Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 13 Maj, 2017
Bezlusterkowiec za około 2500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Lukasz001 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   Bezlusterkowiec za około 2500 zł (edycja 2017)

Witam wszystkich forumowiczów,

Od około dwóch tygodni borykam się z wyborem rozsądnego bezlusterkowca. Szukam czegoś za około 2500 zł.

Aparat głównie ma mi służyć na wakacjach, wyjazdach, imprezach rodzinnych.

Moim dotychczasowym aparatem był kompakt canona z serii a. Służył mi dzielnie przez prawie 9 lat.

Głównie będę robił zdjęcia w trybie auto, co do wymiany obiektywu to na początku na pewno go nie wymienię, nie wiem czy wymienię go kiedykolwiek :)

Przeszukując różne fora i porównania wybrałem kilka aparatów:
Sony a6000
Sony a6000
Panasonic Lumix DMC-GX800K
Fujifilm X-A10
Panasonic Lumix G DMC-GX7
Canon EOS M3
Panasonic Lumix G DMC-GF6

Na czym mi najbardziej zależy ?? Przede wszystkim na jakości zdjęć, nie interesują mnie zupełnie filmy i zdolności aparatu do ich nagrywania. Zdjęcia będą robione głównie w dzień. Nie chciałbym przeznaczać na aparat dużo pieniędzy, gdyż tak jak wspomniałem będę robił nim zdjęcia w trybie auto.

Z wyżej wymienionych najwięcej dobrych słów czytałem o:
Sony a6000
Panasonic GX7
Panasonic GX800K
Canon EOS M3,

co do reszty zdania były bardzo podzielone.

Bardzo dziękuję za wszelkie komentarze.

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony przez komor Sob 02 Maj, 2020, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

O ile nie będziesz chciał zdjęć publikować w rozmiarze A0 i większym, to przy zdjęciach w dzień, czyli kiedy raczej nie użyjesz ISO powyżej 400, każdy zrobi zdjęcia na tym samym poziomie. Patrz raczej na dostępność obiektywów i możliwości dalszego rozwoju.
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Jakoś nie mam przekonania do Canona na tej liście. Natomiast jeśli bierzesz pod uwagę system m4/3 (Panasonic), to popatrz też na aparaty Olympusa.
 
 
Lukasz001 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Jeśli chodzi o firmę Olympus to biorę pod uwagę

OLYMPUS PEN E-PL7,

wiem że jest jeszcze wersja 8 ale nie wiem czy jest sens do niej dopłacać.

W takim razie Canon wypada z listy, szukałem jeszcze sony a5100 ale bardzo ciężko go dostać w normalnej cenie, znalazłem w cenie podobnej do a6000.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Panasonic GX80.
 
 
Lukasz001 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Panasonic Lumix G DMC-GX7 - nie jest juz dostepny
Panasonic Gx80 - nie jest w moim zasiegu cenowym
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 12 Maj, 2017   

Ja bym wybierał spośród GX800 i A6000.

Choć najlepszy byłby aparat z: autofokusem jak w A6000, wideo jak w GX800, i obiektywem z zestawu X-A10. :wink:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

A niby czemu Canon M3 ma wypaść z listy? Coś mu brakuje oprócz uprzedzeń do marki ze strony użytkowników mniej ważnych graczy na rynku fotograficznym?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Cytat:
Canon EOS M3 sam w sobie jest dobrym aparatem, który mógłbym śmiało polecić. Jednak patrząc na niego w kontekście konkurencji, trudno znaleźć rozsądne powody do jego zakupu.

To ostatnie dwa zdania z testu przeprowadzonego przez konkurencyjny serwis.
http://fotoblogia.pl/7526,canon-eos-m3-test,all
Takie opinie się powtarzają.
 
 
Lukasz001 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

OLYMPUS PEN E-PL7 na plus na pewno 3 osiowa stabilizacja, jednak jest tu brak wizjera i brak wbudowanej lampy błyskowej,
Sony A6000 - z tego co słyszałem to ma słabej jakości kitowy obiektyw, ale szybkość działania i matryca według mnie są zdecydowanie na plus
Panasonic Gx800 - jedyny minus jaki tu widze to brak wizjera, jednak ma on zdecyowanie wiecej plusow, przede wszystkim ekran uchylny w 180 stopniach, wbudowana lampa i małą kompaktową budowę,

o Canonie M3 czytałem tak samo dużo pozytywnych jak i negatywnych opinii - chociaż ma matrycę aps co jest plusem.

Ewentualnie, może drodzy forumowicze polecicie mi coś innego, godnego uwagi.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Dokupowanie wizjera jest mało opłacalne. Lepiej od razu kupić aparat z wizjerem.
...Ale większość aparatów z wbudowanym wizjerem nie mieści się w twoim budżecie.

GX800 poza 4K i serią daje to samo co GF8. GF7 jest trochę dalej, ale może wybór ekonomiczny http://www.ceneo.pl/Apara...+gf7;0112-0.htm ?

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 10:34 ]
http://www.ebay.pl/sch/Ap...nc&LH_PrefLoc=2
 
 
Lukasz001 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Sądzę że GF7 spełnia moje oczekiwania, szkoda że nie można nigdzie dostać gf8, znalazłem coś takiego jak gx800k - to jest jakaś nowość ?? W RTV EURO można go kupić w przedsprzedaży.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

GX800K to nazwa GX800 z obiektywem 12-32mm http://www.panasonic.com/...-systemowe.html -czyli nic nowego.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Lukasz001 napisał/a:
Panasonic Lumix G DMC-GX7

Polecam - do tego dobre szkła.
Lukasz001 napisał/a:
Sądzę że GF7 spełnia moje oczekiwania

Też fajny.
 
 
Lukasz001 
Nowy


Posty: 6
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Sob 13 Maj, 2017   

Panowie
Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm
Panasonic Lumix DMC-GX800K + 12-32 mm
Sony Alpha a6000 (ILCE-6000LB) + 16-50 mm

Ktorych z nich mozecie mi polecic? Sa w podobnych cenach, ewentualnie cos innego?

[ Dodano: Sob 13 Maj, 2017 23:35 ]
Odwiedziłem dziś sklep
Panasonic Lumix G DMC-GX7 + 14-42 mm - jest niedostępny
Panasonic Lumix DMC-GX800K + 12-32 mm - dostępny
Sony Alpha a6000 (ILCE-6000LB) + 16-50 mm - dostępny
Sony Alpha a5000 - dostępny

Jest jeszcze w moim zasięgu:

Canon m10 - który również jest dostępny i jest w przyzwoitej kwocie, wydaje mi się że jest lepszy od a5000 (ze względu na to że ma AF z detekcją fazy), jeśli coś źle mówię to proszę mnie poprawcie :)

Sprzedawca odradzał mi Panasonica, stwierdził że skoro nie chce rozbudowywać sprzętu i aparat będę głównie używał w podróżach to powinienem się zastanowić nad a5000 i że szkoda dopłacać 1/3 kwoty do sony a6000. Co Wy sądzicie ??

Co myślicie o tym Canonie ??

Dziękuje bardzo za odpowiedź i pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 16