Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 11 Sty, 2009
Urlopowo
Autor Wiadomość
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

a mi dzięcioły po ogrodzie latają, a o lesie nie wspomną, nawet parami... ale nie mam dobrego szkła żeby je strzelić... :neutral:
Ostatnio zmieniony przez heding Czw 15 Maj, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Właśnie Arku, gdzie Ty "łapiesz" te wszystkie ptaki? Może też sekret tkwi w budce obserwacyjnej? Wiem, że takie są w Polsce, specjalnie do fotografowania ptaków. Niektórzy koledzy miłosnicy ptaków z nich korzystają. Ciekawe, czy nie ma takiego miejsca blisko Łodzi?
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

ale jak na urlopie budka obserwacyjna?

Moim zdaniem myk tkwi w ostrym szkle i cropach 300% :D

A tak na serio to po prostu trzeba wiedzieć jak dany ptaszek się zachowuje i dzięki temu mieć pojęcie, jak go podejść.
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Niektóre ptaszki same podchodzą, taka pliszka, jak robię coś w ogrodzie, to sama mi włazi niemalże pod ręce, ale nie wiem czy u innych pliszek to typowy przypadek :mrgreen: a tak BTW to mieszka u mnie na dachu pod jakąś dachówką, w każdym razie znosi tam żarło dla swoich małych ... :wink:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

tak samo jest z szpakami, jak kucniesz nieopodal niego, to sam będzie podchodzić, ostatnio mi się w kadrze nie mieścił...
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Mnie szpaki omijają szerokim łukiem, bo mają ze mną na pieńku...za wiśnie i czereśnie :mrgreen:
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

heding napisał/a:
Mnie szpaki omijają szerokim łukiem, bo mają ze mną na pieńku...za wiśnie i czereśnie :mrgreen:
Już niebawem się zaczną czereśnie i wiśnie, nic, tylko położyć się na balkonie z szkiełkiem w ręku i czekać aż przylecą :D
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

ja i bez czereśni mam ich dość.. :wink: tylko dobrego szkiełka brak :cry:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Trzeba wiedzieć gdzie spacerować. Żadnej sztuki to nie wymaga. Taki spacer to żadne komfortowe warunki do foto ptaków, bo idę zawsze z dwójką dzieci i żoną. Jedyne czego
potrzeba to cierpliwości i szczęścia. Jednego dnia nie trafia się nic, innego coś podleci
blisko. Choć to nie gwarantuje sukcesu. Dzisiaj przy mnie ganiały się szaleńczo 3 zięby.
Były tak zaaferowane sobą, że siadały gdzie popadnie nie zwracając uwagi na ludzi.
Raz były nawet w odległości metra. Ale były tak zwariowane i szybkie, że żadne dobre ujęcie nie wyszło.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

mavierk napisał/a:
Już niebawem się zaczną czereśnie i wiśnie, nic, tylko położyć się na balkonie z szkiełkiem w ręku i czekać aż przylecą :D


Ja też bym się położył, ale za szkło bym wybrał lunetę... celownika :mrgreen:


Arek napisał/a:
Ale były tak zwariowane i szybkie, że żadne dobre ujęcie nie wyszło.


Tutaj to by się przydało coś jasnego z szybkim AF a o tym takie 70-300 IS to sobie może pośnić tylko :razz:
 
 
heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

ot to to... celownik to jest to :mrgreen: ale przy chmarze obsiadającej drzewo i celownik nie pomoże..bo nie wiedziałbyś, na którego się zdecydować :wink:
na szpaki, kruki i wrony dobrze zasadzać się z rana...szczególnie na świeżo skoszonym trawniku w ogrodzie... łażą wtedy sobie i wyżerają jakieś robactwo z niskiej trawki :smile:
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Cytat:
Tutaj to by się przydało coś jasnego z szybkim AF a o tym takie 70-300 IS to sobie może pośnić tylko

MM nie pisz takich rzeczy. Później ktoś mylnie zrozumie i na forach pojawiają się podobne posty:
Cytat:
Niebo tragedia ale bez polarka czy szarej połówki ciężko z tym kitem coś zrobić

k1caj_ns lepiej zajrzyj do tego wątku http://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=1890
Dorwij, którąś z polecanych pozycji czytaj i pstrykaj. A szybko możesz stwierdzić, że super obiektywy, drogie filtry, czy wszystkomogące programy nie są ci potrzebne do robienia zdjęć z których będziesz zadowolony. Oczywiście te bajery dobrze jest mieć (i umieć się nimi posługiwać ;) ale lepiej poćwicz tym co posiadasz, a nie jest to zły zestaw.

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 17:03 ]
Arv, zaproponowane przez ciebie "godzenie" bardzo mi się podoba" :lol:

[ Dodano: Czw 15 Maj, 2008 17:07 ]
komor napisał/a:
Aha, i jeszcze spóźniony komentarz do Kijosa - Twoje kadry mnie powalają. W sensie kompozycji. Długa droga przede mną

Dziękuję - bardzo mi miło :) Krótka i łatwa zawsze prowadzi do ciemnej strony mocy ;)
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Też mi się podobają. Naprawdę ładnie uchwycone.
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Nie wiem Arek, czy pisałeś do mnie (tzn. o moich zdjęciach) jeżeli tak to dzięki, jeżeli nie to nie kapnąłem się, o których (możliwe, że moja inteligencja siada :P )
Twoje też są niezłe - tylko, żebyśmy nie wpadli w samouwielbienia i nie lizali sobie zadków nawzajem ;)
Pewnie pstrykasz w RAW - jeżeliby im poświęcić chwile dłużej w jakiejś wywoływarce to byłyby jeszcze bardziej atrakcyjne dla oka.
A tak do tematu to dzisiaj wziąłem urlop, żeby ludziom zdjęcia porobić. Właśnie je segreguje :)
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   

Dzięki Kijos za radę :wink: Mam wielkie problemy z niebem bo wychodzi mi prawie zawsze mleko... Kiedy ustawię przysłonę np. na F8 to jest lepiej ale robi się bardzo ciemno. Dlatego doszedłem do wniosku , że pewnie przydałby się filtr szary połówkowy lub polaryzacyjny. Oczywiście jeśli nie chcę zmieniać kita. Wiedzę czerpię głównie z tego forum jak narazie dlatego takie posty.

Staram się pstrykać dużo fotek i je analizować na bierząco. Myślę że to całkiem dobry sposób.

Sorki za błąd ,który pewnie popełniłem pisząc o tych filtrach i jak możesz to prosiłbym o wyjaśnienie tego błędu na PM żeby niezapychać tematu niepotrzebnie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 16