Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 3000 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
BartekG 
Uczestnik


Posty: 91
Wysłany: Sob 05 Sie, 2017   

stomek napisał/a:
Witam wszystkich,

A więc chciałbym "strzelać" głównie żywą, biegającą i latającą przyrodę oraz czasem z doskoku pokazy lotnicze.


Do biegającej i latającej przyrody zdecydowanie lustrzankę dla możliwości patrzenia przez obiektyw bez zużywania baterii i fazowy autofokus.
Jaki konkretnie model aparatu określają dostępne obiektywy. Tamron i sigma 150-600 C są tanie, dobre i moim zdaniem lekkie - niecałe 2 kg + aparat to nie jest jakaś straszna waga dla dorosłego człowieka. Butelka koli waży 2kg a jakoś nikt nie narzeka że nie może jej podnieść.
Spotkałem też osobę, która skutecznie używała 300mm F4 i TC 1.4 na pełnej klatce.
Odnośnie rozmiaru sensora - lepsza jakość obrazu pełnej klatki bierze się z większej powierzchni sensora, ale trzeba tą powierzchnię wypełnić obrazem. Przy kadrowaniu do powierzchni takiej jak aps-c albo mniejszej żadnej przewagi nie będzie. Mi rzadko kiedy udaje się podejść wystarczająco blisko żeby wypełnić aps-c przy 600mm, kaczek i łabędzi w parku nie liczę.
Odnośnie odchylanego ekranu - mam i nie korzystam wcale. Jak fotografuję jaszczurki to raczej z góry bo przy fotografowaniu na poziomie gruntu trawa i kamienie by je zasłaniały.
Tanie nikony mają lepszą jakość obrazu niż tanie canony (czemu ludzie je kupują?) a 150-600 pozwoli zrobić więcej zdjęć niż 300 + TC1.4 dzięki większemu zasięgowi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 05 Sie, 2017   

Fotografowanie zwierząt, czy ptaków z podejścia to słaby temat. Czasem się uda, ale trzeba mieć trochę doświadczenia. Natomiast do fotografowania z zasiadek wystarczą ogniskowe 400-500mm. Pentax niestety wygląda blado ze względu na AF, ten śledzący. Do tego słabo w szkłach, nawet Sigma i Tamron nie oferują swoich 150-600 pod Pentaxa. Tutaj królują Nikon i Canon z wszelaką optyką. Polecam Nikona serii D7xxx z Sigmą 150-600 C, seria S jest już ciężka, ale też lepsza. :grin:
No i pokazy, tu to już obowiązkowo 500-600 mm. :grin:
 
 
stomek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 05 Sie, 2017   

Czyli zgodnie z tym co myślałem N D7xxx w tym zakresie cenowym nie ma realnej konkurencji. Jak rozumiem używane wyższe modele (starszej generacji ) to zbyt wielkie ryzyko. Domyślam się że raczej będą mocno wyeksploatowane nawet jeśli opisy aukcji wskazują na "minimalne zużycie". W końcu chyba nikt nie kupuje profesjonalnego sprzętu po to żeby amatorsko cyknąć parę fotek na wakacjach.

A co sądzić o modelach niższych ? jak D5xxx lub konkurencyjne Canony

Podobno wizjer sporo ciemniejszy, puszka mniejsza (będzie komicznie wyglądać z dużym obiektywem, ale czy nie straci też na wygodzie użytkowania ) i czy AF mocno odstaje od serii wyżej ?

Tu jest sporo więcej używek na rynku wtórnym, zapewne sporo ludzi kupiło jako pierwszy aparat po czym stwierdzili że to jednak zabawa nie dla nich. Wolę jednak na body wydać mniej niż więcej, bo cena obiektywu jest jaka jest i cokolwiek bym nie wybrał to będzie jednak dla mnie spory wydatek.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sob 05 Sie, 2017   

Powiem tak: próbowałem ostatnio zrobić zdjęcia sikorek wlatujących i wylatujących z dziupli(ostatnia majówka Optycznych w Łochowie) Nikonem D5600 i niestety nie dawał rady, słaba seria, AF taki sobie. Podpięty miałem Nikkor AFS 600/4. Dopiero podpięcie D500 dało swobodę fotografowania. Niestety nie było nic z D7xxx, ale już dadzą radę. :grin:
Osobiście używam Canona i jestem mega zadowolony. Polecam 80d/7dII. :grin:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Jak masz obie zdrowe - to przypomnę że jest jeszcze KP - trochę droższy ale spokojnie konkurujący celnością AF z wyższymi modelami n i c . http://www.optyczne.pl/36..._ergonomia.html

[ Dodano: Pon 07 Sie, 2017 10:55 ]
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Sigma i Tamron nie oferują swoich 150-600 pod Pentaxa.

Pentax D HD FA 150-450 mm f/4.5-5.6 ED DC AW - ma własny obiektyw pod FF i cropa , a jak ktoś ma rzeczywistą potrzebę to może się zasadzić na Pentax smc FA 250-600 mm f/5.6 DE (IF) - rzadko ale można trafić... albo dokupić Pentax smc DA HD 560 mm f/5.6 ED AW - drobne 24 tysie za dobre szkło . :)
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
blado ze względu na AF, ten śledzący.

Sprawdzałeś KP czy K-1? Nadal jesteś pewny tego co napisałeś? "blado" wobec czego? Którego modelu? O ile droższego? :zalamany:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Tak, słabo to wygląda w porównaniu z konkurencją od N i C. Choćbyś tu na uszach stawał niestety Pentax jest trochę w tyle w ślędzącym AF :razz:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
od N i C.

Jak widzę NIC cię nie powstrzyma od wygłaszania bzdurnych ogólników... Co z czym porównywałeś? Konkretnie proszę... nie umiesz odpowiedzieć? Jeszcze raz zapytam - miałeś w rękach i sprawdzałeś K-1 i KP że się wypowiadasz? To popatrz sobie na wynik testu celności choćby tu - na optyczne.pl Jak widzisz Pentax zrobił w kwestii AF w ostatnich 2 latach więcej niż cvanon w matrycach przez ostatnie 10lat. I tego NIC nie zmieni... :lol: :razz:
Nawet porównywanie KP z 7DmkII i D500... :lol:
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
jest trochę w tyle w ślędzącym AF

Tak - wobec tych modeli . Tyle że różnice pewnie zobaczyłbyś robiąc zdjęcia seryjne bolidów F1 pędzących na ciebie 300km/h... Choć i tu można by przy odrobinie wprawy Pentaxem się pobawić... na Pentaxowej grupie fejsa sportowe fotki to nic nowego. Przyrodnicze też. więc opowiadanie że "się nie da" - to leciutka przesada. Takie głupie generalizowanie. Wiesz dobrze że Pentax we wszystkich modelach daje swoje najnowsze osiągnięcia - więc różnic w AF , pomiarze czy DR miedzy modelami prawie nie ma , w odróżnieniu od tego co robi cwanon - który daje je tylko najwyższym modelom a im niżej tym gorzej. U Pentaxa róznice mogą wynikać jedynie z rzeczywistego postępu między modelami. Więc generalizowanie - przy takiej rozpiętości i nawiązywaniu do najwyższych modeli ma tyle wspólnego z prawdą co koń z koniakiem... :razz:
Ostatnio zmieniony przez Andrzej.M. Pon 07 Sie, 2017, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Właśnie K1 sprawdzałem, a kolega porównywał, czy tylko teoria z testów. Była okazja na majówce do K1 podpiąć 150-450, ale szału nie ma. :neutral:
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
K1 sprawdzałem

A jakich trybów używałeś? Z czym porównywałeś? Czego ci brakowało? To porzecież nie canon i rozwiązania ma inne - tak jak ja musiałbym się canona uczyć tak ty Pentaxa... Tak jakoś się składa że akurat porównywałem najnowszego canona 6DmkII z K-1 pod względem szybkości i celności AF - Canon z 135/2,0L a Pentax z DA*200/2,8 - obydwa na AFC i jakichś różnic nie widziałem. Przeogniskowanie o obiektu na obiekt trwało podobnie. Światło było to samo i dzienne i świetlówkowe - dość obfite. Pewnie różnice pokazały by się w słabym świetle na korzyść Pentaxa - ale cóż , to był tylko nowy 6DmkII, z takim samym układem jak w 5DmkIV. Tylko "czujniki" mniej czułe niż w 5-tce.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Trybów czego? AF ciągły i przeostrzanie z minimalnej odległości na nieskończoność i odwrotnie. Na 450 mm. Wystarczy? Porównanie z 7dII i starym na dzisiejsze standardy 1dIII. Ze 100-400 L II na 400mm.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
przeostrzanie z minimalnej odległości na nieskończoność i odwrotnie.

Twój canon zawsze tak szuka ostrości? :lol: Nie uważasz że takie "testy" to bzdura?
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Trybów czego?

Tak jak pisałem - warto poznać sprzęt żeby móc sensownie porównywać. Zwłaszcza AFC ma sporo możliwości tak w canonie jak w Pentaxie .
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
7dII i starym na dzisiejsze standardy 1dIII

I który według ciebie ma lepszy AF? Staruszek czy najnowszy crop?
 
 
stomek 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 07 Sie, 2017   

Panowie,

Daremna kłótnia, weszliście na poziomy cenowe gdzie faktycznie musiałbym sprzedać nerkę (albo obie).
D7100 to jest koszt +/- 3000 za body (nowe) , do tego 150-600 to około 4000 i to jest absolutny max dla mnie. 1,5 tys. dołożone do korpusu musiałbym urwać z obiektywu.
Dlatego w pytaniu zawarłem właśnie d7100 ponieważ z moich rozeznań wynika że to najlepszy wybór w tych pieniądzach. I chciałem zapytać na forum nie związanym z żadną marka o alternatywę dla niego właśnie.

Modele alternatywne to żeby sprowadzić Was na ziemię Pentax k-70 i Canon 77d. W pentaksie kupiłbym do tego stałe 300mm i tc1.4, a do Canona szukałabym używki elki 1 generacji 100-400 albo coś stałego ewentualnie wspomniane 150-600 tamrona lub sigmy.
Nie chciałbym opierać się na testach , tylko na opiniach ludzi którzy są wstanie powiedzieć jak to wygląda "na żywo". Może ktoś zna z autopsji wspomniane zestawy i jest w stanie coś doradzić.

Takie są wg mnie możliwości i teraz proszę o dyskusję.
A organy wewnętrzne chciałbym zachować.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

stomek napisał/a:
Canon 77d.
słyszałem że to jakaś pomyłka - bardziej trzy niż dwucyfrowy. Jeśli już to 80d.
stomek napisał/a:
A organy wewnętrzne chciałbym zachować.

Jak tak to k-70 będzie dobrym wyborem plus DA55-300 - na 300mm jest naprawdę ostry. Choć pomysł z TC + 300/4 też niezły- stosunkowo jasne szkło z TC będzie całkiem użyteczne. https://www.dxomark.com/L...279_914_694_914
Można jeszcze poszukać sigmy 120-400 albo 150-500 z bagnetem K.
 
 
M.Parol 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Sro 06 Wrz, 2017   Jaka lustrzanka do 2500zł (ew 3000zł)

Potrzebuję pomocy przy zakupie lustrzanki. Będzie to moja pierwsza lustrzanka i do tej pory używałem korzystałem z bezlusterkowca Sony alfa 5000. Postanowiłem jednak zakupić lustrzankę w celu robienia lepszych zdjęć, np sesje fotograficzne aut, bo tym zacząłem się ostatnio zajmować. Więc jaką lustrzankę polecacie do kwoty około 2000zł (ewentualnie 3000zł)?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   

Do 2000 zł i żeby to był aparat a nie wydmuszka wykastrowana ze wszystkiego - to tylko Pentax K-50 jeszcze nowego trafisz. KOrpus dość zaawansowany z dwoma pokrętłami i dedykowanymi guzikami, oraz programowanymi trybami użytkownika - co daje wygodę i szybkość pracy - raz programujesz warunki pod konkretny rodzaj zdjęć w konkretnych warunkach (np. oświetlenie hali wystawowej) i masz spokój - zawsze włączasz dany tryb i go w tych warunkach używasz - ewentualne korekcje możesz zrobić przy obróbce RAWów. Za 3000 to już K-70 możesz mieć z dodatkowymi funkcjami jak pixel shift - przydatny gdy światełko niezbyt dobre a chcesz wydobyć mimo to kolory i detale - oczywiście ze statywu. Jeśli używki - używany K-5II albo K-3 na pewno długo posłużą. Matrycowo są one na podobnym poziomie co sony A5000 albo lepsze więc na pewno nie zanotujesz regresu.
Swoją drogą - zastanowił bym się na d zakupem lepszych szkieł pod to sony niż zmianą aparatu bo a5000 ma naprawdę dobrą matrycę . Lepszą niż wszystkie cropy canona.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14