Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do insta - pomoc w wyborze
Autor Wiadomość
lunairetic 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   Aparat do insta - pomoc w wyborze

Witajcie chciałbym powrócić po latach do fotografii.

Piszę powrócić, bo od kilku lat w zabieganym świecie fotografia istnieje dla mnie tylko w formie szybkich fotek z ajfona i reportażowych w pracy z sony alfa 58.

Chciałbym znowu podejść do tematu trochę z pasji nie z przymusu.

Ale do rzeczy kiedyś długo działałem na aparacie nikon d300. Dziś chciałbym kupić kompakt lub bezlusterkowca. Budżet taki sobie około 3k. Co byście poradzili.

Oczywiście czytam opinie, testy, komentarze, ale szczerze? można zwariować.
Dla przykładu czytam opinie pod aparatem canon g7x ze taki i owaki sony a6000 dużo lepszy.
Potem oglądam a6000, a tam komentarze ze słaby i lepszy ten model xxx. Więc pytam kiedy to się kończy przy aparacie idealnym dla NASA?

Bardzo mocno zainteresowałem sie aparatami fujifilm x70 i ricoh gr II, ale x70 został wycofany ze sprzedaży, a do ricoh nie jestem w 100% przekonany, bo z komentarzy wynika jakby był nieco "przestarzały".
Kolega mocno namawia mnie na canon g7x, ale dla mnie to aparat taki bardzo wszechstronny, co trochę traktuję w kategorii wady.
Bardziej zależy mi na jakości zdjęć niż filmów, dlatego zainteresowałem sie stałoogniskowymi obiektywami i trochę większą matrycą niż 1 cal (x70 i gr II).

Z jednej strony kompakty jawią mi się jako jasne obiektywy z drugiej strony bezlusterkowce jako bardziej "pro". Chociaż odnoszę wrażenie, że żeby był to bezlusterkowiec na poziomie, to trzeba wydać tyle ile na lustrzankę.

A więc co polecicie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   

Może i ja trochę podobnie miałem bo przez kilka lat miałem przerwę ale nigdy nie zrezygnował bym z lustrzanki! Po co kompakt jak większość z tych fotek można zrobić "fonem"? Jeśli już poważne zdjęcia to lustrzanka i to FF z porządnymi szkłami. To z reszta zależy od tego co chcesz fotografować. Ja lubię wszystko (prawie) od makro po astro i do tego widzę tylko lustrzankę. Poza tym te współczesne kompakty z wymienną optyką to na razie straszne ceny. Do lustrzanek (szczególnie na rynku wtórnym) jest o wiele lżej.
Jak to powiedział kiedyś Pawlak (ten od Kargula)- "...maszyny powymyślali bo nie mają siły w rekach". Podobnie ja powiem - kompakty powymyślali bo nie maja siły nosić lustrzanek. :wink:
 
 
lunairetic 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   

Hah widzisz nie napisałem wszystkiego, ale się po prostu nie dało. Nie mniej jednak na początek małe sprostowanie.

Po pierwsze trochę nie zgodzę się z faktem, że kompakt robi zdjęcia takie jak "fon", to dość krzywdzące uogólnienie i wrzucanie do jednego worka aparatów za 300 zł i za 2000 zł jest nie fair.
To trochę tak jakbym napisał Ci, że stara dobra lustrzanka nikon d700 robi niezłe fotki, ale beznadziejne filmy, a i w ogóle wszystkie lustrzanki robią beznadziejne filmy. Wiemy, ze tak nie jest i nie oceniajmy w ten sposób.

Ktoś mi kiedyś powiedział, że dobry fotograf zrobi dobre zdjęcie byle czym. Ale to tylko w kwestii ogólnej nt. lustrzanek.

Wracając do tematu wzbogacę go o pewne fakty.
Lustrzanki owszem w moim odczuciu są niedościgłym wzorem jakości obrazu, ale mają też pewne wady. Mój upragniony tytułowy aparat do instagrama ma być aparatem małym, poręcznym. Z uwagi na fakt iż także będzie obsługiwany przez moją żonę, to dobrze by było gdyby pominąć etap PC. Czyli zrobiona fotka ląduje bezpośrednio na smartfonie (wifi nfc?).

Pamiętajmy o jednym w dzisiejszym świecie 90% ludzi nie potrzebuje zdjęć w super jakości. Większość operacji odbywa się bez udziału komputera. Komórka fotka, komórka obróbka, komórka publikacja.
I... tylko, powtarzam TYLKO jeżeli konsumpcja treści odbywa się z poziomu komórki na szybko, w tramwaju, to jakość nie ma absolutnie ŻADNEGO ZNACZENIA.

Logiczne, że niespodzianka pojawia się w momencie próby druku/wywołania takiego zdjęcia.
Dlatego też jednak wolałbym srajfona zastąpić czymś innym by szok był mniejszy.

Czy mając do wydania 3 patyki kupię coś wartego uwagi? proszę o jakieś propozycje.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   

Przeglądasz forum i sobie wybierasz :cool:
Np. pierwsze z brzegu tematy tu: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=30703
albo tu: https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=31415
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   

lunairetic napisał/a:
Chociaż odnoszę wrażenie, że żeby był to bezlusterkowiec na poziomie, to trzeba wydać tyle ile na lustrzankę.

Raczej więcej niż na lustrzankę…
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 20 Gru, 2017   

Cytat:
Czy mając do wydania 3 patyki kupię coś wartego uwagi?

Kupisz. Na przykład:
https://www.cyfrowe.pl/ap...-ez-czarny.html
lub:
https://www.cyfrowe.pl/ap...ody-czarny.html + https://www.cyfrowe.pl/ap...17--czarny.html
 
 
lunairetic 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 21 Gru, 2017   

No w końcu jakaś alternatywa.
Myślałem o olku, ale czekaj głupie pytanie czy body od olka i obiektyw do pana sa ze soba kompatybilne?

Drugie pytanie juz stricte 1 vs 1 vs 1
Olek + obiektyw ktory wymieniles vs ricoh gr ii vs panasonic lx100
co byś wybrał i dlaczego?
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Czw 21 Gru, 2017   

W systemie mikro 4/3 korpusy i obiektywy różnych firm są kompatybilne. Pewnie zdarzają się jakieś niuanse - coś z czymś chodzi ciut lepiej, albo ciut gorzej, niż z czymś innym - ale myślę, że to nie ma znaczenia. Nazwijmy to zgodnością w poziomie. Natomiast w pionie, czyli w czasie, na przykład najnowsze obiektywy PRO Olympusa mogą nie być do wykorzystania w pełni ze starymi korpusami, nawet Olympusa. Ale to nie znaczy, że nie będą działały.

Ricoha bym nie wybrał, ponieważ nie znam tej firmy i jakoś mało słyszę o jej aparatach.
LX-100 bym nie wybrał, bo nie ma wymiennych obiektywów. Ale jeśli kogoś nie interesują wymienne obiektywy, to ten aparat zbiera dobre opinie.
Wybrałbym Olympusa, bo to z tych trzech to najlepszy wybór dla mnie. Bardzo dobry aparat z wymiennymi obiektywami. Ostatnio aparaty tego systemu sprzedają razem z kaskami, bo posiadaczom grozi bycie napadniętym przez oszalałego z bólu posiadacza luszczanki fulfrejm :zalamany: :???:
 
 
lunairetic 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Czw 21 Gru, 2017   

Podoba mi sie pomysł kupienia obiektywu stałoogniskowego i sam aparat olympus. Choć jest dość duży...

Ricoh to duża firma informatyczna z tego co się orientuję kupili pentaxa. Ten model aparatu faktycznie chyba jest średnio popularny w Polsce. Za to wszelkie zagraniczne testy bardzo chwalą ten aparat.
Z drugiej strony czy tylko to co popularne jest dobre? skoda przecież sprzedaje się nieźle, ale czy to najlepszy samochód?
 
 
adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Wg mnie jeśli nie potrzebujesz wymiennych szkieł, to dobrym wyborem będzie LX100 - zmieścisz się spokojnie w 3k i jeszcze zostanie parę stówek. Problem z tym aparatem jest jednak taki, że jest idealny jako support, ale średni jako aparat główny.
Matryca jest duża, ale nie na tyle duża, żeby uzyskać bardzo płytką GO.
Obiektyw ma fajny zakres, ale 24mm to ani nie jest super szeroko, a 75mm to nie jest portretówka.
Wizjer niby duży dobry, ale jednak EVF odrzuca.
LX100 to aparat do wszystkiego, ale też w niczym nie jest specjalny. Tak jak pisałem, świetny jako support albo jeśli lubisz mieć coś mniejszego zawsze przy sobie. Jednak za każdym razem jak zobaczysz genialny kadr, będziesz miał trochę niedosyt, że nie miałeś ze sobą czegoś szerszego lub węższego albo z płytszą GO.

Osobiście na Twoim miejscu szedlbym jednak w lustro APS. Fajne szkła można tanio kupić, puszek też jest trochę na rynku. Tak jak ktoś już pisał - na lustro może się okazać, że wydasz mniej niż na bezlusterkowca.

Ja bym polecał, aby zmieścić się w 3 tysiącach kupić jakąś puszkę canona z entry level. Do tego 10-18mm (1000zł) do bardzo szerokich fajnych ujęć. W 3 000 zł się zamkniesz z tematem, będziesz miał kitowy obiektyw, który daje jakieś tam możliwości i fajny ultra szeroki kąt, którym bedziesz mógł poszaleć. Do tego za jakiś czas weźmiesz sobie np. uzywane 35mm 2.0 albo nówkę 50mm 1.8 STM i też sporo ciekawych zdjęć wykonasz. Zauważ, że w bezlusterkowcu musiałbyś na sam szeroki obiektyw wydać te 3000zł.
Ostatnio zmieniony przez adf1985 Pon 22 Sty, 2018, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

adf1985,
 
 
adf1985
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Sty, 2018   

Ehh, tak to jest ,jak się nie patrzy na daty :) . Chciałem pomóc :) . Swoją drogą ciekawe co kolega ostatecznie nabył.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 24 Sty, 2018   

Bez przesady, 32 dni to nie tragedia :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 16