
    Canon SX620HS
    Sony Cyber-Shot DSC-HX60

Co myślicie o tych aparatach i który aparat wybrać przy dokonaniu wymiany(aparat dla amatora do zdjęć i filmów)?

Do moderacji: Proszę o pozostawienie tego tematu i otrzymania na niego odpowiedzi jaki aparat wybrać w przypadku wymiany wysłanego do serwisu Panasonic Lumix DMC-TZ57

[ Dodano: Wto 07 Lut, 2017 10:15 ]
Nie mogę edytować posta więc napiszę.
Do posta: Dokładnie chodzi mi który z podanych aparatów wybrać przy ewentualnej wymianie aparatu odesłanego do serwisu i reklamowanego

Proszę niech ktoś odpowie :)
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 08 Lut, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

Sam sobie robisz pod górkę wybierając śmieciowe modele aparatów, bo inaczej nie można ocenić takich urządzeń z matrycami 1/2.3" i ciemnymi obiektywami.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

To jaki aparat wybrać w cenie do 1000zł(cena nieprzekraczalna) by był odpowiedni dla fotoamatora przy ewentualnej wymianie Panasonic Lumix DMC-TZ57 z dopłata do aparatu innego producenta(jeśli wymiana na aparat innego producenta będzie możliwa)?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 07 Lut, 2017   

1000zł to na prawdę sporo na to by kupić coś sensowniejszego. Taki Sony W810 za 400zł jest tak samo dobry jak wszystkie trzy modele jakie przedstawiłeś. Poszukaj czegoś przynajmniej z matrycą 1/1.7". Inna sprawa to to, że niewiele więcej zapłacisz za najprostszą lustrzankę, np Canona 1200D z obiektywem 18-55mm, gdzie jakość możesz zobaczyć tutaj, ale jak rozumiem podniesienie budżetu nie wchodzi w grę.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

W #1 poście podałem dwa aparaty,które mnie zainteresowały jako fotoamatora: Canon SX620HS(obiektyw i zoom) i Sony DSC-HX60(obiektyw,zoom,dwa mikrofony stereo dobre do nagrań wideo) i nie wiem czy te aparaty to tak naprawdę dobry wybór dla fotoamatora.Myślałem,by przy ewentualnej wymianie z dopłatą(jeśli będzie to możliwe w sklepie) wybrać jakiś inny aparat innego producenta np: Canon SX720HS,ale jego cena to 1359zł(kolor czarny),jest też ten model w kolorze czerwonym za 1299zł(nie wiadomo czy jest dostępny w sklepie i czy kolor czerwony to dobry wybór).
Teraz to już tak naprawdę nie wiem jaki aparat wybrać przy ewentualnej wymianie Panasonic Lumix DMC-TZ57,który wróci z serwisu(wysłany tam w celu potwierdzenia wady dotyczącej szumu na nagraniach wideo plus reklamacja w sklepie) na jakiś inny dobry aparat cyfrowy w cenie do 1000zł(zastanawiam się nad dopłatą tylko nie wiem ile i do jakiego aparatu).
Jaki aparat cyfrowy polecacie w cenie do 1000zł jeśli podany w #1 poście Canon SX620HS i Sony DSC-HX60 nie są dobrym wyborem aparatu dla fotoamatora(chodzi o aparat cyfrowy)?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
1000zł to na prawdę sporo na to by kupić coś sensowniejszego. Taki Sony W810 za 400zł jest tak samo dobry jak wszystkie trzy modele jakie przedstawiłeś. Poszukaj czegoś przynajmniej z matrycą 1/1.7".

I tak i nie, a w zasadzie to nie, bo:
1. TZ57 ma dużo większy zoom, filmy w Full HD, większy zakres ISO. Dla ciebie to wszystko oczywiście nie ma znaczenia, bo patrzysz z perspektywy doświadczonego fotografa z lepszym sprzętem, ale właśnie za to się płaci więcej za TZ57 i dla wielu początkujących są to ważne zalety.
2. Aktualnie nie da się kupić kompaktu z matrycą 1/1.7'' za 1000zł, chyba że używany, co dla początkującego nie byłoby takie głupie, bo będzie się miał na czym uczyć.
Najtańsza lustrzanka też grubo powyżej 1000...
Czy Sony DSC-HX60, czy TZ57 to podobna półka, bierz który ci się podoba, byle był sprawny :cool:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

TomPL2, ale w takim Euro 1200D z 18-55 maja za 1399 a z kartą pamięci i torbą 1449. Pewnie jak by poszukać to jeszcze taniej się coś znajdzie. Widząc szanse na dopłatę do 1359, to czemu nie 40zł wiecej do czegoś co da naprawdę o wiele więcej satysfakcji?
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

Taniej pewnie nie ma, a twojej matematyki nie rozumiem :mrgreen:
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

Ja nie potrzebuję bardzo zaawansowanego aparatu cyfrowego,nawet nie potrzebuję na razie lustrzanki,a potrzebuje aparat cyfrowy taki,który w cenie do 1000zł(może dopłata,ale tego do końca nie wiem ile mógłbym dopłacić,czy możliwa będzie wymiana w sklepie i wybrany aparat będzie tam dostępny) pozwoli na dobre wykonywanie zdjęć: widoki,krajobraz,obiekty,zdjęcia w pomieszczeniach,czasem fotki portretowe i selfie,nagrywanie wideo Full HD,zabranie w kieszeń by łatwo i szybko wyjąc w celu wykonania zdjęcia i będzie mieć zrozumiałe menu,gdzie bez problemu ustawię różne opcje do zdjęć i filmów.
Jak już pisałem w jednym z postów co myślicie o Canon SX620HS i Sony DSC-HX60 i bardzo proszę o uzasadnienie odnośnie tych aparatów?

Mnie chodzi o to co napisałem i przypomnę,że nie potrzebuję zaawansowanego aparatu cyfrowego oraz lustrzanki.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

lukcio30, wybierałbym z tych z wizjerem https://www.dpreview.com/...ZoomTele=320%2B
a jak nie, to Sony.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

Tak się zastanawiam nad aparatem Sony DSC-HX60 przy ewentualnej wymianie jeśli będzie to możliwe,ale nie wiem jak w tym aparacie spisuje się obiektyw,jak jest z jakością zdjęć:widoki,obiekty,krajobraz,zdjęcia w pomieszczeniach,fotki portretowe i selfie,jak jest z nagraniami wideo Full HD(czy tym aparatem nagrywać w 30kl/s czy może nagrywać z 50kl/s lub 60kl/s) i czy byłby to dobry wybór dla fotoamatora,a może zdecydować się na Canon SX620HS?
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1077
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

lukcio30 napisał/a:
czy byłby to dobry wybór dla fotoamatora

Dla fotoamatora - zdecydowanie bardzo dobry wybór. Do filmowania używam go rzadko, bo mam do tego kamerę, ale myślę, że nie będziesz musiał narzekać. Filmowanie raczej jest mocną stroną produktów Sony.
TUTAJ masz przykłady zdjęć, robionych poprzednikiem tego HX60, czyli HX50V. Ta sama matryca, ten sam obiektyw.
 
 
lukcio30 
Początkujący


Posty: 44
Wysłany: Sro 08 Lut, 2017   

Tak cały czas myślę nad Sony DSC-HX60 na wymianę za reklamowanego i wysłanego do serwisu Panasonic Lumix DMC-TZ57(jeśli będzie możliwa wymiana po powrocie aparatu z serwisu do sklepu) i co raz bardziej przekonuję się do aparatu Sony,ale nurtuje mnie jedno:czy rzeczywiście w aparacie Sony DSC-HX60 obiektyw jest ciemny odnośnie robienia zdjęć i czy nie ma problemów ze złapaniem ostrości w zależności od warunków oświetlenia i tego co jest fotografowane?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

Kolego lukcio30, powinieneś przed zakupem aparatu liznąć trochę teorii, bo jak widzę kupując aparat zachowałeś się tak, jak młokos, który zdał prawo jazdy i mając 1000zł kupił samochód. Nie ważny silnik, spalanie, ubezpieczenie, skrzynia biegów, nic nieważne, liczy się że mam. Warto jednak trochę czasu spędzić na teorii, bo potem okazuje się, że lejemy etylinę do diesla, czy rozsypujemy skrzynię wbijając wsteczny zamiast piątego biegu. Tak jest tutaj. Aparaty fotograficzne to nieco bardziej skomplikowane urządzenia i warto wiedzieć co się ma i jakie to ma przełożenie na przyszłe oczekiwania. Jeśli zagłębisz się w to forum zauważysz, że liczy się kilka czynników, aby zrobić technicznie dobre zdjęcie.
Co niby znaczy, że obiektyw Sony jest ciemny? Te aparaty które wskazałeś, wszystkie mają ciemne obiektywy, to znaczy, że mają słabą światłosiłę. Więcej światła musi wlecieć, by poprawnie naświetlić zdjęcie, przez co albo trzeba wydłużyć czas ekspozycji, albo podnieść czułość matrycy określaną jako ISO, a algorytm wyliczy ile potencjalnie światła mogło dostać się na poszczególny piksel matrycy. Te wyliczenia to powód powstawania szumów. Zasadniczo czym większa matryca tym większe piksele, przez co większa ilość ładunku elektrycznego z którego można liczyć "ile by było, jak by było tyle naświetlane ile powinno być" :)
To co wybrałeś to aparaty z obecnie najmniejszą sprzedawaną w aparatach cyfrowych matrycą - 1/2.3". W porównaniu do lustrzanki będzie szumić zawsze, a obraz nigdy nie będzie "ostry jak żyleta", co najwyżej być wyostrzony tak, by optycznie na ekranie był mniej lub bardziej akceptowalny. Z fizyką nie da się dyskutować. Przy tak małych matrycach z mocno upakowanymi pikselami i słabymi obiektywami, nawet na najlepszych parametrach dochodzi do olbrzymiej straty jakość. Dam dla przykładu tego Sony o którym piszesz. Jeśli jego matryca ma przekątną 7.76mm w formacie 4:3 i 21,1Mpx (aktywnych 20.4) to należy zakładać, że piksel ma mniej niż 1.1µm. Aby poprawnie naświetlić zdjęcie, śwaitłosiła obiektywu nie mogłaby przekroczyć wartości f/1.4. Uginanie się światła dla czerwieni ma właśnie taką wartość (f/1.7 dla zielonego i f/2 dla niebieskiego). Jeśli masz obiektyw ze światłosiłą, która w najkrótszej ogniskowej ma f/3.5, to już jest tak, że każdy punkt zamiast odbić się na jednym pikselu, robi to najmniej na wszystkich otaczających sąsiadach. Jednym słowem strata rozdzielczości już na wstępie. Nie wierzysz? Poczytaj o dyfrakcji i plamce Airyego. Aby było ciekawej, to w proponowanej lustrzance, obiektyw 18-55mm ma też najwyższą światłosiłę przy wartości f/3.5, ale 18,7Mpx dla matryca o wymiarach 22.3 na 14.9mm pozwala na wykonanie zdjęcia idealnego do wartości przysłony f/4.9. Ograniczeniem głównym będą tu raczej same zdolność rozdzielcze obiektywu, który jak każdy musi być przymknięty przynajmniej o 1EV.
Cóż, to tylko takie moje teoretycznie dyrdymały, to twoja kasa i to ty masz się dobrze bawić ze swoim sprzętem :)
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 09 Lut, 2017   

Po takim wykładzie (z przyjemnością poczytałem) to pewnie lukcio zaszył się w kąciku i czeka na wiosnę :mrgreen:
Ja zakończę mniej naukowo - oba aparaty (i wszelkie podobne w tym budżecie) niewiele się różnią jeśli chodzi o jakość zdjęć (choć są pewne różnice funkcjonalne, jak FullHD czy stereo) i tacy fachowcy jak Wojmistrz takimi duperelami się nie zajmują (i maja rację), natomiast użytkownicy takich aparatów zaglądają tu tylko na chwilkę i znikają, więc od nich tez nie usłyszysz żadnych porad. Są wyjątki, jak kolega Soniak, ale on tylko jedno swoje gniazdko chwali :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16