Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Volvera koniec cierpień ostateczny, czyli Swarovski EL.
Autor Wiadomość
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Jeszcze nie zbadał, w drodze.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 15 Gru, 2017   

Koniecznie ujawnijcie wyniki badania! W razie potrzeby służę swoją do porównania. Mam wersję "poliftingową", oczywiście.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   

Jest już jakieś wstępne rozeznanie?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   

Dotarła dopiero wczoraj (kurierzy się chyba dopiero teraz otrząsnęli po Świętach). Dzisiaj ją odebrałem. Mam ją przy sobie i czekam aż się ściemni. Mam też pod ręką Leikę Trinovid BA 10x50 więc będzie fajny pojedynek jeden do jednego.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   

Fajnie, czekamy.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Sty, 2018   

Dzisiaj w Wawie ma mocno padać więc pewnie nocne testy zrobię jutro.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

OK. Wstępne wyniki. Na razie na jasnych latarniach na ciemnym tle. Do porównania użyłem Leiki Trinovid BA 10x50, Leiki Ultravid BL 10x42 BR, Zeissa Conquesta 10x32 HD oraz Swarovskiego EL Swarovision 8.5x42.

W Twojej sztuce nie zauważyłem na razie niczego niepokojącego. Pod światło zdaje się pracować dobrze. Minimalnie lepiej wypada od niej 8.5x42, ale różnica jest naprawdę mała. Za to obie Leiki i Zeiss prezentują się gorzej za sprawą spików tworzonych pewnie na krawędzi dachu. W obu Swarkach tych spików praktycznie nie ma. Nie widziałem też znaczących różnic pomiędzy torami optycznymi.

Jeśli chodzi o ogólny kontrast obrazu porównałem tylko obie 10x50, żeby porównywać instrumenty o dokładnie takiej samej jasności powierzchniowej. I różnic wyraźnych nie ma. Powiedziałbym, że Leica wydaje się nawet gorsza. W obu lornetkach pojawiają się slabe duszki, gdy latarnie przesuwamy do brzegu pola, ale w Leice są trochę bardziej uciążliwe.

Zajrzałem jeszcze do wnętrza Twojego Swarka i jak na dwie wizyty w serwisie, to nie wygląda idealnie. Na każdym z pryzmatów widać zauważalną liczbę pyłków - widziałem czystsze lornetki. To może więc trochę wpływać na kontrast.

Teraz możesz wybrać dwa rozwiązania:

1. w poniedziałek wiozę paczkę lornetek na testy transmisji i zostawiam ją na kilka dni. Odbiorę je pewnie za tydzień, ale potem znikam na ferie z rodzinką i skończyć pełen test Twojego Swarka będę mógł dopiero na początku lutego. Więc trochę musiałbyś wytrzymać bez swojej topowej lornetki, ale za to będziesz miał jej pełny test.

2. odeślę Ci ją w przyszłym tygodniu bez robienia dodatkowych testów.

Arek
 
 
Volver 
Entuzjasta


Pomógł: 12 razy
Posty: 533
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

O rety! To ciekawa sprawa! Co może powodować taki, powiedziałbym - osobniczy- dyskomfort. Bo zapewne jest on obiektywny, tylko co jest jego rzeczywistą przyczyną?? BTW - cieszę się, że Swarek, zwłaszcza 8,5x42 EL jest cool... :mrgreen:
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Czw 04 Sty, 2018   

W takim razie niech zostanie. Trochę zdziwił mnie wynik testu, tzn. że nie zauważasz różnicy w tłumieniu odlasków dla obu torów, ale też mnie to cieszy. Czy to będzie pełny test do publikacji na łamach Optyczne?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

pandal napisał/a:
Czy to będzie pełny test do publikacji na łamach Optyczne?


Tak planuję.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

Fajnie. Zachęcam jeszcze do poużywania lornetki za dnia, być może uda Ci się dostrzec to, co mnie tak irytowało. Jeżeli nie, bedę chyba musiał uznać, że jestem przewrażliwiony. W nocy odblaski od lamp rzeczywiście daje se zauważyć, kiedy lampy znajdują się poza polem widzenia, z lampami na wprost jest OK.

[ Dodano: Pią 05 Sty, 2018 08:27 ]
W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten egzemplarz posłużył za testowy, posiada przecież autoryzację serwisu.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

pandal napisał/a:
W zasadzie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ten egzemplarz posłużył za testowy, posiada przecież autoryzację serwisu.


Dokładnie tak. Zwykle nie biorę sprzętu do testów od użytkowników, bo nie wiem jak się z nim obchodzili, ale tutaj serwis stwierdził, że sprzęt spełnia najwyższe normy więc testować można bez obaw.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

Aha. W Warszawie wyszło właśnie słońce. Z mojego balkonu widać je tuż nad dalekim blokiem więc spojrzałem nań (na blok, nie na słońce) przez Twojego Swarka i Leikę 10x50. Faktycznie jest tak, że po przeciwnej stronie obrazu niż słońce pojawiają się wyraźnie świetliste kręgi i ich natężenie jest większe niż u Leiki. Tyle, że ich intensywność mocno zależy od tego jak przykładasz oko do okularu. Ja byłem w stanie tak ułożyć oko, że odblaski znikały prawie całkowicie - i tutaj może być właśnie pies pogrzebany. Inne oczodoły, inne ułożenie muszli i soczewek w stosunku do oka i inne efekty w postaci odblasków.

Swarkowi w tym teście może też przeszkadzać duża liczba elementów optycznych (na pewno większa niż u Leiki), przez co mamy więcej granic powietrze-szkło, na których odblaski mogą się generować.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

Jeszcze jedno. Wwpływ pewnie mają też fałszywe źrenice. W Leice jest ideał. Piękna okrągła źrenica na czarnym tle. W Swarku mamy dwie duże fałszywki obok źrenicy właściwej. Jak patrzysz na coś jasnego, światło z fałszywek musi walić po gałce ocznej.
 
 
pandal 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 170
Wysłany: Pią 05 Sty, 2018   

Tak, tutaj chodzi o fałszywe źrenice. Ich położenie w Swarku jest symetryczne i intensywność podobna, nie powinno więc być problemu. No, ale kiedy patrzę jest, problem często pojawia się przy panoramowaniu, moze chodzi o to, że prawe oko podązając za obrazam wpada na fałszywą źrenicę. Ale doświadczałem tego również przy statycznych obserwacjach z mocnym słońcem gdzieś z boku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 15