Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 3000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
Bedu 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Witam wszystkich.
Mam podobny problem, co wkargo. Obecnie jestem posiadaczem DSC-H50. Z racji fotografowania dzieci podczas jazdy konnej zacząłem odczuwać głód czegoś lepszego. Nie jestem mega pasjonatem fotografowania, ale lubię trochę poeksperymentować. Nie mam również za bardzo możliwości, aby za zgromadzone oszczędności sukcesywnie powiększać kolekcję obiektywów, filtrów itp. Limit budżetu ustawiłem na około 3000zł. Metodą eliminacji, mając na uwadze moje podstawowe wymagania (zmienna ogniskowa w dość szerokim zakresie w jednym obiektywie, możliwość kręcenia zarówno w miarę dobrych filmów i robienia dobrych zdjęć, czasami w słabszym oświetleniu, w ruchu) doszedłem do modeli RX10 i FZ1000. Z racji potrzeby obiektywu z powiększeniem optycznym na podobnym poziomie, co DSC-H50 (potrzebowałbym max od 12x do 15x) pozostał mi tylko fz1000. Niestety moich poszukiwań nie zatrzymałem na tym modelu, ale zacząłem zastanawiać się, czy nie jest lepszym wyborem jakaś kombinacja tańszego bezlusterkowca lub lustrzanki. W tym momencie już całkowicie ogłupiałem. Analizując dostępne ceny tańszych lustrzanek i bezlusterkowców z wymiennym obiektywem, doszedłem do wniosku, że w tej cenie na zestaw z dobrym w miarę jasnym obiektywem nie mam co liczyć. Zrodziło się w mojej głowie pytanie, co jest lepsze matryca 1 cala i obiektyw 2.8-4 w fz1000 lub nawet 2.8 w całym zakresie w RX10, czy też większa matryca w lustrzance, ale słabszy obiektyw? Gabaryty i waga nie mają tak dużego znaczenia.

Prosiłbym o poradę, czy interesować się lustrzankami lub aparatami z wymienną optyką, czy też raczej nie zaprzątać sobie tym głowy i pójść w tego lumixa. W tych granicach cenowych i podanych wyżej ograniczeniach (zoom) nie specjalnie mam wybór. Chyba, że możecie podsunąć jakiś inny model...

Z góry dziękuję za rzetelną odpowiedź
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 29 Cze, 2017   

Bedu, ale tu rozmawiamy o wyborze lustrzanki, a nie aparatu kompaktowego.
 
 
Bedu 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Wiem, przepraszam, że trochę poza tematem, ale jednak trafiłem na ten wątek, a i moje rozterki toczą się wokół lustrzanki. Moje ostatnie doświadczenia z lustrzanką mam z młodości, gdy byłem jeszcze posiadaczem aparatu zenit. O obecnych lustrzankach nazwijmy to mam zerowe pojęcie. Szukam czegoś lepszego. Mając mały wybór wśród kompaktów zacząłem również interesować się lustrzankami. I tutaj pojawił się mój problem, czy droga jest słuszna. Pewnie będę musiał sam sobie odpowiedzieć na to pytanie. Pozdrawiam.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Bedu napisał/a:
o jest lepsze matryca 1 cala i obiektyw 2.8-4 w fz1000 lub nawet 2.8 w całym zakresie w RX10, czy też większa matryca w lustrzance, ale słabszy obiektyw?

Biorąc pod uwagę róznicę wielkości matrycy i parametry obiektywów - to odpowiedź jest prosta - lepszy obrazek bedzie z lustrzanki z matrycą APSC np Pentax K-50 z kitem 18-55/3,5-5,6 niż z pozornie jaśniejszego szkła 2,8 przy ogniskowej 4,5mm. Piszę pozornie - bo malutka matryca ma znacznie mniejszą możliwość pracy na wysokim ISO , na dodatek ogniskowa rzędu 4 czy 5 mm daje na 2,8 ostrość w każdym miejscu - co uniemożliwia operowanie głębią ostrości jak w lustrzance. Na dodatek Kupując Pentaxa K-70 dostajesz w komplecie stałkę 50mm f.1,8 którą można naprawdę fajnie fotografować. Poprzednika - czyli K-50 kupisz jeszcze jakiś tysiąc taniej - więc możesz dokupić używaną sigmę 17-50/2,8 albo dołożyć 500zł i kupić nową. Albo kupić drugie szkło np. 55-300 które ma tę zaletę że ma świetną ostrość w zakresie 200-300 mm - jeśli ci zależy na długiej ogniskowej.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Pentaxy ( i Nikony) są słabe do filmowania.
Bedu napisał/a:
mając na uwadze moje podstawowe wymagania (zmienna ogniskowa w dość szerokim zakresie w jednym obiektywie, możliwość kręcenia zarówno w miarę dobrych filmów i robienia dobrych zdjęć, czasami w słabszym oświetleniu, w ruchu)


Bedu, bezlusterkowiec Panasonic G7 z obiektywem 14-140mm nie zmieści się w budżecie 3 tys.
Za 3 tys. w lustrzankach z uniwersalnym zoomem (filmujących lepiej -czyli Canonach) też nie będziesz miał w czym wybierać. Taka uniwersalna Sigma C 18-200mm kosztuje ~1500.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

PDamian napisał/a:
są słabe do filmowania.

A ktoś pytał o filmowanie??? :shock:
 
 
Bedu 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Dziękuję za odpowiedź

Filmowanie tak, ale sporadycznie na zasadzie krótkich filmików.

Co do ceny, jeśli troszeczkę przekroczy ten założony budżet, to również dopuszczam taką myśl, jeśli tylko będę przekonany, że warto. W końcu satysfakcja jest najważniejsza. Wcześniej wydawało mi się, że obiektyw za 1500zł w zakresie 18-200mm nie zaspokoi moich potrzeb. Dlatego też jestem tutaj, pytam i widzę, że jednak warto również brać pod uwagę aparaty z wymiennymi obiektywami - zarówno lustrzanki, jak i bezlusterkowce.
 
 
bergercs 
Rozmowny


Pomógł: 7 razy
Posty: 237
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
PDamian napisał/a:
są słabe do filmowania.

A ktoś pytał o filmowanie??? :shock:


Bedu napisał/a:

Metodą eliminacji, mając na uwadze moje podstawowe wymagania (zmienna ogniskowa w dość szerokim zakresie w jednym obiektywie, możliwość kręcenia zarówno w miarę dobrych filmów i robienia dobrych zdjęć, czasami w słabszym oświetleniu, w ruchu)


A ty w ogóle czytasz cokolwiek czy tylko ograniczasz się do pisania w każdym nowym wątku "Pentax"???
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Bedu napisał/a:
Filmowanie tak, ale sporadycznie na zasadzie krótkich filmików.

To chyba różnicy nie robi. Można każdą lustrzanką i bezlusterkowcem. Są wystarczające. Skoro priorytetem są dobre zdjęcia. Zwłaszcza tam gdzie trzeba użyć wyższego ISO Pentax się powinien sprawdzić, jako marka która na potrzeby marketingu nie "forsuje" ISO . To oznacza że przy tych samych warunkach oświetleniowych przy tym samym czasie ekspozycji i przysłonie Pentax będzie miał np ISO 3200 , canon ISO 4000 a Lumix ISO 5000. To jeden z drobiazgów których nie widać i zwykle się ich nie sprawdza , a jednak mają istotny wpływ na jakość zdjęć. Na dole zamieszczam wykresik gdzie zmierzono to co podają producenci w stosunku do rzeczywistości i zakresu tonalnego(bits).

P-L-C.JPG
Plik ściągnięto 5414 raz(y) 30,78 KB

 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 30 Cze, 2017   

Jak widzę Andrzej.M. twoja pentaksowa obsesja ma się dobrze -mało tego: rozkwita.

Zdrowia życzę.
 
 
muzyk 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 282 razy
Posty: 8443
Wysłany: Sob 01 Lip, 2017   

Za dużo uszczelek, mało powietrza :mrgreen:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Nie 02 Lip, 2017   

PDamian napisał/a:
obsesja ma się dobrz
Wiem że masz obsesję na punkcie Pentaxa i moim , szkoda tylko że to cała merytoryczna strona tej wypowiedzi.
 
 
stomek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 04 Sie, 2017   

Witam wszystkich,

Obecnie posiadam bezlustro NX300 Samsunga z kitem 18-55, które zakupiłem przypadkiem jakiś czas temu. Rok temu dokupiłem do niego obiektyw 50-200 F4,5-5,6. Trochę popstrykałem i wciągło mnie. Sprecyzowały mi się też wymagania co do sprzętu.
A więc chciałbym "strzelać" głównie żywą, biegającą i latającą przyrodę oraz czasem z doskoku pokazy lotnicze. Niestety na to w/w samsung raczej się nie nada ze względu na dostępne szkła i brak nadziei na nowe.
Szukam czegoś na dłuższą metę, czyli raczej nie chciałbym zmieniać korpusu za rok ani nawet za 2, i raczej w systemie też wolałbym się zadomowić.
Myślę obecnie o Nikonie D7100 (D7000 albo D7200 ewentualnie) oraz obiektyw do tego Sigmę lub Tamrona 150-600. To razem wyjdzie sporo więcej niż tematowe 3k ale pytanie będzie o samą puszkę.
I teraz choćbym nie wiem ile czytał to nie bardzo mogę rozsądną alternatywę znaleźć w innych systemach. Zależy mi bardziej na precyzyjnym i szybkim autofokusie niż "ładności" obrazka. Po nocach też nie mam zamiaru biegać.
Proszę o powstrzymanie się od komentarzy typu "że to duże będzie i ciężkie", zdaję sobie sprawę z wagi i wymiarów. Sprawa obiektywu też nie jest do końca przesądzona ale na pewno będzie to jakiś tele z minimum 400mm na długim końcu.
Wątpliwości związane z Nikonem to głównie brak gibanego LCD (przyzwyczaiłem się do tego, a czasem może będę chciał pstryknąć jakiegoś mniejszego gada z perspektywy ziemi - oczywiście zamierzam też posiadać krótsze szkła docelowo )
Wiem że Canon ma odchylane ekrany w xxD, ale 70D ma opinię awaryjnego, a 77D i 80D to już trochę odstają cenowo od N D7100.
Pentax może by jakiś się znalazł ( oczywiście używki też mogą być),ale tu mam wątpliwości bo jedyny chyba obiektyw to musiałby być DA 300mm F4 ( jeśli dobrze pamiętam ) z konwerterem 1.4 a to dalej mniej niż wspomniany duet Sigma/Tamron , no i zoom będzie bardziej uniwersalny niż stałe 300 (420)mm.
Sony raczej odpada ze względu na elektroniczny wizjer.
Jeśli ktoś miałby jakieś pomysły to chętnie rozważę.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sie, 2017   

Pentax K-70 ma ponoć celny AF (jak piszą optyczni) tyle że porównywany do canona 800D i nikona D5300 więc pewnie słabszy niż D7100 czy 7200 które mają af pochodzący z reporterskiego nikona. Co do szkła - pewnie Pentax D HD FA 150-450 mm f/4.5-5.6 ED DC AW byłby dobry, pod warunkiem że jak każdy szanujący się Pentaxian masz zbędną nerkę... :lol:
Jak nie - to 55-300 na długim końcu czyli 200-300 jest więcej niż przyzwoity.
 
 
stomek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 04 Sie, 2017   

Nerki mam obie zdrowe, więc jedna chyba zbędna :)
ale mimo to wolałbym poświęcić ją ewentualnie na inne cele.

Rozważałem tego K70, ale żaden ptasiarz ani tym bardziej spoter (czy jak oni się tam zwą ) nie zaleca wchodzenia w ten system.

więc chyba zostaje Nikon i Canon.

Można by pomyśleć o czymś 4/3 z racji cropa x2, ale nie wiem jak się sprawują te elektroniczne wizjery , na logikę optyczny powinien być lepszy dlatego raczej nie biorę tego pod uwagę.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 18