Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
10x42 na całe życie dla amatora - turysty
Autor Wiadomość
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   10x42 na całe życie dla amatora - turysty

Witam wszystkich.

Ja prosto z mostu: Delta Optical Chase 10x42 czy Nikon Monarch 5 o tych samych parametrach? Ta druga lornetka nie ma testu na Optycznych, stąd moje pytanie. Oczywiście pytanie zwykłego amatora.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Tak prosto z mostu: DO Chase.
Ale tylko na podstawie testu. Nie zawiodła tam. No i sporo większe pole.
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

A jakość wykonania? Dla mnie to zakup na wiele lat targania w sakwie rowerowej i plecaku...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Na całe życie, to raczej nie. Żeby starczyło na długo trzeba chyba zwiększyć budżet.
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Arku, ale czy taka na całe życie to od razu musi być Monarch HG lub topowy ZEISS za prawie dychę? Bo podejrzewam, że optycznie to moje amatorskie oko omawiana Delta zadowoli, pytanie właśnie co z trwałością korpusu, pokręteł itp. itd. Zauważyłem, że częściej zwraca się uwagę na optykę, ale na resztę rzadziej. Cóż, nie dziwi to zważywszy, że trudno wiedzieć, jak będzie wyglądać np. Delta za 10 lat intensywnego lub nawet średnio częstego używania.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Nie trzeba dychy... Conquest HD 10x42 jest bardzo fajny. Można też kosztem optyki pomyśleć o jakimś Steinerze np. Ranger Xtreme lub SkyHawk 3.0. Optycznie pewnie nie będą lepsze od DO, ale mechanicznie tak. Za 2500 zł mozna dorwać idealnie zachowane Leiki Trinovidy BN 10x42.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

...albo Swarovskiego Habicht 10x40 :)
Albo Nikon 10x42 SE! Ta już raczej może aspirować do roli lornetki dożywotniej!

A tak wogóle: do plecaka czy sakwy rowerowej znacznie lepiej pasuje coś klasy 8x30 / 10x30. Może Nikon Monarch 7?
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Goorniku, z powiększenia 10x nie zrezygnuję bo: 1. ćwierć wieku je mam w Tento i mniejsze powiększenie w nowej lornetce odczuwałbym jako pewne pogorszenie dotychczasowych możliwości 2. zdarza mi się korzystać nad morzem, a tam odległości bywają spore 3. czasem lubię spojrzeć sobie na księżyc albo o nietypowej porze dnia, np. bladym świtem na łosie. Ten trzeci argument przemawia za nie rezygnowaniem z 43 na rzecz 30.

Rozmiar i waga zbliżone do typowych przedstawicieli 10x42 wydają mi się akceptowalne. Chociaż wolałbym żeby to szło w stronę 700g niż 900... ;-P

Habricht i Swarovsky są nawet lekkie, ale to jednak porro. Więc będą mi się kojarzyły z Tento, na którego już nie mogę patrzeć, chciałbym próbować dachówki, jak nie teraz to kiedy?..

Arku, ten Zeiss Conquest wydaje się ciekawy, ale na pewno nie w cenie 4500. Tym bardziej że ktoś pisze, że do PL trafiają żle skorygowane modele. Gdzie można znaleźć te z DE za niespełna 800 Euro - piszesz o tym w teście?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Sprawdź to na eBay http://www.ebay.de/itm/132281611683
Moze cos takiego
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Cytat:
Gdzie można znaleźć te z DE za niespełna 800 Euro - piszesz o tym w teście?


Jak pisałem test to były. Teraz nie ma.

szczurowaty napisał/a:
Tym bardziej że ktoś pisze, że do PL trafiają żle skorygowane modele.


Ludzie różne rzeczy piszą. Nie we wszystko trzeba wierzyć.

Kilka alternatywnych propozycji:

http://www.ebay.pl/itm/Ne...w8AAOSwxGRZfhxg
http://www.ebay.pl/itm/Le...lYAAOSw~epZgqhL
http://www.ebay.pl/itm/LE...SAAAOSwSj1ZhxJb
http://www.ebay.pl/itm/Ze...5sAAOSwpLNX85cJ
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

kimek27, napisał w czasie jak ja napisałem. Pentax w tej cenie to bardzo dobra oferta.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Szczurowaty, uwierz mi że porrowe doznania z Tento NIECO się różnią od doznań z Habichta czy Nikona SE...
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Optolyth Alpin 10x40.
http://pages.ebay.com/lin...1145444&alt=web
Mam podobnego w wersji classic. Obraz powoduje opad szczęki. Cena nie zabija jak poprzednie propozycje.

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2017 22:31 ]
Monarcha 5 też mam ale w wersji 8x42. Jest w porządku. To moja pierwsza lornetka i wszyskie kolejne zakupy są porównwane właśnie z nią. Póki co nie jest zarożona a wiele sprzętów od tego czasu przewinęło się przez moje ręce. Chase nie widziałem więc się nie wypowiadam.

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2017 22:40 ]
A jak chcesz 4-5 kola wydacćna lornetkę to sprawdź ofertę Canona na lornetki ze stabilizacją. To jest dopiero bajer. Co ci po super skorygowanc lornetkach za 10 tysi jak obraz drży.

[ Dodano: Wto 08 Sie, 2017 22:44 ]
A na całe życie to zostaw sobie TENTO skoro masz ją już 25 lat to drugie tyle spokojnie jeszcze pociągnie :-)
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Wto 08 Sie, 2017   

Optolyth Alpin NG 10x40 Lornetka dobra optycznie, ale niestety to nie EL czy SE.
 
 
RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Sro 09 Sie, 2017   

Z bardzo drogimi lornetkami jest tak jak z bardzo drogim sprzętem audio. Płacisz coraz więcej a zyskujesz coraz mniej. Laik w ogóle nie zauważy różnicy a po przesiadce z Tento na optolytha to faktycznie obraz jasnością, ostrością i kontrastem wypala aż oczy. Opad szczęki murowany i to za 700 zł. I co jest kluczowe w tym wszystkim: że nie jest to chińszczyzna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14