Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 2000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Cytat:
-a czy ja napisałem, że "jednocześnie"

Inaczej nie widzę sensu w wymienieniu tej zalety sprzętu... Dwa sloty mają zalete jedynie gdy możemy jednocześnie zapisywać na dwóch kartach w przypadku robienia unikalnych zdjęć zawodowo - na wypadek awarii karty - co zdarza się bardzo rzadko gdy używamy w miarę nowych kart dobrej jakości. W praktyce amatorskiej - raczej zbędny luksus.
PDamian napisał/a:
Jest różnica i to duża między Pentax K-5 IIs a Nikon D7100.
Między 24mpix Pentax K-3 a K-5 IIs -też jest.
Oczywiście że jest - tyle że 10 lpmm to wbrew pozorom wcale nie taka wielka róznica - podejrzewam że nie zauważysz jej nawet na dużym wydruku. Mam sporo wydruków wystawowych z K-5 - a więc o jeszcze niższej rozdzielczości niż K-5lls i nie słyszałem by ktoś zwrócił uwagę na różnice jakościowe w zdjęciach z niego a tych z D4s wiszących obok... Może bardziej istotny jest jednak banding w cieniach? Tego w D7000 na matrycy 16 mpix nie było... tej samej co w k-5 (ll/lls).
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Oczywiście że jest - tyle że 10 lpmm to wbrew pozorom wcale nie taka wielka róznica


A prawie 20 lpmm różnicy między Nikon D7100 a Pentax K-5 IIs :?:






[ Dodano: Pią 14 Kwi, 2017 21:39 ]

Nikon D5300 -jeszcze lepiej.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Temat został wyczerpany jak dla mnie. Właśnie zakupiłem Nikona D7100 za 2350zł, z 16k przebiegu i pół roczną gwarancją. Po świętach zacznę się bawić, już nie mogę się doczekać.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

PDamian napisał/a:
A prawie 20 lpmm
Różnica wynikająca z różnej charakterystyki szkieł . Można forsować kolejne granice rozdzielczości , tylko czy to ma sens szczególnie w praktyce amatorskiej? Poza marketingiem rzecz jasna...
Skoro przywoływane wcześniej zawodowe nikony mają taką rozdzielczość i to wystarcza to czy aby na pewno forsowanie rozdzielczośći DX do np. 100lpmm ma sens? Kto to zobaczy? Nawet mnożąc x1,5 w różnicy wielkości klatki.
Pominę już drobiazgi jak rozdzielczości Pentaxa K-1 , d810 czy 5DsR albo sony z upakowanymi matrycami , czy możliwości choćby Pentax K-3ll i K-1 w trybie pixel shift - bo takie rzeczy mogą się przydać ewentualnie na wydrukach wielkoformatowych w ultrarozdzielczościach przeznaczonych do oglądania z bliska - a więc raczej rzadko stosowanych...

Rozdzielczość....JPG
Plik ściągnięto 6992 raz(y) 39,78 KB

Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Pią 14 Kwi, 2017, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Kolorowych Świąt Andrzej.M.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

rockybalboa napisał/a:
Właśnie zakupiłem Nikona D7100

Gratuluję , niech ci się dobrze foci. Mam nadzieję że wystarczy na S17-50/2,8. (Y)

PDamian, -Jestem nieco staromodny więc tęczowe kolorki mnie nie rajcują , ale jak lubisz - cóż - niech każdy świętuje jak lubi! :lol:
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Pewnie że wystarczy ;) Tamrony też są tańsze z tego co widzę ;)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

Cóż , właśnie tu będzie widać różnicę w jakości - więc nie oszczędzaj kupując Tamrona. Są sporo gorsze. Zwłaszcza na otwartym szkle. kol. PDamian, zaraz pewnie służy stosownymi linkami... :wink: Różnica w cenie nowych - 100-200zł, jakościowa dużo większa. Jeśli nie wiesz - kilka lat temu sigma kosztowała tyle co 2 Tampony...
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 14 Kwi, 2017   

No to jedyne co mi pozostaje to kupno nowej sigmy, bo akurat używek zadbanych zbytnio nie widzę i do czego cena pewnie nie będzie znacząco niższa.

[ Dodano: Sob 15 Kwi, 2017 12:32 ]
Kurde, póki co muszę się niestety wstrzymać z Sigmą 17-50, planuje go kupić zaraz po majówce, tyle że w majówkę mam wyjazd do Pragi, teraz muszę ogarnąć coś tańszego, co mi się później nie będzie gryźć z sigmą i nada się na tą podróż, tak do 800zł... Myślałem nad stałoogniskowym Nikkor AF 50mm f/1,8 D, wbrew pozorom, myślę że ten zoom nie będzie mi szczególnie potrzebny, że jakoś sobie poradzę z kadrowaniem, chociaż pewny nie jestem, moja wiedza jest póki co ograniczona.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

rockybalboa, zdecydowanie Nikkor 35mm f/1.8. http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/478148
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

PDamian, no i na taką odpowiedź liczyłem. Nie będzie się gryźć z sigmą 17-50 f/2.8 nie? Chociaż coraz bardziej patrze na te tamrony, przy dobrej negocjacji mógłbym kupić takiego 17-50 nawet za 400zł.... Po za tym zaczynam dostrzegać pewne zależności, w sensie nie wiem czy dobrze myślę, ale po co kupować 17-50, skoro można kupić dwie stałki, które powinny pokryć, chociaż częściowo ten zakres. Wiadomo, że finalnie wyszłoby drożej. W miarę swoich możliwości staram się kompletować sprzęt jak najlepszą drogą. Kroczek po kroczku, tak zaczynał każdy ;)
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Obiektyw o ogniskowej 35mm na matrycy aps-c -to obiektyw standardowy czyli jest bardziej uniwersalny niż obiektyw o ogniskowej 50mm, który na matrycy aps-c jest krótkim tele -prawie portretówką.

Co ma się gryźć? -Jest jaśniejszy i mniejszy. http://camerasize.com/com...33,440.201,ha,t

Ja bym jednak wybrał zoom Sigmy a nie Tamrona.
Tamrony są kiepsko wykonane, więc używany...

Dozbierałbym do nowej Sigmy (chyba od 1400 zł), bo używane Sigmy od 1100 -to żadna okazja.

[ Dodano: Sob 15 Kwi, 2017 16:08 ]
http://allegro.pl/sigma-1...6406909051.html -?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

Samyang 14mm (używka) + N 35/1,8 + N50/1,8 też fajny zestaw ... na dodatek używlany na FF.
 
 
rockybalboa 
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Sob 15 Kwi, 2017   

No i dobra, Nikkora 35mm już zamówiłem, reszta za 2 tygodnie, będziemy myśleć ;)
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Wto 18 Kwi, 2017   

rockybalboa napisał/a:
Właśnie zakupiłem Nikona D7100 za 2350zł, z 16k przebiegu i pół roczną gwarancją.

Świetny zakup. Gratulacje!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 17