Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Sro 09 Maj, 2018
Lumix GH4 czy Sony a6300?
Autor Wiadomość
Rumci 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   Lumix GH4 czy Sony a6300?

Witam wszystkich serdecznie.

Z racji tego, że zamierzam zakupić bezlusterkowca z przeznaczeniem do nagrywania video (amatorsko/półprofesjonalnie) chciałem się poradzić w kilku kwestiach. Zależy mi przede wszystkim na dobrych ujęciach podczas nagrywania recenzji sprzętu elektronicznego.

Budżet 3000 zł ewentualnie z małym okładem. Myślałem o dwóch modelach, a mianowicie o:?

Lumixie GH4 oraz Sony a6300.

Jednocześnie chciałbym Was zapytać o jakiś uniwersalny bądź też nadający się do wspomnianych przeze mnie ujęć obiektyw w cenie do 1200 zł, którym mógłbym nagrywać na początek.

Z racji oferty cash back na sprzęt sony myślałem o zakupie samego body za 3k z cash backiem 300zł + obiektywnie Sony E 40mm f/1,8 OSS za 1200zł z cash backiem 130 zł. Czy takowe połączenie byłoby ok na początek mojej przygody?

Ewentualnie brałem też pod uwagę zestaw body + Sony E PZ 16-50mm f/3,5-5,6 za kwotę 3500zł z cash backiem 400zł.

Poradzicie?

Z góry dziękuję za wszelkie porady i uwagi.

Pozdrawiam. :)

PS: proszę o przeniesienie tematu do działu pomocy przy wyborze, moje gapiostwo, przepraszam :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 09 Maj, 2018   

Obiektyw 40mm f/1.8 jest stałoogniskowy, czyli nie ma zooma. Do nauki foto nie jest to dużą przeszkodą, jak twierdzą niektórzy, ale do w praktyce do recenzji wideo już może być. Nawet podstawowy obiektyw 16-50 da Ci możliwość zrobienia zbliżenia oraz szerszego kąta.
Warto by jeszcze wziąć pod uwagę jakość optyczną tych szkieł, ale tu już niech koledzy soniarze doradzają.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 12 Maj, 2018   Re: Lumix GH4 czy Sony a6300?

Rumci napisał/a:
. Zależy mi przede wszystkim na dobrych ujęciach podczas nagrywania recenzji sprzętu elektronicznego.
Rozwiniesz to?
 
 
Rumci 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   Re: Lumix GH4 czy Sony a6300?

Wojmistrz napisał/a:
Rumci napisał/a:
. Zależy mi przede wszystkim na dobrych ujęciach podczas nagrywania recenzji sprzętu elektronicznego.
Rozwiniesz to?


Postawie raczej na Sony a6300. Kwestia teraz taka czy zamówić samo body i spróbowac nabyć jakiś obiektyw pod budżet czy kupić w zestawie z kitowym obiektywem 16-50.

Apropo rozwinięcia - kręcenia recenzji, a więc ujęcia raczej z bliska, aby szczegóły sprzętów jak smartfony itp było dobrze widoczne i nakręcone w dobrej jakości.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

Rumci napisał/a:
Postawie raczej na Sony a6300. Kwestia teraz taka czy zamówić samo body i spróbowac nabyć jakiś obiektyw pod budżet czy kupić w zestawie z kitowym obiektywem 16-50.


To zależy jaki miałby być ten "obiektyw pod budżet"?
 
 
Rumci 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 13 Maj, 2018   

Samo body wyjdzie 3k z cash backiem 300 zł a więc do tysiąca mógłbym wyłożyć na obiektyw na sam początek. Wiem że pewnie za tą kwotę pewnie ciężko będzie coś sensownego poszukać, ale szukam porady, bo aż tak się nie znam. Ewentualnie Sony a6300 za 3.5 k w zestawie z obiektywem kitowym selp16-50 jest dostępny z cash backiem 400zl. Nie wiem jakie rozwiązanie byłoby najlepsze w mojej sytuacji. :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 14 Maj, 2018   

Rumci, co i jak będziesz filmował? Różnicą jest z której strony kamery będziesz, jakie będą warunki filmowania, czy potrzebujesz udźwiękowienie itd itd. Przez rozwinięcie wyobrażałem sobie, że opiszesz jak ma to wyglądać co będzie/co będziesz filmował. Pytanie jest ważne, bo w niektórych przypadkach to co chcesz kupić to czyste przeinwestowanie a w niektórych przypadkach może się okazać, że szukasz w za słabym lub nieodpowiednim sprzęcie. Co innego robić kanał na YouTuba, gadającą głowę, a co innego dla lokalnej TV nakręcać materiał z targów elektronicznych.
 
 
tomek__ 
Rozmowny



Pomógł: 3 razy
Posty: 277
Wysłany: Wto 22 Maj, 2018   

Panasonic LX100 będzie OK.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 16