Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Dobór lampy do Panasonic GX7
Autor Wiadomość
dardaw2 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 13 Mar, 2017   Dobór lampy do Panasonic GX7

Witam wszystkich.
Poszukuję dodatkowej lampy do aparatu Panasonic GX7 i wertując allegro natrafiłem na coś takiego:
LINK
Czy ta lampa będzie pasowała do mojego aparatu? Jeśli nie to czy jest coś co można zrobić aby dopasować ją do niego?
Mocowanie do gorącej stopki różni się w zależności od producenta?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

dardaw2 napisał/a:
Mocowanie do gorącej stopki różni się w zależności od producenta?

Fizycznie mocowanie – nie, z wyjątkiem Sony/Minolta, natomiast rozłożenie styków TTL różni się, sama komunikacja między lampą a aparatem też różni się pomiędzy systemami. Musisz szukać albo lampy dostosowanej do Twoje systemu (Mikro 4/3), albo manualnej.
 
 
dardaw2 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Rozumiem, że nie ma jakichś przejściówek coś na styl tego co jest w obiektywach?
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

Czym czegoś więcej na rynku, tym więcej pojawia się zamienników. Niestety bezlusterkowce Panasonica do nich nie należą i podróbek/zamienników się nie dorobiły.
 
 
dardaw2 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Wto 14 Mar, 2017   

To niestety pozostaje mi zakup nówki Meike MK-320
Chyba, że jest coś innego w tej cenie wartego uwagi?
Może coś takiego Metz 36 AF-5
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 15 Mar, 2017   

Metz powinien okazać się trwalszy, ale zasady nie ma.
Przerażają mnie ceny. Mam MK600, jest naprawdę fajną lampą, lubią ją i kosztowała tyle co ty masz dać za znacznie słabszą lampę do Panasonica. Najtańsze lampy do mojego systemu są za około ćwierć ceny tu omawianych, no może jedna trzecia :) Jak się cieszę, że chociaż mam Lumixa G6, nie używam go do fotografii tylko do filmowania :)
 
 
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Czw 16 Mar, 2017   

Tą lampę Meike oglądałem osobiście i jest bardzo przyzwoicie wykonana (lampa Voking to jest to samo jakby co). Na pewno ma dużo więcej możliwości od Metza, mimo że wersja dla Olympusów i Panasoniców nie ma wszystkiego co opisują sprzedawcy (nie ma np. bezprzewodowego trybu TTL, tylko zwykłą fotocelę, ale dzięki precyzyjne regulacji w trybie manualnym na pewno da się to ustawić, nie ma trbu HSS)

Zresztą metz nie ma ani fotoceli, ani trybu manualnego ani HSS- to prościutka lampa TTL

ja bym wziął chińczyka
 
 
dardaw2 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pon 20 Mar, 2017   

@Dynax
O jakim chińczyku mówisz?
 
 
Dynax 
Uczestnik



Pomógł: 2 razy
Posty: 61
Skąd: 100lica
Wysłany: Sro 24 Maj, 2017   

a niby gdzie robią meike i vokingi?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14