Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lampa studyjna z możliwością pleneru
Autor Wiadomość
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Sro 29 Mar, 2017   Lampa studyjna z możliwością pleneru

Dzień Dobry,
Potrzebuje porady , chciałbym kupić lampę studyjną-plenerową , max do 1200 zł,
Może chciałbym ją używać również na zewnątrz, dlatego patrzyłem na takie z akumulatorem, jednak jeśli było by cos lepszego ale bez akumulatora z późniejszym zakupem jego, też chciałbym to rozważyć, czy można prosić o propozycję ;

Potrzebuje zapiąć do :
-Yongnuo Wyzwalacz radiowy - RF-605N komplet
-Funsports Uchwyt uniwersalny z mocowaniem Bowens – pionowy
-Softbox Phottix oktagonalny Luna 110, składany jak parasolka
-Pentax ks-2
Lampę chciałbym odpalać zdalnie radiowo za pomocą RF-605n.
Jak wygląda tez wymiana palnika, czy ten wymienny asortyment, jest w ciągłej sprzedaży(jak cenowo to wychodzi)

Ogólnie mam na oku dwie

1. Lampa studyjna Quantuum Quadralite DP-600 cena około 1000zł do tego widze w sprzedaży akumulator za około 400 zł
2.Lampa plenerowa Powerlux VLP-400 Plus AC/DC studio-plener - mocowanie Bowens - 1000 zł

Bardzo dziękuje za pomoc
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 29 Mar, 2017   

A o lampach Godox Waristo 180 nie myślałeś?
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

o tym myślałem

QUANTUUM Lampa Dual Power DP-600 + Akumulator DP-6
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 31 Mar, 2017   

Też szukam oświetlenia plenerowego. Bardziej skłaniam się w stronę tego "wynalazku".
To, co Ty proponujesz moim zdaniem ma dwie wady. Nawet trzy...
Po pierwsze przy 600WS, moim zdaniem, może się okazać, że będziesz miał za dużo światła. Ja dla siebie szukam czegoś słabszego, z regulacją mocy w zakresie 1/1 do 1/64. DP 600 ma tylko do 1/32
Po drugie wiele lamp Quantuum współpracują z wyzwalaczem Quantuum Navigator, dzięki czemu można zdalnie regulować moc lampy. Lampa DP-600 z Quantuum Navigator nie współpracuje. To znaczy można wyzwolić błysk, ale nie można regulować już mocy błysku.
Po trzecie akumulator... W plenerze dobrze jest dociążyć czymś statyw u dołu, aby się nie przewrócił. Teraz, aby przenieść w plenerze lampę, musiałbyś przenieść lampę, akumulator i dociążenie. Do tego aparat dyndający na pasku, na szyi i robi się cokolwiek śmiesznie.

Ciągle się biję z myślami, czy kupić lampę, którą pokazałem w linku, czy błyskać lampą reporterską. Proponowana przeze mnie lampa też nie pozwala na zdalną regulację siły błysku, ale ma ręczną regulację w zakresie 1/1 do 1/64. Akumulator (wymienny) ma w korpusie lampy. Jest mocna, ale nie za bardzo. I tak w plenerze raczej się tylko doświetla. Za to lampa reporterska pozwala na zdalne stosowanie automatyki i jest bardziej mobilna. Bez sensu jest ją tylko instalować na poważniejszym modyfikatorze...

[ Dodano: Sob 01 Kwi, 2017 11:33 ]
Po dłuższym zastanawianiu się, kupiłem w końcu lampę, którą wskazałem linkiem. Sklep obniżył cenę lampy o 150 zł i co ciekawe, a co nie było pokazane w ofercie, dorzucił jeszcze dodatkową baterię, której wartość wynosi ponad 200zł (jupi) :)

ostateczną decyzję podjąłem po obejrzeniu filmu...
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Też szukam oświetlenia plenerowego. Bardziej skłaniam się w stronę tego "wynalazku".
To, co Ty proponujesz moim zdaniem ma dwie wady. Nawet trzy...
Po pierwsze przy 600WS, moim zdaniem, może się okazać, że będziesz miał za dużo światła. Ja dla siebie szukam czegoś słabszego, z regulacją mocy w zakresie 1/1 do 1/64. DP 600 ma tylko do 1/32
Po drugie wiele lamp Quantuum współpracują z wyzwalaczem Quantuum Navigator, dzięki czemu można zdalnie regulować moc lampy. Lampa DP-600 z Quantuum Navigator nie współpracuje. To znaczy można wyzwolić błysk, ale nie można regulować już mocy błysku.
Po trzecie akumulator... W plenerze dobrze jest dociążyć czymś statyw u dołu, aby się nie przewrócił. Teraz, aby przenieść w plenerze lampę, musiałbyś przenieść lampę, akumulator i dociążenie. Do tego aparat dyndający na pasku, na szyi i robi się cokolwiek śmiesznie.

Ciągle się biję z myślami, czy kupić lampę, którą pokazałem w linku, czy błyskać lampą reporterską. Proponowana przeze mnie lampa też nie pozwala na zdalną regulację siły błysku, ale ma ręczną regulację w zakresie 1/1 do 1/64. Akumulator (wymienny) ma w korpusie lampy. Jest mocna, ale nie za bardzo. I tak w plenerze raczej się tylko doświetla. Za to lampa reporterska pozwala na zdalne stosowanie automatyki i jest bardziej mobilna. Bez sensu jest ją tylko instalować na poważniejszym modyfikatorze...

[ Dodano: Sob 01 Kwi, 2017 11:33 ]
Po dłuższym zastanawianiu się, kupiłem w końcu lampę, którą wskazałem linkiem. Sklep obniżył cenę lampy o 150 zł i co ciekawe, a co nie było pokazane w ofercie, dorzucił jeszcze dodatkową baterię, której wartość wynosi ponad 200zł (jupi) :)

ostateczną decyzję podjąłem po obejrzeniu filmu...



Dziękuje za info.

Oczywiście tez masz rację, jednak to co zaproponowałaś, dla mnie nie za bardzo.

Zawsze Mam zamiar używać modyfikatora, posiadam juz wyzwalacze i i opcja regulacja przy aparacie nie wchodzi w grę, dlatego na tą wadę nawet nie patrzyłem.
Celowo chcę kupić 600ws, bo chodź jednak się troszkę boje to ta regulacje , która jest do 1/32 .
Co do ciężaru i przemieszczania się to nie ma tutaj lekko, albo masz reportrekę na aparacie, albo studyjna dająca dużo ciekawszy efekt.

Jeszcze widziałem coś takiego jednak wygląda troszkę jak zabawka.
Lampa plenerowa Powerlux VT-400P AC/DC studio-plener - mocowanie Bowens
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

dexdorma310878 napisał/a:
Co do ciężaru i przemieszczania się to nie ma tutaj lekko, albo masz reportrekę na aparacie, albo studyjna dająca dużo ciekawszy efekt.

Nie generalizowałbym. Dużo fajnych zdjęć da się zrobić zestawem lamp reporterskich. Tam, gdzie jest konieczność użycia dużej energii błysku, to oczywiście nie ma wyjścia.
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Świecenie w plenerze, dla mnie wiązało się z jednym podstawowym problemem. Głównym światłem powinno być światło zastane. Lampa powinna jedynie rozbić cienie, albo wydobyć z cienia. Jak w tym momencie dobrać siłę lampy? Doświadczalnie ustaliłem, ze najlepsze efekty są, kiedy osłabię moc mojej lampy o 1,7. Ale czy mam się znowu bawić w doświadczenia z nową lampą? A co ze zdjęciami, kiedy model jest dość mocno oświetlony z tyłu? Ile czasu można tracić na doświadczalne ustawienia siły lampy i potem ocenę jakości zdjęcia na malutkim ekraniku aparatu? Dlatego mój sprzętowy arsenał wzbogaciłem o nowy element :)
Oby tylko na siebie zarobił... kurcze...
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Świecenie w plenerze, dla mnie wiązało się z jednym podstawowym problemem. Głównym światłem powinno być światło zastane. Lampa powinna jedynie rozbić cienie, albo wydobyć z cienia. Jak w tym momencie dobrać siłę lampy? Doświadczalnie ustaliłem, ze najlepsze efekty są, kiedy osłabię moc mojej lampy o 1,7. Ale czy mam się znowu bawić w doświadczenia z nową lampą? A co ze zdjęciami, kiedy model jest dość mocno oświetlony z tyłu? Ile czasu można tracić na doświadczalne ustawienia siły lampy i potem ocenę jakości zdjęcia na malutkim ekraniku aparatu? Dlatego mój sprzętowy arsenał wzbogaciłem o nowy element :)
Oby tylko na siebie zarobił... kurcze...


To kolega nieżle inwestuje

Własnie mam pytanko jak ta lampa, czy do niej zamontuje Octe 110 cm, jest ona na uchwycie bowens, bo na żadnym zdjęciu nie widzę by był przyczepiony modyfikator
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Głównym światłem powinno być światło zastane.

Nie zgodziłbym się z taką zasadą ogólną. Choć najczęściej owszem, tak jest.

Tutejszyn napisał/a:
Jak w tym momencie dobrać siłę lampy?

Tak, żeby było ładne zdjęcie. :mrgreen:

Tutejszyn napisał/a:
Doświadczalnie ustaliłem, ze najlepsze efekty są, kiedy osłabię moc mojej lampy o 1,7. Ale czy mam się znowu bawić w doświadczenia z nową lampą?

Masz na myśli automatykę TTL i kompensację? Naprawdę, nie jestem żadnym miszczem, ale opanowanie manualnego ustawiania energii błysku nie jest bardzo kłopotliwe. Tym bardziej, że nawet tę kompensacje TTL to zmieniałbym pewnie w zależności od sytuacji i zamierzonego efektu.

Tutejszyn napisał/a:
Ile czasu można tracić na doświadczalne ustawienia siły lampy i potem ocenę jakości zdjęcia na malutkim ekraniku aparatu?

Polecam czapkę z daszkiem, kaptur. A najlepiej tablet i aparat z Wifi. :wink:
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

QUANTUUM DP 600 ma metalowe mocowanie Bowens, a więc doczepisz do niej każdy modyfikator z takim mocowaniem.

[ Dodano: Pon 03 Kwi, 2017 15:52 ]
komor napisał/a:
Masz na myśli automatykę TTL i kompensację? Naprawdę, nie jestem żadnym miszczem, ale opanowanie manualnego ustawiania energii błysku nie jest bardzo kłopotliwe.
Dla mnie jest to kłopotliwe. Nie potrafię dobrze ocenić jakości zdjęcia patrząc na ekranik, nawet będąc w studiu. Kiedy mam wrażenie, że jest OK, na ekranie komputera okazuje się, ze do OK jest dość daleko. Zdjęcie zwykle jest niedoświetlone i mam potem kłopot ze szczegółami w cieniach.

komor napisał/a:
Polecam czapkę z daszkiem, kaptur. A najlepiej tablet i aparat z Wifi.
Mój aparat nie ma Wifi. Cóż... pozostanę przy opcji ze światłomierzem.
 
 
kelvinpiotr 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 185
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Oby tylko na siebie zarobił... kurcze...


Jeżeli zarabia to proponuję:
http://fotozakupy.pl/prod...R-PRO-1500.html
lub nowszy
http://www.swiatobrazu.pl...omei-29879.html

Nie ma problemu jaki typ lampy używam, pracować może jako zasilanie wszystkiego co na planie . ( z pewnymi ograniczeniami mocy :wink: ) lampy zmienię na innego producenta -zasilanie zostaje . Duża mobilność ( gdzie z tym nie właziłem, nawet na RIB-ie mało się nie podtopiło :wink: )
U nas zwróciły się już na pewno ( pracują dwa ) Wiem, trochę drogo, ale warto chociażby ze względu na uniwersalność.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 03 Kwi, 2017   

Tutejszyn napisał/a:
Zdjęcie zwykle jest niedoświetlone i mam potem kłopot ze szczegółami w cieniach.

Ja ten kłopot mam, gdy zapomnę w studyjnych warunkach zmiejszyć jasność ekranu. Dlatego też staram się pamiętać o korzystaniu z histogramu.

Oczywiście nie ma jednej słusznej drogi, każdy pracuje jak mu wygodnie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

Zwróciłbym uwagę jeszcze na jedną, drobną sprawę. Fajnie jak masz dziś zamiast żarówki modelującej mocną diodę LED, zwłaszcza jeśli mowa o lampie w plener. Po pierwsze potencjalnie bezpieczniej bo mniej odstaje, a po drugie LED ma mniejszy pobór mocy, co ma olbrzymie znaczenie podczas sesji w miejscu bez stałego zasilania.
 
 
dexdorma310878 
Bywalec



Posty: 144
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

chyba wybrałem

Lampa studyjna Quantuum Quadralite Move 400 + wyzwalacze
Ma ona oczywiście Aku, ale póki co to chyba najlepszy wybór.
Myślałem jeszcze nad
Lampa studyjna Quantuum Quadralite Fomex E 400Ws
ale ta chyba nie ma wyzwalacza tak fajnego jak move no i w tej cenie
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Wto 04 Kwi, 2017   

dexdorma310878 napisał/a:
Lampa studyjna Quantuum Quadralite Move 400 + wyzwalacze
Też bym ją wybrał do domowego studia. Wyzwalacz z możliwością sterowania mocą lampy, to fajna rzecz :)

Pomyśl jeszcze o statywie i jakimś obciążeniu. Statywy oświetleniowe dostępne za 35zł raczej nie będą się nadawały. Są wiotkie, lekkie, a lampa przewróci się po przesunięciu środka ciężkości o jakeś 20cm. Dla siebie zamówiłem coś bardziej stabilnego, ale jeszcze nic nie mogę powiedzieć, bo jeszcze nie dotarł. Obciążenie można zrobić już sobie samemu. Jakiś worek... sakwy, które można wypełnić piachem... W sklepie odpowiedni worek kosztuje jakieś 25złotych..

[ Dodano: Wto 04 Kwi, 2017 11:39 ]
Statyw, który mam nadzieję dostać. Mam nadzieję... bo ten, który kupiłem nie był zwymiarowany.
Rurka fi 35mm, odległość punktów podparcia od osi - 500mm. Środek ciężkości może się wychylić o około 300mm, zanim lampa upadnie...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14