Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 3000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 01 Cze, 2017   

D7000 choć wyższej serii to już trochę stary jest, natomiast D5500, którego trochę poużywałem na Majówce Fotograficznej, daje bardzo ładny obrazek, autofokus działa bardzo szybko, jest niewielki i poręczny, do małych kobiecych rączek będzie pasował idealnie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

justi87 napisał/a:
Nikon jest trochę ciężki i to jest dla mnie taki mały minus, poza tym czytałam, że ważna w aparacie teraz jest funkcja stabilizacji obrazu

Podobną funkcjonalność jak w d7000 znajdziesz w Pentax K-5 - a jest mniejszy i lżejszy, jeszcze mniejszy i lżejszy jest KS-2 - obydwa mają uszczelnienia obie rolki sterowania parametrami, tryby użytkownika , pryzmaty i 100% obrazu w wizjerze optycznym. Do tego posiadają wbudowaną wydajną stabilizację w korpusie.
http://camerasize.com/com...06,462,677,ha,t
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Do tego posiadają wbudowaną wydajną stabilizację w korpusie.

I głośny AF i drogie te lepsze obiektywy i brak niektórych u innych producentów.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

muzyk napisał/a:
I głośny AF

Fakt, ale jak ma być lekki i mały to bez wbudowanego silnika tak jest. Od lat Pentax robi puszki i szkła właśnie dla podróżników i jakoś nikt nie narzeka. Nigdy nie miałem problemu z odczuwaniem wagi sprzętu podczas górskich wypadów. Nawet paska nie musiałem zmienić na wygodniejszy jak koledzy z innych systemów... :lol:
Cóż, silniki, jasność, stabilizacje szkieł - to wszystko troszkę waży... :razz:
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 02 Cze, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
Od lat Pentax robi puszki i szkła właśnie dla podróżników i jakoś nikt nie narzeka.

Canon też od lat robi różne rzeczy i nikt nie narzeka. Z wyjątkiem Andrzeja M., dla którego wszystkie wady Canona (te prawdziwe i te wyimaginowane) są dyskwalifikujące, a wszystkie wady Pentaksa – pomijalne, nikt nie narzeka…
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

komor napisał/a:
Canon też od lat robi różne rzeczy i nikt nie narzeka.

Uhm , drukarki, kopiarki... ale na forum canona już nie wchodzę więc nie czytam narzekań... :razz:
 
 
Kristopheros 
Nowy
Dopiero zaczynam


Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   Co na początek? ~3000zł

Witam wszystkich bardzo serdecznie, z góry przepraszam jeśli temat nie różni się od któregoś, który był na forum zamieszczony przede mną.

Od niedawna zacząłem interesować się fotografią na tyle bardzo, że aparat w smartfonie mi nie wystarcza. Chciałbym kupić aparat z prawdziwego zdarzenia, nie chce by był to aparat na chwilę i w momencie kiedy moje umiejętności będą znacznie lepsze to będę musiał zmienić sprzęt, bo już nie będzie spełniał moich oczekiwać.

Sprzęt ma mi służyć do wszelakich zdjęć od krajobrazów przez zdjęcia na imprezach, po zdjęcia macro i luźne zdjęcia. Dobrze by było jakby nie był zbyt ciężki w obsłudze ( nie wiem czy nowoczesnosc w tym temacie to kwestia na plus dla apratu ) i z wymiennymi obiektywami. Jeśli cena z obiektywem przekroczy 3000zł a będzie naprawdę warto, jestem skłonny dołożyć. I czy mam się kierować w lustrzanki czy raczej w kompakty.

I czy modele jak Nikon D5300 czy Pentax K-50 są dobrymi wyborami, czy są też lepsze waszym zdaniem? :)

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź, pozdrawiam :)
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

Pytanie scalone do zbiorczego wątku. Kristopheros, masz trochę porad na czterech stronach wątku.

Plus trochę przepychanki.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Cze, 2017   

Kristopheros napisał/a:
I czy modele jak Nikon D5300 czy Pentax K-50 są dobrymi wyborami

Jak najbardziej o ile ma to być lustrzanka... Mniejsze ale bardziej "wypasione" korpusy daje Pentax - lecz to już lepiej samemu sprawdzić. Co komu pasuje.
Z nie-lustrzanek albo bezlusterkowców - poleciłbym Fujifilm z serii X od XA (ze zwykłą matrycą jak w nikonie czy pentaxie) po XE czy XT (z matrycami X-trans) - które nie dość że mają wspomniane świetne matryce, to jeszcze nawet podstawowy obiektyw jest bardzo ostry nawet na maksymalnym otworze - mimo że krótki koniec ma dość trudne do zrobienia a fajne w obrazowaniu 16mm.
 
 
Kristopheros 
Nowy
Dopiero zaczynam


Posty: 2
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Jeśli zdecydowałbym się na lustrzankę to jaki obiektyw będzie niezbędny? Co do bezlusterkowców, musiałbym się zagłębić w temat bo tak jak mówiłem jestem kompletnym nowicjuszem :/

[ Dodano: Pon 05 Cze, 2017 11:41 ]
I który z fujifilm jakie mi zaproponowałeś byłby najlepszym wyborem? :)
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 05 Cze, 2017   

Kristopheros napisał/a:
jaki obiektyw będzie niezbędny?

Ten który jest w komplecie - na początek 18-55 pozwoli ci zorientować się jaki rodzaj fotografii i na jakich ogniskowych będziesz najczęściej robił zdjęcia ( system zapisuje takie dane na zdjęciu) więc bedzie ci później łatwo zdecydować jakie szkło ci najbardziej potrzebne. Może się również okazać że potrzebujesz np. jasnego zooma jak sigma 17-50/2,8 czy 18-35/1,8 ART. Albo stałki 50/1,8 czy nawet 90 lub100/2,8. Albo szerokiej 14 lub 15mm.
Kristopheros napisał/a:
który z fujifilm

Obecnie seria fuji trochę się skurczyła , choć można dostać i poprzednie modele ... http://fujifilm-x.com/pl/cameras/
Ich testy znajdziesz : http://www.optyczne.pl/in...=Wyszukaj&sort=
klikając test każdego . Zależnie czy potrzebujesz aż 24Mpix czy wystarczą 16Mpix matryce. I czy mają być "normalne" czy X-trans. Moim zdaniem na początek było by sensownie kupić używkę X-Pro1 (bywają po 1500-2000zł) korpus więcej niż przyzwoity. Matryca też. Ale nawet kupując X-A1 - z matrycą bayerowską - obrazka się nie powstydzisz. Podobnie jak X-A10. Jaką matrycę wybrać? Myślę że poprzeczka jest ustawiona tak wysoko że z każdej będziesz zadowolony. Oczywiście dla siebie brałbym X-trans, ale ja traktuję fotografię bardziej profesjonalnie i robię duże powiększenia wystawowe i do druku na plakaty więc tę jakość muszę mieć dość wyśrubowaną. Choć zdarza mi się drukować zdjęcia również ze starszych aparatów które miały 10 i 12 Mpix.
Każdy z tych aparatów można kupić ze szkłem 16-50/3,5-5,6 II IOS - więc wzorcowo ostrym.
Tak więc wybór modelu pozostaje otwarty - zależy co ci w ręku lepiej "siądzie" i które funkcje bardziej ci się przydadzą.
 
 
hazard2 
Nowy


Posty: 23
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Czyli co by wybrać nikona d 5300 pentax k 50 czy jakiegoś fujifilm. Do tej pory mialem nikona d 40.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 07 Cze, 2017   

Zostałbym przy Nikonie. Przynajmniej guzikologia podobna. :grin:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 08 Cze, 2017   

hazard2 napisał/a:
d 5300 pentax k 50 czy jakiegoś fujifilm.

To zależy czy ma być lustrzanka czy bezlusterkowiec. Ale zdjęcia wyjdą podobne.
Co do ergonomii - to guzikologia w d5300 jest tak podobna do d40 jak ta w pentaksie k-50... , chociaż - może i racja - w obu nikonach jest faktycznie skromniejsza. Nie mają przedniej rolki, i tego wszystkiego co ma tak jak wyższe modele nikona ten k-50. Za to K-50 nie ma na pokrętle tych ślicznych obrazków z trybami , tylko nudne programy i tryby użytkownika.
 
 
wkargo 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 16 Cze, 2017   

Witam

Podchodze do wymiana mojego wysluzonego kompakta Sony DSC-H5 na cos nowego i teraz problem co wybrac. Po siedzeniu troche czasu w sieci wybralem nastepujace pozycje od lustrzanki do kompakta. Moj cel do glownie 'szybki' apart ktory poradzi sobie prawie z kazdymi warunkami. Nie planuje obecnie kupowac innych obiektywow niz te podstawowe (18-55) ale nie chce byc zablokowany na przyszlosc dlatego poszedlem w strone gdzie mam takie opcje (procz panasa) .

Moja prosba to teraz ktory z tych modeli ( a moze jeszcze inny) daje najwieksze mozliwosc 'zabawy' ustawieniami i jakosc zdjec , video jest na drugim miejscu ( czytalem z NIKON chyba tutaj wypada najsłabiej - prosba o potwierdzenie dlaczego). Czy jest sens inwestowac w kolejnego kompakta dla osoby ktora miala takowy juz 10 lat i chcialaby sprawdzic jak wyglada inny swiat (i czy te modele nie-kompatkowe pozwola mi na to)

NIKON D5500

PENTAX K-S2

FUJI X-T10

Panasonic FZ1000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15