Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Dobra, są święta, jest czas żeby coś kupić. Generalnie to planuje dokupienie w najbliższym czasie drugiego obiektywu, jak już wpadnie w moje ręce jakiś aparat, także dzięki chłopaki za dobre rady odnośnie obiektywów, chyba nie będę się bawił w 18-105.

Sigma 18-50/2,8 na pierwszy obiektyw pasuje? W sensie drugi bym dokupił pewnie po paru tygodniach, jeszcze nie wiem jaki to miałby być, ale się dowiem. Kwestia jest taka, że te dwa już musiałyby mi wystarczyć na jakiś czas.

Co do samego aparatu, to nadal głupieje i nie wiem co kupić, w grę wchodzi tylko allegro.

Podniosłem sobie budżet startowy do 3tys., mam nadzieje się zmieścić, aparat + 1 obiektyw.

[ Dodano: Pią 14 Kwi, 2017 19:04 ]
Ma ktoś czas, żeby odezwać się do mnie na PW i chwile porozmawiać, doradzić mi, odpowiedzieć na każde pytanie które mi się nasuwa?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

rockybalboa napisał/a:

Sigma 18-50/2,8 na pierwszy obiektyw pasuje

Super, lepiej to tylko 18-35/1,8 Art ale też 2x drożej i mniej pewnie - moim zdaniem na pierwsze szkło nadaje się słabo. !7-50 /2,8 - doskonały wybór. K-5/II używka i używana sigma powinny się mieścić.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Co do tego K-5/II, czy to nie czasem wyższa półka niż k-50, to coś na równi z Nikonem d7100? Jaki przebieg jest akceptowalny do jakiej kwoty? Nie chciałbym przepłacić.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Tak , to bardziej zaawansowane aparaty - można trafić z przebiegiem 15-25 tysięcy - jak nówki, swój sprzedałem z prawie 60 tysiącami. Też wyglądał dobrze. Trzeba jednakk liczyć że trwałość migawki w K-5 to ok. 100 tysięcy. W k-3 i K-3ll - drugie tyle. Co do cen - to różnie , ale pewnie zmieszczą się między 1500 a 2000zł.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

No to na allegro jest trochę krucho z nimi, jeden za 1700 z 40k przebiegu, drugi za 2000 z 10k, z czego ten nie wygląda na zdjęciach szczególnie dobrze, przynajmniej tak mi się wydaje.

Pozwole sobie wrzucić linki do tych aukcji;

http://allegro.pl/pentax-...84.html#thumb/7

http://allegro.pl/pentax-...6778595426.html
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Sigmy dobrze współpracują z Nikonami. Z Canonami bywało różnie. Mnie zakres ogniskowych 10-200 pokrywają trzy obiektywy. O ile z Sigmą 17-50 można zdziałać wiele, to rzeczywiście może brakować Ci ogniskowej w zakresie do 200 mm.

Opcje do przemyślenia:
1. Kupujesz Nikona + Nikor 18-105, bo tanio i na pewien czas wystarczy. Obiektyw jest bardzo ostry i w miarę uniwersalny, z drugiej strony jest ciemny i plastikowy, a ogniskowa 105 zostawia niedosyt.

2. Kupujesz Nikona + Sigma 18-200mm F/3.5-6.3 OS. Jest drożej, ale obiektyw bardzo uniwersalny, ostry, dobrze wykonany, choć nadal ciemny. Zakres ogniskowych 18-200 mm wiele rekompensuje.

3. Kupujesz Nikona + Sigma 17-50 f/2.8. Ceny podobnie, jak w opcji 2. otrzymujesz kawałek porządnego sprzętu, który w przyszłości raczej będzie wymagał rozbudowy o brakujące ogniskowe.

Mówię o obiektywach, które znam i używałem. Można oczywiście znaleźć podobne obiektywy u innych producentów. Tych jednak nie znam, więc się nie wypowiadam
Ostatnio zmieniony przez Tutejszyn Pią 14 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Wybrałem opcję trzecią. Jeszcze raz dziękuje wszystkim za konkretne rady, jednak temat nie został jeszcze rozwiązany do końca, teraz ino aparat....

Obiektywów sporo na allegro, z aparatami gorzej.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

rockybalboa, zerknij na olx w swojej okolicy https://www.olx.pl/elektr...oat_price%3Aasc

Sigmy https://www.olx.pl/elektr...oat_price%3Aasc

http://allegro.pl/nikon-d...6783190231.html -piszą, że nowy, ale ciekawe czy ma gwarancję.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pią 14 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Teraz dopiero zwróciłem uwagę że te aukcje które przeglądałem to jest k5 a nie k5ii...
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Szczerze - wolę z większym przebiegiem od kogoś kto szanuje sprzęt. Nawet jeśli jak widać używał do imprez - tylko upewnił bym się co do faktycznego przebiegu - łatwe - wystarczy poprosić o przesłanie RAWa ze zdjęciem np. ekranu dzisiejszej strony z datą i sprawdzenie w programie Photo Me. Pentaxy rzadko służyły do filmowania więc bym się raczej nie obawiał. Ma wymieniony pasek na taki od analoga - pewnie stary się zużył.
Ale jest też K-5ll : https://www.olx.pl/oferta...html#5afd9d518b
Te Pentaxy to odpowiednik półki Nikona D7X00. D5x00 to poziom powiedzmy K-50 , choć bez uszczelnień i guzikologii pentaxów.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Te Pentaxy to odpowiednik półki Nikona D7X00


-Pentaxy K-5 (II) z matrycą o rozdzielczości 16 mpix, jednym slotem kart pamięci i słabym, przedpotopowym autofokusem nie są na poziomie Nikonów D7100 i D7200 (24mpix matryca).

Co najwyżej są na poziomie starego Nikona D7000 (ale ten też ma dwa sloty kart, a nie jeden)

Pentax dopiero w następcy K-5 II -modelu K-3 (tu już matryca 24mpix) pozwolił na możliwość zapisu na dwóch kartach.


Tak samo z brakiem 14-bitowych RAW w modelach Pentax: K-30, K-50, K-S1 i K-S2.

Nikony: D5100, D5200, D5300, D5500 i D5600 mają 14-bitowe RAWy.
Pentax dodał je dopiero w modelu Pentax K-70 w zeszłym roku.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pią 14 Kwi, 2017, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Na d7100 też zerkam, bo coś tych pentaxów jakiś deficyt.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

No to Nikony D7100 i D7200 mają nieporównywalnie lepszy autofokus od jakiegokolwiek Pentaxa -choćby nawet K-3 II.

Moduł autofokusu w Nikonach D7100 i D7200 pochodzi z profesjonalnego -reporterskiego Nikona D4 http://www.optyczne.pl/po...=1729&add1=1463
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

PDamian napisał/a:
Pentaxy K-5 (II) z matrycą o rozdzielczości 16 mpix

I to rozwiązanie bardzo wielu nadal pasuje i Pentaxianie chętniej sięgają po K-5IIs (których na rynku trudno dostać nawet używanych , a jesli to drogo) bo daje genialnie ostre obrazki nie windując wymagań obróbki na poziom matrycy 24mpix. Zbędny ciężar plików.
PDamian napisał/a:
pozwolił na możliwość zapisu na dwóch kartach.

Pozwolił i co z tego? Czy nasz kolega będzie zapisywał jednocześnie na 2 kartach? Nie sądzę.
PDamian napisał/a:
słabym, przedpotopowym autofokusem

Taaa, oczywiście polecane przez kolegę d5x00 mają lepszy? Co do AF w d 7200 czy 7300 - zgadzam się ze mają jeden z lepszych zaraz po D500... W końcu pochodzą z D4 i D5. Na pewno przydadzą się przy sportowej reporterce ... Pytanie czy kolega rockybalboa, będzie się bawił reporterką. Ja robiłem wiele zdjęć reporterskich k-5 i mogę powiedzieć że w większości sytuacji AF tego aparatu był więcej niż wystarczający. Kolega chyba K-5 w ręce może miał ale nie używał? Bo używać też się trzeba nauczyć - obsługa af w Pentaxie jest troszkę inna niż w nikonach...
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Pentaxianie chętniej sięgają po K-5IIs /.../ bo daje genialnie ostre obrazki nie windując wymagań obróbki na poziom matrycy 24mpix. Zbędny ciężar plików.


Rozdzielczość matryc

http://www.optyczne.pl/25...5%9B%C4%87.html

-Jest różnica i to duża między Pentax K-5 IIs a Nikon D7100.
Między 24mpix Pentax K-3 a 16mpix K-5 IIs -też jest.




Andrzej.M. napisał/a:
Czy nasz kolega będzie zapisywał jednocześnie na 2 kartach?

-a czy ja napisałem, że "jednocześnie" :?:



Andrzej.M. napisał/a:
Pytanie czy kolega rockybalboa, będzie się bawił reporterką.

-sprawne śledzenie obiektu ostrością dostępne w Nikonach (a kulawe w Pentaksach) przydaje się nie tylko w reporterce.
Ostatnio zmieniony przez PDamian Pią 14 Kwi, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14