Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka w góry!!!
Autor Wiadomość
Ireneuszz 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Nie no gdzie xDD 10 stron postów w cale nie dużo ;)

Swoją drogą dużo tutaj jest wiedzy :cool: :zalamany:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Wybór zapadł.!!!!!! :shock: W poniedziałek chce zamowić....Jeśli ktoś ma jakieś uwagi czy inne zdanie czy chce coś zasugerować.....to oczywiście chętnie wysłuchać i wezmę to pod uwagę, gdyż macie praktyczne duże doświadczenie. Lornetka. :arrow: Kowa 8x30 yf :wink: .... Uzasadnienie: Na początek chce coś taniego... Mała lekka poniżej 500 g. Porro wiec teoretycznie lepsza niż każda dachówka w podobnej cenie. A może i do 800 zł. Wodoszczelna. Pole 7,5 to już duże. Klasa myślę nie gorsza niż nikona ex a może lepsza? Wysoko oceniana w teście zachodnim. Konkurent niemal identyczny to vortex raport. Kowa jest 100 zł droższa od niego i nie wiem czy kowa jest w czymkolwiek lepsza od vortexa.. Ale intuicja podpowiada mi żeby wybrać kawę... :razz: A potem jak się oswoić z nią.....może wymiana na inny model.....albo już nie...
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Plizz nie sugerujcie mu już nic. :wink:

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2017 18:39 ]
Jak Ci się znudzi to pamiętaj o mnie. Właśnie też mnie męczy.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2017 18:45 ]
Proszę się nie krepowac. Śmiało. Ekran wszystko przyjmie. A ja nie będę się nudził przez weekend :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
Dziubiński M. 
Bywalec
m.dz.


Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Jak będziesz miał tą Kowę to opisz ją na forum z fotkami.
 
 
Marlut 
Optyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1197
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Marek 1970 napisał/a:
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2017 18:45 ]
Proszę się nie krepowac. Śmiało. Ekran wszystko przyjmie. A ja nie będę się nudził przez weekend :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Skoro nalegasz ;)
http://www.kowaproducts.c...sis-binoculars/
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Skoro nalegasz ;)
http://www.kowaproducts.c...culars/[/quote] Oczywiście jestem już po lekturze tych lornetek....Ze względu na cenę nie biorę pod uwagę........ Jeśli już to rozważałem ten model http://www.lanius-books.c...inar-bd-8x32-xd

[ Dodano: Czw 23 Mar, 2017 19:48 ]
https://translate.google....htm&prev=search
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Marek 1970, przeczytaj szóstą odpowiedź na twoje pytanie zadane na pierwszej stronie tego tematu :mrgreen:
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Tak. Oczywiście miałem tą propozycję....ale musiałem przebrnąć przez setki opinii żeby dojść do tego wniosku.... Widoczek..- a masz ją lub patrzyłeś przez nią???
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Czw 23 Mar, 2017   

Niet, tylko na podstawie recenzji/opinii :neutral:
Patrzyłem przez Raptora 8.5x32 i chyba zaryzykowałbym Kowę.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Niestety kowa obecnie nie jest dostępna. Za kilka tygodni mam się dowiedzieć...... Dostałem na priv. nową propozycję. Wygląda na świetną poza waga..... Levenhuk sherman pro 8x32.....
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 24 Mar, 2017   

Czyżby przeznaczenie? Rapgor jest lekki a ja i tak postawiłbym na roof choćby na Kowę jeśli świetny Nikon P7s Ci nie leży
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Jestem obecnie w posiadaniu vortex raport 8,5x32. Chciałbym podzielić się moimi odczuciami.Zamierzam w najbliższym czasie kupić monarch 7 8x30.....I nie wiem na 100 % czy to całkiem dobry pomysł.... W porównaniu do tento 10x50 moje wrażenia są następujące..
.. Vortex ma jaśniejszy obraz albo raczej kolory są naturalne. Tento jakby trochę zazolcalo obraz. Pole widzenia jest znacznie większe. Obraz bardziej ostry czysty wyraźny. Wieczorem jasność na podobnym poziomie jak tento...Jest trochę odblaskowe od lamp. Lornetka dużo mniejsza i lżejsza. Waga 550g. W zasadzie wszystko lepiej niż w tento. A więc może taka mi by wystarczyła......No ale teraz minusy które ciężko mi będzie nazwać.....to takie moje odczucia...... Patrząc przez nią jakby mi się kręciło w głowie.....Mimo dobrego ustawienia.... Ten dużo szerszy obraz wydaje mi się jakiś dziwnie mały....mozliwe ze brakuje mi powiększenia 10x????? Mimo naturalnych kolorów obraz jest dla mnie jakiś sztuczny.... Coś jak z lornetki bazarowej..... Mimo że jest czysty...... Jakieś wszystko małe wąskie?????? Może to efekt z przesiadki 10x???? Regulacja ostrości jest lepsza w tento.....Bardziej precyzyjna i. chodzi lżej..... Ale wracam do obrazu...Mam wrażenie jakbym patrzył przez 2 monookulary. A nie przez lornetkę jako całość.....I to nie dlatego że ma zeza......????? Obraz jest przecież prawidłowy...
.Na jasnym tle są widoczne takie przezroczyste koła, pierścienie....najbardziej po obwodzie......To jakby imituje 2 nadchodzące na siebie obrazy.....a nie 1 czysty i wyraźny....Czy monarch 7 by poprawił znacznie moje wrażenia? Czy może iść w kierunku większego powiększenia.....a może w obiektyw 42?????? Nie wiem jak dachówka będzie odbierana przez mój mózg???????? :grin:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Kręcenie w głowie i brak schodzenia się obrazów w jeden sugeruje, że lornetka w pewnym momencie (być może w transporcie) uległa rozkolimowaniu. Nie wiem, gdzie kupowałeś, ale ja bym reklamował.
 
 
Marek 1970 
Uczestnik
Marek


Posty: 85
Skąd: włocławek
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Myślę że obraz jest ok......Gwiazdy idealny punkcik.....Nie ma 2 obrazów.

[ Dodano: Pon 03 Kwi, 2017 21:20 ]
Może nie potrafię jeszcze odpowiednio wysunąć muszli okulara.....bo mi nachodzą z boku czarne pola......i rozstaw do źrenic też mam jeszcze kłopot.......Podczas patrzenia w bok widzę ciemność...... Tylko to takie wrażenie , że obraz jakiś sztuczny....Nie potrafię tego nazwać.....Może to kwestia przyzwyczajenia i obycia z nową optyką???? Ten obraz w tento ma jakby większą masę ,swoją ciężkość......tu jest taki delikatny , szczupły...... Podczas ruszania lornetką obraz jakby lekko pływał ....jakby np blok był w kształcie półokręgu.... W tento mam obraz prosty.....????? Chyba że nie mam doświadczenia ....za szybko ruszam ????? :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14