Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
10x42 na całe życie dla amatora - turysty
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Pozwolę się nie zgodzić zarówno z tym:

RoboBat napisał/a:
Tylko czy zauważy różnicę?


jak i z tym:

RoboBat napisał/a:
Zakup lornetki wartej więcej niż 2000 zł jest chyba podyktowany bardziej dopieszczeniem własnego EGO niż tego co przez nią będzie widać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Jest to moja opinia i mojego kumpla, w której jesteśmy zgodni, gdzie obaj jesteśmy amatorami (jak wszyscy wg Arka) po zaliczonym festiwalu z tym, że on jest większym :-) A na festiwalu było w czym przebierać. Ja po powrocie kupiłem Deltę Optical Forest II 8x42 za niecałe 500 zł, którą to właśnie na festiwalu porównywałem z lornetkami 2,4,5,10 i 20 razy droższymi, i nie musiała się specjalnie wstydzić. Kolega po festiwalu kupił zadbanego japońskiego vintage'a 10x50 za 150 zł, którego zresztą mu wyszukałem, i jest szczęśliwy. Reasumując trzeba spojrzeć przez lornetkę (a najlepiej kilka) przed zakupem żeby mieć własną opinię i nie sugerować się zbytnio opiniami innych. Co dla jednego użytkownika jest ważne to dla drugiego niekoniecznie. A wydać worek pieniędzy można szybko.Tylko czasem nie jest to konieczne.
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Czw 10 Sie, 2017   

Dzięki Wam poczytałem o tym Pentaxie i chętnie bym go kupił. Zastanawia mnie tylko to, czemu tak tanio, w tym sensie, że o połowę taniej niż w Polsce! Może to jakiś felerny egzemplarz. Poza tym, czy fakt, że jesteśmy w UE, daje mi na taki zakup jakąkolwiek gwarancję respektowaną w Polsce czy jeśli coś "pójdzie nie tak", to będę musiał odsyłać do DE?

Oczywiście nadal pozostaje pytanie, czy DO Chase jest gorszy. Niby - co wynika z testu na Optycznych -
wadę mają identyczną (pościnane źrenice), poza tym praktycznie same zalety... A tu prawie o połowę taniej i pełna gwarancja... więc, tego...

Fakt, że ze zdjęć DO Chase wydaje się jakiś taki, taki "cheesy", no ale nie miałem nigdy w ręku tego modelu. Pentax, oprócz zalet, ujmuje wyglądem. Wygląda jak profi lornetki u ptasiarzy, które dane mi było oglądać w bocianiej wsi - Żywkowie. Latami tam jeździłem. No, ale oni miewają takie z górnej półki, także tej cenowej.
 
 
m-day 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 209
Skąd: W-wa
Wysłany: Pią 11 Sie, 2017   

@szczurowaty,
Punkty to nie wszystko. Mam Pentaxa DCF ED 8x32 i Deltę Chase ED 10x50, one chodzą w zupełnie innych kategoriach. Delta nie jest zła, ale jak na swoją cenę (MSRP) i tak samo Pentax :mrgreen:
Jak można wyrwać Pentaxa za podwójną cenę Delty to nie ma sie co zastanawiać, sam bym go wyrwał, tylko w tym tygodniu miałem już spory lornetkowy wydatek ;)

Edycja: weź też pod uwagę, to co sam napisałeś w tytule wątku "na całe życie" :razz:
 
 
leniwiec 
Rozmowny


Pomógł: 26 razy
Posty: 255
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 11 Sie, 2017   

Szczurowaty, patrzyłem przez Pentaxa m-day'a oraz przez obydwie nowe dziesiątki Delty (10x42 i 10x50). Całkowicie zgadzam się z jego opinią. O ile Delty zrobiły na mnie naprawdę świetne wrażenie (zważywszy na ich cenę) o tyle Pentax był zauważalnie lepszy optycznie. Spodziewałbym się po nim również większej trwałości. Jeżeli możesz sobie na nią pozwolić, moim zadniem warto do niej dołożyć. Jeżeli chodzi o zakupy na e-bay'u, zamiatst karty kredytowej możesz użyć karty wirtualnej (bezpiecznej i darmowej/bardzo taniej) dostępnej w niektórych bankach. Warto jednak założyć konto na PayPalu (z tego co pamiętam to zakłada się dosyć prosto) i zapłacić za jego pomocą. Wtedy obejmuje Cię dodatkowy program ochrony:
https://www.paypal.com/pl...chaseprotection
Oczywiście zawsze jest jakieś ryzyko związane z oszustwami (ktoś nawet niedawno pisał o tym na forum), ale sądzę, że jeżeli sprzedawca ma znaczek "najlepszego sprzedawcy", to ryzyko jest małe.
 
 
sokolow 
Początkujący


Pomógł: 1 raz
Posty: 41
Wysłany: Sob 12 Sie, 2017   

leniwiec napisał/a:
Warto jednak założyć konto na PayPalu (z tego co pamiętam to zakłada się dosyć prosto) i zapłacić za jego pomocą. Wtedy obejmuje Cię dodatkowy program ochrony:
https://www.paypal.com/pl...chaseprotection
Oczywiście zawsze jest jakieś ryzyko związane z oszustwami (ktoś nawet niedawno pisał o tym na forum), ale sądzę, że jeżeli sprzedawca ma znaczek "najlepszego sprzedawcy", to ryzyko jest małe.


ryzyko ze strony sprzedawcy jest małe, ale zawsze zostaje jeszcze droga i kurier - tu też różnie bywa, dlatego paypal zawsze daje dodatkowe bezpieczeństwo.
można do niego podpiąć kartę walutową i oszczędzamy na kursie.
 
 
konto usuniete 
Bywalec



Pomógł: 13 razy
Posty: 129
Wysłany: Pon 14 Sie, 2017   Re: 10x42 na całe życie dla amatora - turysty

szczurowaty napisał/a:
Witam wszystkich.

Ja prosto z mostu: Delta Optical Chase 10x42 czy Nikon Monarch 5 o tych samych parametrach? Ta druga lornetka nie ma testu na Optycznych, stąd moje pytanie. Oczywiście pytanie zwykłego amatora.


Cześć,
Jeszcze przez krótki czas będę miał CHASE 8x42 ED. Przy odrobinie szczęścia może uda się spotkać to wyrobisz sobie ogólną opinię.
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Ta-dam! Pentax DCF 10x43 ED z aukcji na niemieckim eBayu zamówiony! Szczególne podziękowania dla kimek27 za link do tej aukcji, ale i dla wszystkich uczestników niniejszej, hmm, rozmowy. Bardzo mi miło że jako laik nie zostałem wysłany na drzewo, tylko zajęliście się mną ze stosowną troską ;-P

Zastanawiam się tylko, czym różni się starszy model DCF od nowszego ZD. Oprócz ceny... Z zauważalnych różnic jest znacznie krótszy minimalny dystans ostrzenia (tylko czy naprawdę jest zastosowanie lornetki dla obserwacji z dwóch metrów?) i to chyba wszystko. Reszta to chyba rebranding na potrzeby Ricoha?

Na tę lornetkę i tak 4000 PLN bym nie wydał, pewnie szukałbym czegoś innego. A tak...

Teraz tylko mam nadzieję, że nie dostanę cegły w paczce... :roll:

Jeszcze raz - dzięki.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

szczurowaty napisał/a:
Zastanawiam się tylko, czym różni się starszy model DCF od nowszego ZD. Oprócz ceny... Z zauważalnych różnic jest znacznie krótszy minimalny dystans ostrzenia (tylko czy naprawdę jest zastosowanie lornetki dla obserwacji z dwóch metrów?) i to chyba wszystko.


Szczurowaty nowsza seria ZD ma inne powłoki co powoduje lepszą transmisję. Porównaj Sam ich wykresy:

https://www.optyczne.pl/2...CF_ED_8x43.html

https://www.optyczne.pl/3...ZD_8x43_ED.html

co do tak małej minimalnej nastawnej to bardzo przydaje się przy obserwacjach owadów (ważki, motyle).
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Dzięki, Kot Sylvester. Czyli jednak progres jest większy niż myślałem. Chyba jednak wolę DCF za 2000 PLN niż ZD za dwa razy taką kwotę. Zresztą, niech najpierw przyjdzie pocztą to się zobaczy, choć i tak spodziewam się szoku po ok. ćwierci wieku z moją Tento 10x50.
 
 
kot Sylvester 
Maniak



Pomógł: 37 razy
Posty: 902
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Szczurowaty szok z pewnością nastąpi zwłaszcza jak porównasz kontrast czy oddanie i nasycenie kolorów. Jak dokonasz porównania opisz swoje wrażenia, ja chętnie poczytam.
Pozdrowionko!
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Jak na razie jestem w szoku z innego powodu. W środę po południu "kupiłem teraz" na niemieckim eBayu i zapłaciłem, a przed chwilą dzwoniła żona, że przyszła jakaś paczka z Niemiec (przypominam, dziś piątek). Poznań od granicy z Niemcami niedaleko, ale że tak szybko...? uff... :shock:
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Czekamy na pierwsze wrażenia
 
 
szczurowaty 
Nowy


Posty: 15
Skąd: Poznań - Jeżyce
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   

ZDECYDOWANIE sprzedam ZOMZ Zagorsk BPC 10x50 Tento. Ktoś chętny? :lol:

Z innej beczki: czy tutaj można wrzucać fotki, a jeśli tak - to jak?

Ludzie, przeoraliście moje pojęcie o tym, co może lornetka.

Minirecenzja zupełnego laika już się pisze, pewnie niejeden będzie boki zrywał, ale co mi tam... :razz:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 04 Wrz, 2017   

szczurowaty napisał/a:
Z innej beczki: czy tutaj można wrzucać fotki, a jeśli tak - to jak?


Musisz użyć klawisza "Odpowiedz" i tam można dodawać zdjęcia, bo masz rozszerzony panel w stosunku do Szybka Odpowiedź.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15