Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Volvera koniec cierpień ostateczny, czyli Swarovski EL.
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

To może powiemy sprawdzam firmie Swarovski? Jeśli masz ochotę wysłać ją do mnie, to z chęcią rzucę okiem. Jeśli zobaczę różnice, to sprawdzimy dodatkowo transmisję na obu torach optycznych. I wtedy okaże się, jakie standardy spełnia sprzęt Swarka.

Bierz jednak pod uwagę, że Swarek ma serwis, który zbiera wiele pozytywnych opinii. Nie jest więc wykluczone, że z lornetką będzie wszystko OK i tylko wykosztujesz się na przesyłki. Ale jak nie będzie to będziemy mieli fajny materiał na Optyczne i Allbinos. W przenośni i dosłownie utopiłem już Leikę, więc może teraz czas zmierzyć się z kolejnym tuzem :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Podoba mi się ten pomysł, jestem teraz zagranicą, ale prześlę. Sprawdziłem przed chwila lornetke jeszcze raz na dworze, o ile w lewym torze pojawiaja się sporadyczne odblaski od lapm i sztucznych świateł, to w prawym ghosting jest bardzo wyraźny, bylem w stanie odczytać neon znajdujący sie poza polem widzenia. W mieście nocą ten efekt jest bardzo wyraźny, ale duchy w prawym okularze pojawiały się również za dnia w warunkach zupełnie niewinnych, przy pochmurnym niebie na przykład, pod słońce to już obowiązkowo.
 
 
RomanW 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 105
Wysłany: Pon 04 Gru, 2017   

Możesz spróbować lornetkę postawić na statyw i aparatem fotki zrobić w lewym i prawym torze by pokazać różnice w ilościach odblasków. Jak mi wymienili lornetkę Steiner NH XTR na kolejną z wadą, to im film nagrałem na CD ze wskazaniem co gdzie i jak jest nie tak, to dopiero wtedy dostałem sprawny sprzęt. Na nagraniu video dla porównania pokazałem inne lornetki, które tej wady nie miały.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

RomanW, To jest dobry pomysł, ale mie wiem czy w tym wypadku ma sens. Oni mieli moją lornetke dwukrotnie i albo potrktowali sprawę po macoszemu, albo olali z pełną świadomością. Czytałem wiele o EL 10x50 na różnych forach i blogach i nigdzie nie pojawiały narzekania na efekt ghostingu za dnia (wg mnie jest to wada, która powinna dyskwalifikować lornetkę z tego przedziału) na jedym z blogów przeczytałem, że w EL 10x50 da się zauważyć pewne odblaski od sztucznych świateł nocą, ale jest to raczej efekt natury akademickiej bez praktycznego znaczeniam.W mojej lornetce na takim poziomie są odblaski w lewym torze, w prawym są rażące. W ogóle spośród kilku lornetek jakie posiadam/posiadałem (w tym plastikowa Kowa YF) Swarek na tym polu jest najsłabszy.

[ Dodano: Wto 05 Gru, 2017 00:10 ]
Tak czy inaczej jutro napiszę do nich, że wysyłam lornetkę na oględziny do Allbinos, może to przyniesie skutek.
 
 
Obserwatorek 
Rozmowny



Pomógł: 10 razy
Posty: 332
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Ale nie odsyłaj od razu, najpierw rzeczywiście wyślij ją Arkowi do przetestowania ! ! !
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Powiadomiłem już customer service Swara o planowanym sprawdzeniu, otrzymałem odpowiedź, że jest to interesujące również z ich punktu widzenia, dalo się jednak wyczuć w odpowiedzi pewien sarkazm. Zobaczymy.

Arek, mogę prosić o jakiś adres do wysyłki?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Wyślę na priv.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

Arek, chciałem jeszcze dodać, że jestem bardzo wdzięczny za Twoją propozycję.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Wto 05 Gru, 2017   

No cóż, pozostaje czekać - oby nie za długo.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

Witajcie! Przepraszam, ale byłem zawalony pracą! W moim EL 8,5x42 jest bez jakichkolwiek istotnych odblasków, naprawdę tylko wymyślne sytuacje mogą sprowokować śladowe bliki, śladowe. KOWA Genesis 8,5 x 44 była tu w 100% doskonała, Swar jest w kategorii odblasków w 99,5% doskonały. Mogę Arkowi podrzucić swojego do porównania przy badaniu sprzętu Kolegi. Swój oceniam jako TOP.
A Koledze radzę jeszcze odwrócić lornetkę do góry nogami i popatrzeć w ten sposób, czyli zamienić relację oko-tubus L-L/ P-P na L-P/ P-L. Jak tak kiedyś zrobiłem i to pokazało różnice w tubusach, a nie w moich oczach.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

Volver, robiłem tak, patrzyłem prawym okiem najpierw przez prawy potem przez lewy tubus i na odwrót, i do góry nogami, itd. Wniosek jest jeden - różnica w tłumienu odblasków w obu torach jest bardzo wyraźna.

[ Dodano: Pią 08 Gru, 2017 14:25 ]
No, ale 8,5x42 i 10x50 to są inne lornetki. Czytałem na forach, ze podobne historie z odblaskami spotykały użytkowników SV 8x32. Ja bym przeżył te nocne refleksy latarni, ale ghosting za dnia przy minimalnym pozaosiowym zerknięciu, albo w trakcie panoramowania (co jest w zasadzie tym samym) to jest jednak przesada.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

Kurczę, to przykro mi. Najwyraźniej to jakiś problem z jakością wykonania. Arek ma duużą rozpoznawalność na rynku, także najwyraźniej, u producentów. Może jego profesjonalna ocena może wpłynie na postawę Swara, o ile się okaże, że jest faktycznie problem...
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

Co ja pacze! Pan Volver się pojawił.....
A ja się zacajsiłem na maxa...
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 08 Gru, 2017   

Zobaczymy. To że Arek jest rozpoznawalny, to wiadomo, kiedy napisałem do Swara, że zamierzam wysłać do niego lornetkę, odpisali, że sami są zainteresowani jego oceną. Lornetke już wysłałem, powinna dotzreć w przyszłym tygodniu.
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Hej Goorniku! No żyję...ale lecę na nos... Zeiss? No, Paaanie...Czy Arek już zbadał tego felernego Swara?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14