Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sob 13 Maj, 2017
Bezlusterkowiec za około 2500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
kfiatos 
Nowy
amator


Posty: 4
Wysłany: Wto 18 Lip, 2017   

Czyli nie jest tak, że opłaca się kupować tylko aparaty z wymienną optyką? Taką opinię usłyszałem od kolegi fotoamatora.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

kfiatos napisał/a:
niemowlak więc wiadmo, że szybki fokus najważniejszy

Niemowlak leży chyba , więc nie jest to jeszcze 2-3 letni "śmigacz" ...
kfiatos napisał/a:
opłaca się kupować tylko aparaty z wymienną optyką?

Kolega ma sporo racji, wymienna optyka montowana jest zwykle w aparatach które mają matryce 4/3 lub większe, a to gwarantuje dobry obraz nawet w trudnych warunkach oświetleniowych. No i zawsze można wymienić obiektyw na lepszy.
 
 
kfiatos 
Nowy
amator


Posty: 4
Wysłany: Sro 19 Lip, 2017   

Już jest na tyle duży, że nie leży niestety.
Wstępnie wybrałem A6000 + kit i potem może 50/f1.8 OSS. Czy uda się amatorowi robić fotki jakimś tańszym obiektywem 50/1.8 (ręcznym) podłączonym przez adapter i jaki ewentualnie obiektyw wybrać?
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   

kfiatos napisał/a:
Czy uda się amatorowi robić fotki jakimś tańszym obiektywem 50/1.8 (ręcznym) podłączonym przez adapter i jaki ewentualnie obiektyw wybrać?

oczywiście!
kfiatos napisał/a:
i jaki ewentualnie obiektyw wybrać?

jest masa obiektywów z różnymi bagnetami. Do najtańszych należy co prawda nie 50, ale 58 mm Helios - kopia Biotara 58 f2.
Polecam Heliosa, tylko dobrego jakościowo, albo... Biotar 58.

Ewentualnie Porst 55 1.4 - miałem - bardzo ostry egzemplarz.
Popatrz też w tematach(klik)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

kfiatos napisał/a:
Czy uda się amatorowi robić fotki jakimś tańszym obiektywem 50/1.8 (ręcznym) podłączonym przez adapter i jaki ewentualnie obiektyw wybrać?

Pewnie przy odrobinie wprawy się uda , tylko niekoniecznie "śmigacza" - tu już trzeba by sposobu.
Ale po co kombinować z manualami , skoro budżetowe do lustrzanek po ok 500zł można kupić , albo wręcz sprzedają je z lustrzankami https://fotozakupy.pl/product-pol-23098-Pentax-K-70-18-50-WR-DA-50mm-f-1-8.html
Myślę że do sony tez dało by się coś dobrać.
 
 
marcin0218 
Uczestnik


Posty: 54
Wysłany: Wto 16 Sty, 2018   

Co byście wybrali jako dwa w jednym zdjęcia i filmy: Panasonic GX800 czy GX80?
 
 
mates_s 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 19 Lut, 2018   bezlusterkowiec w budżecie 2500

Drodzy bywalcy,

Znudzony robieniem zdjęć smartfonem postanowiłem kupić pierwszy w życiu aparat z wymienną optyką. Proszę was o pomoc w wybraniu właściwego sprzętu. Dysponuję budżetem ok 2500zł. W ramach tej kwoty chciałbym kupić aparat i dwa obiektywy.

Chcę żeby aparat robił dobre zdjęcia ale również i przyzwoite filmy. Używany będzie przede wszystkim w podróżach (gabaryty nie są bez znaczenia).Ważne żeby miał obracany ekran do kadrowania przy robieniu ujęć na siebie. Poza tym zależy mi żeby wykonywał dobre zdjęcia w pomieszczeniach – będzie wykorzystywany do fotografowania wnętrz mieszkań.

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki na jakie modele powinienem zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli budżet okaże się za mały dopuszczam możliwość przekroczenia.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Może z Panasonica i serii G (np Lumix G7) by ci coś odpowiadało.
 
 
mates_s 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Wojmistrz napisał/a:
Może z Panasonica i serii G (np Lumix G7) by ci coś odpowiadało.


wydaje mi się ciut za duży

co myślicie o takim zestawie? czy warto?

https://mediamarkt.pl/foto-i-kamery/aparat-panasonic-dmc-gf7keg-s-h-fs45150-srebrny?gclid=EAIaIQobChMIrcXWldiy2QIVVF4ZCh1urgIJEAQYAyABEgJ5jvD_BwE&gclsrc=aw.ds
lub
https://www.e-fotojoker.p...pc#.WoxVjK7ibIW
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 20 Lut, 2018   

Bardzo przyjemny zestaw. W innych systemach trudno będzie Ci znaleźć coś z dwoma obiektywami w tej cenie.
 
 
mates_s 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

Arek napisał/a:
Bardzo przyjemny zestaw. W innych systemach trudno będzie Ci znaleźć coś z dwoma obiektywami w tej cenie.


Dopuszczam możliwość przekroczenia budżetu o parę stów. Jeśli można by skompletować jaką sensowną alternatywę w tej cenie to prośba o info. Mnie udało się tylko znaleźć Nikona J5 jak poniżej ale nie umiem ocenić czy ten zestaw jest lepszy.

https://www.euro.com.pl/k...gb-czarny.bhtml
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 22 Lut, 2018   

https://www.amazon.de/Fuj...L70_&dpSrc=srch

https://www.skapiec.pl/szukaj/2/eos+m100
 
 
kaczmar123 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2018   

Witam!
Poszukuję bezluzterkowca w kwocie do ok. 2500 PLN. Zależy mi na tym, żeby aparat kręcił przede wszystkim bardzo dobre filmy (najlepiej w 4K). Fajnie jakby miał odchylany ekran czy też WiFi oraz był w miarę lekki a ceny kolejnych obiektywów (gdyby kiedyś naszło mnie by wejść bardziej profesjonalnie w temat fotografii) nie zwalały z nóg. Aparat będzie wykorzystywany głównie na wyjazdach wakacyjnych do fotografowania/nagrywania architektury czy krajobrazów, czasem wydarzeń sportowych - fajnie jakby miał różne możliwości pobawienia się ustawieniami.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Panasonic Lumix DMC-GX80
 
 
kaczmar123 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 02 Kwi, 2018   

Sunders napisał/a:
Panasonic Lumix DMC-GX80


Właśnie ten Panasonic przykuł moją uwagę. Oprócz niego jeszcze Sony A6000. Mógłbym prosić o plusy i minusy obu i komentarz czemu właśnie Panasonic padł jako najlepszy wybór? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 16