Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki obiektyw do Nikona D300
Autor Wiadomość
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

AQQ, widzę, że masz niezłe krycie ogniskowych 24-70 :D Ty to możesz na ten temat chyba książkę napisać ;)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

mavierk napisał/a:
... książkę napisać ;)


Tak pracowity ani kompetentny nie jestem :) ale w skrócie mogę tylko powiedzieć, że jakość 24-70 skłania mnie do - co najmniej - przemyślenia dość mocno utrwalonego przekonania o oczywistej wyższości stałek nad zoomami. Przynajmniej w tym zakresie ogniskowych i w N, bo innego systemu nie znam :(
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Testy choćby na Optycznych tę oczywistą oczywistość też od jakiegoś czasu obalają. Cóż, nowa generacja zoomów wprowadziła nową jakość, ciekawe czy doczekamy się nowej generacji stałek, które znowu przywrócą stary porządek świata... :)
 
 
mszczyrek 
Entuzjasta


Posty: 675
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Alez one juz sa:) Patrz wyroby Carl Zeiss chocby, zwlaszcza te ostatnie. Szkoda ze cena i brak udogodnien w stylu AF czyni z nich raczej fanaberie dla zamoznych. Zreszta, nie ma ich na czym na razie wykorzystac. Przyjdzie D3x, przyjda i nowe stalki:)
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

jak wyjdzie takie 50/1.4 AF-S i 35/1.4 to kupuje d60 z oboma, a d70s zostawiam na 85/1.8D ED :D
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Naprawdę chcesz d60? :shock:

Przecież to takie małe, że aż dziwnie się przykłada oko do wizjera.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

ja chce lustro na spacery z dziewczyną a nie na sesje :)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Jasne. Lepiej kupić D60 i dopiąc do tego 24-70/2.8 niż lepsze lustro i kita.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Oj się doczepili gorsze body - lepszy obiektyw, lepsze body - gorszy obiektyw. Tak naprawdę to i tak kupię to co chcę. Prosiłem o radę a otrzymałem komentarz, że kupiłem body po to aby się gapili jaki to ja nie jestem zaj* koleś - nieważne jaki obiektyw przypięty byle na body był fajny napis

Na spacery z dziewczyną to można kupić np Fuji FS100 i będzie OK.

Dla mnie np d40-d60 są po prostu niewygodne. Wiem bo macałem i się do d60 przymierzałem - zarówno w trzymaniu jak i patrzeniu przez wizjer. Koniec. Kropka.

[ Dodano: Pon 02 Cze, 2008 13:21 ]
Pstrykacz napisał/a:
Jasne. Lepiej kupić D60 i dopiąc do tego 24-70/2.8 niż lepsze lustro i kita.


OK to dlaczego masz 30D a nie na przykład 400D. Po prostu "trzydziestka" jest sporo wygodniejsza, lepiej w łapie leży i nie czujesz się jakbyś robił zdjęcia P&S Sony przez wizjer.
 
 
Itey 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 247
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Pstrykacz napisał/a:
Jasne. Lepiej kupić D60 i dopiąc do tego 24-70/2.8 niż lepsze lustro i kita.

masz na mysli nikona 24-70? tego kilogramowego? 2x ciezszego od d60? to sie jeszcze do spacerow nadaje? ;)
a swoja droga to nikon moglby wypuscic jakiegos jasnego zooma ktory nie wazy jak maly slonik, bo nawet ich pierwsza proba ze standardowym zoomem dx wyszla w pol drogi miedzy 800 a 700g
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Wszystko się sprowadza do tego że cieżko jest być fotografem
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Ja tam bym nie narzekał na 24-70 z d60 -> łapiesz za obiektyw, nie za aparat i focisz dowoli :D

Mnich szkoda, że nie podpieliśmy Twojego 70-200VR do d40 Mav3eicka xD
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Spust migawki na obiektywie... tego chyba jeszcze nie grali? :D :mrgreen:
 
 
Zygmunt 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 149
Skąd: Wadowice
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

komor napisał:
Cytat:
Testy choćby na Optycznych tę oczywistą oczywistość też od jakiegoś czasu obalają. Cóż, nowa generacja zoomów wprowadziła nową jakość, ciekawe czy doczekamy się nowej generacji stałek, które znowu przywrócą stary porządek świata...


Nie do końca się zgadzam. To, że współczesne zoomy osiągają wartości MTF zbliżone, lub nawet czasem przewyższają stałki na f4.0-5.6, nie oznacza, że stałki są gorsze. Ze swojego doświadczenia kupując stałkę, najbardziej obchodzi mnie jak ona zachowuje się w okolicach maksymalnego otworu (powiedzmy 1.4-2.0). Mając 35L i 135L, naprawdę mało mnie obchodzi, że jakiś zoom może dorównać, czy też przewyższać je na f5.6. Ja kupuję stałki dla przesłon poniżej f2.8 i tu wszystkie zoomy mogą stałkom skoczyć. Tak naprawdę nie zauważysz różnic w rozdzielczości przy bardzo dobrych szkłach na f5.6-8.0. Są one marginalne. Zaś możliwość robienia użytecznych, a nawet ostrych fotek na f1.4-f2.2 (jak to ma miejsce przy 35L i 135L) jest nie do przecenienia. Nie zamieniłbym tych dwóch stałek na żadnego zooma f2.8. Poza tym sama ostrość to nie wszystko.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 02 Cze, 2008   

Właśnie tak dziś rozmyślałem... gdyby tak zrobić zoom'a o stałym świetle 1.4 ( A CO! ) w zakresie 24-70... miodzio
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14