Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 3000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Andrzej.M., piszesz duby smalone. Zamiast wpatrywać się w tabelki weź te aparaty do ręki i zrób zdjęcia w tych samych warunkach. Robisz z siebie pośmiewisko.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Wto 30 Maj, 2017   

Ło! Od dawna, ale jak się ma klapki na oczach... :razz:
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Od dawna, ale jak się ma klapki na oczach... :razz:

Oj tam oj tam... zawiasy przy klapkach zardzewiały :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

komor napisał/a:
weź te aparaty do ręki i zrób zdjęcia w tych samych warunkach

Jak rozumiem Ty już to zrobiłeś? I oczywiście dysponujesz aparaturą pomiarową lepszą niż mają W DxO?
Więc śmiało twierdzisz że jest inaczej niż od lat w ich testach? A wiesz że kilka lat temu wziąłem takiego 60D i zrobiłem kila zdjęć na tej samej imprezie którą fotografowałem również Pentaxem K-x - a było to zanim poznałem link do DxO - i mimo podziwu dla bardziej wypasionej ogromnej puszki canona, lepsze zdjęcia wyszły z Pentaxa K-x . Mniej szumów i lepsze kolory przy ISO 1600 i 3200. Napisałem o tym już wtedy - ale tutejsi funboye oczywiście nie uwierzyli. Ty masz dalej z tym problem. Twoja sprawa. A przecież D90 ma niemal takie same parametry i na dodatek nieco wyższe użyteczne ISO niż K-x.
Możesz nadal wierzyć w to co ci się podoba , ale przeczenie faktom ich nie zmieni. Śmieszy mnie jedno - że wypuszczenie matrycy w 80D , która nareszcie zaczęła doganiać te których używa nikon, pentax, sony nie wspominając o Fuji - wzbudza w ludziach tobie podobnych i różnych canonikach aż takie emocje że niemal okrzyknięto ją "przełomową" ... dla canona... Ot , co robi marketing... :lol: :lol: :lol:
P.S. Tylko czekać jak na format klatki 24x35mm zamiast "leicowski" bedzie się mówić "cejcowski". :zalamany:

[ Dodano: Sro 31 Maj, 2017 14:11 ]
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
ak się ma klapki na oczach...

Jak się jest cwanonikiem - to na pewno...
Mam wrażenie że niezniszczalność Pentaxa na tym forum niektórym sprzedawcom czy właścicielom sklepików działa na nerwy... bo chyba tylko oni (i dla uciechy ja :) ) pozostali na tym forum...
Od lat przecież - a jestem tu od 2011 roku - słyszę o upadku Pentaxa, a to nie dość że nie pada , to jednak się dobrze trzyma, modernizuje optykę, wchodzi w FF, nadal produkując średni format którego ani cwanon ani nikon jakoś nie wypuścili... I oferuje coraz ciekawsze rozwiązania - jak choćby bardzo spersonalizowany KP - może być małym - niewiel ewiększym od bezlusterkowca aparatem podróżnym , albo po dokręceniu dużych gripów pełnowymiarową lustrzanką zaawansowaną. I dale podąża swoją drogą nie patrząc na "wieszczów"...
To już nawet sony przestał robić lustrzanki ... bo SLT to dziwoląg z wizjerem elektronicznym nie lustrzanka. :lol:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Jak rozumiem Ty już to zrobiłeś? I oczywiście dysponujesz aparaturą pomiarową lepszą niż mają W DxO?

Jeszcze raz powtarzam: zostaw w spokoju specyficzne testy DXO i popatrz na zdjęcia. Realne zdjęcia na ISO 1600 i wyższych.

Andrzej.M. napisał/a:
A wiesz że kilka lat temu wziąłem takiego 60D i zrobiłem kila zdjęć na tej samej imprezie którą fotografowałem również Pentaxem K-x - a było to zanim poznałem link do DxO - i mimo podziwu dla bardziej wypasionej ogromnej puszki canona, lepsze zdjęcia wyszły z Pentaxa K-x .

Trudno mi oceniać co zrobiłeś, jak i dlaczego, ale robiłem zdjęcia D90 i innymi aparatami z tego samego okresu i niestety nie mogę potwierdzić Twojej tezy. I raczej nie ja jeden…

Andrzej.M. napisał/a:
Śmieszy mnie jedno - że wypuszczenie matrycy w 80D , która nareszcie zaczęła doganiać te których używa nikon, pentax, sony nie wspominając o Fuji - wzbudza w ludziach tobie podobnych i różnych canonikach aż takie emocje że niemal okrzyknięto ją "przełomową" ... dla canona...

80D nie wzbudza moich emocji. :lol: Owszem, cieszę się, że choć częściowo prezentuje ona te cechy, które w matrycach produkowanych przez Sony są od dawna, choć nadal szału nie ma, w każdym razie nie przeskoczyli konkurencji. Ale to i tak przełom dla Canona, więc owszem, można uznać że przełomowa, choć nieco połowicznie.
Zupełnie nie rozumiem, czemu nie widzisz swojego fanbojstwa, a szukasz go u mnie. Ja Canona nie kocham, tylko go używam, to dobry system i nie samymi testami DxO się mierzy jego jakość. Kibicuję pozostałym, bo im gorzej sobie radzą inne firmy tym gorzej dla mnie, bo bez konkurencji nie ma bodźca do rozwoju.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:

Jak się jest cwanonikiem - to na pewno...

A kim Ty jesteś, Andrzeju M. co? :razz:
Funboyem Pentaxa z mocno zardzewiałymi zawiasami w klapkach na oczach, namolnym aż do przesady.
Ja tam nie polecam Canona w każdym wątku, nawet bezlusterkowców czy kompaktów, jak katarynka. :razz: :lol:
 
 
justi87 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

a co sadzicie o aparacie Nikon D7000 + 18-105 mm ED VR ? Czy lepszy Canon EOS 750D?
bo widze ze sa w identycznych cenach w jednym ze sklepow

Zastanawiam sie czy jesli chce na poczatek fotografowac krajobrazy, miasta, ludzi, glownie podczas podrozy (ew. portrety) powinnam zdecydowac sie na obiektyw 18-105 na poczatek, Czy lepiej kupic dwa obiektywy, jeden 18-55, drugi np. 55-200.
Zastanawiam sie teraz nad tymi aparatami Nikon D7000, Canon EOS 750 D, lub Nikon D5500, jakie obiektywy ? Jestem totalnie zielona w tej kwestii, wiec prosze o pomoc. Dzieki!
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

Powinnaś je pomacać w sklepie.
Nie jest pewne, czy D7000 przypadnie ci do gustu. Jest trochę większy i cięższy. Nie ma gibanego wyświetlacza.
http://camerasize.com/compact/#580,7,598,ha,f
http://camerasize.com/compact/#580,7,598,ha,b
http://camerasize.com/com...90,598.545,ha,t

Do podróży to najlepiej Sigma C 18-200mm -taka https://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/10862819
lub 18-140(105) Nikona lub 18-135 IS USM (czy STM) Canona.

[ Dodano: Sro 31 Maj, 2017 22:51 ]
Na samym dole jest waga aparatów http://www.optyczne.pl/po...3=1250&add4=764
D5500 470 g (z akumulatorem i kartą pamięci), a D7000 780 gramów
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

justi87 napisał/a:
a co sadzicie o aparacie Nikon D7000 + 18-105 mm ED VR ? Czy lepszy Canon EOS 750D?

Nikon D7000 lepszy niż Canon 750D (taki ze mnie fanboy Canona). Choć rzeczywiście jest nieco większy i cięższy (dla mnie to zaleta, dla kobiety niekoniecznie), a Canon sporo nowszy, co oznacza, że będzie miał nowsze bajery typu Wifi. Ale patrząc na czysto fotograficzne cechy – Nikon lepszy.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

d7000 i 750d to trochę inna półka aparatów, mimo, że 750d nowszy.
Do samego fotografowania wybrałbym d7000, albo lepiej: d7100
Do filmów też: zdecydowanie 750d.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Sro 31 Maj, 2017   

http://allegro.pl/lustrza...6838059441.html -tanio
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

komor napisał/a:
popatrz na zdjęcia. Realne zdjęcia na ISO 1600 i wyższych

No nie mogę... Piszę że zrobiłem zdjęcia zanim pojawiły na tym forum się testy DxO , a ty nadal swoje... :roll:
komor napisał/a:
nie widzisz swojego fanbojstwa, a szukasz go u mnie. Ja Canona nie kocham, tylko go używam, to dobry system

No i widzisz - piszę dokładnie to samo! Tylko o Pentaxie. A że pisząc na forum o nim wspominam - to dlatego że nie widzę powodu w przepłacaniu za droższe i gorsze puszki canona, podczas gdy można mieć lepsze Pentaxa... :cool:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
nawet bezlusterkowców czy kompaktów, jak katarynka.
To już Twoja katarynkowa sprawa, ja się nie mieszam - nie nazywam siebie canonikiem ani pentaxikiem, :razz: i daleki jestem od polecania bezlusterkowców i kompakt ów canona i pentaxa - bo wiem że wybrał bym i tak pewnie fuji z bezlusterkowców - bo są po prostu świetne , wręcz godne rąk zawodowców. Kompaktów żadnych nie polecam - szkoda kasy , podobny efekt dostaniesz w telefonie.
justi87 napisał/a:
Nikon D7000 + 18-105 mm ED VR ? Czy lepszy Canon EOS 750D?
bo widze ze sa w identycznych cenach w jednym ze sklepow

Zdecydowanie Nikon d7000, to aparaty z różnych półek , nie dość że Nikon ma ergonomię i budowę zak jedno i dwucyfrowe canony to na dodatek ma lepszą matrycę, choć o mniejszej liczbie pikseli.
justi87 napisał/a:
Czy lepiej kupic dwa obiektywy, jeden 18-55, drugi np. 55-200.

Jeśłi już dwa - to 18-55 i stałka np Tamron 90/2,8 macro lub 85/1,8 jeśli portretówki lub macro ci potrzebne. Na początek jeśli jeszcze nie wiesz czego ci będzie potrzeba - 18-105 powinien cię zadowolić i dać pojęcie co kupić w następnej kolejności . Czy jasny 18-35/1,8 czy 17-50/2,8 czy 85/1,4 a może 100 macro.
A może jednak coś szerszego jak Samyang 10 lub 14mm/2,8 lub Irix...

[ Dodano: Czw 01 Cze, 2017 12:16 ]
justi87 napisał/a:
glownie podczas podrozy (ew. portrety) powinnam zdecydowac sie na obiektyw 18-105 na poczatek
Zdecydowanie tak.
 
 
justi87 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Dzięki za opinię. Bardzo cenne wszystkie informacje. Faktycznie ten Nikon jest trochę ciężki i to jest dla mnie taki mały minus, poza tym czytałam, że ważna w aparacie teraz jest funkcja stabilizacji obrazu. Nikon tego nie ma, Canon tak. Warto na to patrzeć?
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Nikon i Canon mają stabilizację w obiektywach -tych z IS (Canon) i VR (nikon) w nazwie.
 
 
justi87 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

Ok dzieki!
Jeszcze Was pomecze moimi watpliwosciami: Lepszy Nikon Nikon D5500 + 18-105 f/3.5-5.6 G ED VR, czy ten Nikon D7000 18-105mm F3.5-5.6 VR?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14