Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Aparat do fotografowania miasta i kręcenia filmów
Autor Wiadomość
Vegeto 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   Aparat do fotografowania miasta i kręcenia filmów

Witam,
W przyszłym roku planuję wycieczkę do Japonii, co za tym idzie chcę jak najlepiej utrwalić wszystko co tam zobaczę w jak najlepszej jakości. Będzie fotografowane miasto w dzień jak i w nocy i na pewno chcę nakręcić jakieś filmiki i tu jest wymagane minimum 1080/60kl/s.

Kolejną rzeczą jest to aby bateria trzymała jak najdłużej oraz możliwość dokupienia np kolejnych 2 sztuk baterii w miarę tanio. Być może jakiś aparat ma taką przystawkę z dodatkową baterią?

Jest jeszcze jedno ważne kryterium, musi być otwierany i obracany ekran o 180 stopni bym mógł robić selfie.

Też nie wiem czy brać lustrzankę czy bezlusterkowca?

Moje doświadczenie z fotografią? zerowe, chcę po prostu włączyć aparat najlepiej w trybie auto i tyle.
Budżet? 3000zł ale im mniej tym lepiej.
Dziękuję za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   

rx100.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   

Znasz powiedzenie "nosić drewno do lasu"? Tam to się kupuje aparaty. :D
 
 
Vegeto 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   

Raczej kompakt mnie nie interesuje, szukam czegoś bardziej zaawansowanego coś na poziomie nikon d5500? bardziej w takim stylu aparaty mnie interesują.

W Japonii ceny sprzętu są podobne do tych u nas więc nie warto tam kupować. Po za tym wyjazd może w przyszłym roku za ten czas naucze się coś o fotografii mając dobry aparat :)
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 26 Lip, 2017   

Lustrzanka do selfie? Też można, ale trochę słabo z wagą. Co do typowych lustrzanek, to masz w kolejności alfabetycznej Canona, Nikona i Pentaxa. Ten pierwszy ma sporo modeli z uchylnymi ekranami, ponieważ są dwie serie ciągnięte od 60D i 600D a teraz jeszcze doszedł model 6D Mark II i kolejny mikroskopijny jak na lustrzankę korpus 200D. Wszystkie nowe modele od 650D mają wsparcie dla obiektywów z silnikami krokowymi, przez co się bardzo ciche - czytaj idealne do filmów. Gdybym się wybierał na taką wycieczkę celowałbym w takiego 200D z obiektywem 18-135 IS STM.
Nikon, pomijając najnowsze drogie modele ma jedną serię korpusów z odchylanym ekranem, ale to nie jest dobry sprzęt do filmowania.
Pentax może pochwalić się jedynie K-S2 i K-70. To sprzęt całkiem dobry, ale dla świadomych użytkowników.

Może faktycznie bezlusterkowiec, tam jest trochę ciekawych modeli np Lumix G6 czy G7, z kolejnej strony kompakt pokroju FZ1000 jest też całkiem turystycznym tworem.
 
 
Vegeto 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sob 29 Lip, 2017   

Dziękuję za odpowiedź, aktualnie najbardziej zainteresował mnie Lumix G7 czy ta oferta będzie dobra jako mój pierwszy aparat? LINK

Czy ten obiektyw standardowy 14-42 wystarczy do zastosowań jakie chcę czyli zdjęcia miasta w dzień jak i w nocy oraz kręcenia filmów w FullHD?
Poleci ktoś do tego aparatu zamienniki baterii?

Ten fz1000 tez bardzo ciekawy ale brak dotykowego ekranu i wymiennego obiektywu (być może kiedyś do g7 kupię sobie lepszy kto wie), nad tymi dwoma modelami się bardzo zastanawiam hmm


Czytałem też że można kupićjakieś tanie obiektywy ze starych aparatów ale trzeba miec odpowiednią przejściówkę może ktoś coś poleci do tego g7?
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   

Vegeto napisał/a:
Będzie fotografowane miasto w dzień jak i w nocy i na pewno chcę nakręcić jakieś filmiki i tu jest wymagane minimum 1080/60kl/s.

Vegeto napisał/a:
kupićjakieś tanie obiektywy

Jak lustrzanka to jednak polecam Pentax K-70 z 18-55, a teraz sprzedają ze stałką 50/1,8 za 1 zł. czyli całość za jakieś 3tysiące ( zresztą i KS-2 z 50-tką i 18-50 dało by się chyba też w tej cenie kupić). Zdjęcia z niego są bardzo dobre, ma świetny jak na tę klasę AF , filmy spokojnie kręci jakości Full HD - niektórzy twierdzą że się pentaxami kręcić filmów nie da - mam inne zdanie, choć pewnie lepiej działałby 80D z ML na pokładzie... Jak zwykle - kwestia upodobań, umiejętności i pieniędzy... Może ktoś kto zarobkuje kręcąc lustrzankami może kręcić nosem , o tyle amatorowi powinno spokojnie wystarczyć...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   

Andrzej.M., polecasz Pentaxa do filmowania, ja rozumiem, że nie znasz nic lepszego, trudno. Ty na prawdę robisz to z czystym sumieniem? :( Nawet Optyczni przetestowali K-70 i zobacz.
Film nr 1, 30p, a ja cztery razy go oglądałem bo nie wierzyłem, że to progressive. Potem się okazało jak zbadałem plik, że to 50i a nie 30p. (Przy okazji proszę o zmianę na stronie). Zobacz te zęby na brzegu ściany, drzwi, płotku. Zobacz te morę na schodku, no i co ważne, gdzie ta słynna Pentaxowa jakość? Paćka!
Film nr 2, 60i i jeszcze bardziej widoczne zęby, kosztem niby odrobinę większej płynności.
Film nr 3, 30p Obraz po prostu skacze, a mora zwłaszcza pod figurą aż bije po gałach.
Film nr 4, 25p Jak w nr 3 plus definitywnie widać przeskoki na klatkach i co mnie nieco szokuje galaretę przy tak niewielkiej szybkości.
Film nr 5, 24p, mora skoki.
Film nr 6, 7, to chyba najlepszy filmy jeśli chodzi o płynność, bo trzeba rozróżnić tu prowadzenie aparatu, od gubionych klatek. Niestety mora nadal bije po oczach, a jakość obrazu HD poniżej oczekiwań.
O 8-11 nie ma się co wypowiadać, bo do problemów dochodzi jeszcze przesterowanie przez filtry kreatywne.
Film nr 12, AF skrajnie bezużyteczny. Stabilizacja jak widać rozciąga perspektywę, czyli do bani - nie używać.
Film nr 13, momentami wygląda jak by było 10-15fps.
Film nr 14, poklatkowy, jak widać działała normalna migawka mechaniczna, jest super, szkoda że 24p tyczy się jedynie zapisu do odtwarzania, a nie realnego nagrania. Najlepszy filmik, świetny jak ktoś lubi robić timelapsy.
Sorry, ale polecanie Pentaxa jako lustrzanki do filmowania, to jak polecanie Nissana Micry na rajd Paryż-Dakar.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 02 Sie, 2017   

Kolego Wojmistrz, ale przecież wiemy, że Andrzej M. ma klapki na oczach i poleca tylko lustrzanki Pentaxa. :razz:
Choćby nie były dobre do danych potrzeb. :zalamany:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Ale ja też teraz z Pentaxami chodzę, bo jeszcze k-50 mi doszedł, ale do filmowania polecić sumienia nie mam.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Do fotografowania są dobre, ale nie do wszystkich rodzajów zdjęć. Np. do foto ptaków byś chyba tego sprzętu nie polecał, dla spotterów też nie za bardzo. Ogólnie ja nie neguję tej marki, ale wciskania komuś na chama nie toleruje.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Za wolny AF, to na pewno. Teraz jeszcze dochodzi jakie szkło. Ja mam przykręcony do k-50 18-55 WR i pewnie długo nic tam innego nie zamontuję. Mam 50-200 ale go odsyłam skąd kupiłem, ponieważ miałem uczucie takie, jak by mi ktoś wiertarkę do skroni przyłożył. Sesji dziecięcej tym nie zrobię :) Ale do tego by walał się w plecaku jest OK, zwłaszcza, że taki k-50 ma możliwość dokupienia ramki na 4xAA.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Wojmistrz napisał/a:
Sorry, ale polecanie Pentaxa jako lustrzanki do filmowania, to jak polecanie Nissana Micry na rajd Paryż-Dakar.

Rozumiem Twoje argumenty, spodziewałem się burzy - Jak na moje potrzeby - to nawet za dużo , ale ja sporadycznie "ruchome robię" i tak traktuję wpisy "filmowe" innych amatorów. Mora bez filtra AA na niektórych elementach - to rzecz raczej normalna chyba w każdej marce. Jeśli była by na twarzach czy innych gładkich ( w miarę) powierzchniach - to co innego... Cóż, no to chyba przerzucę się na smartfona... jak się nie da - to trudno...
Wujek_Pstrykacz napisał/a:
poleca tylko lustrzanki Pentaxa.
Tak jak niektórzy cwanona...
Wojmistrz napisał/a:
teraz z Pentaxami chodzę, bo jeszcze k-50 mi doszedł,

A jednak? To już drugi czy trzeci?
Wojmistrz napisał/a:
Mam 50-200 ale go odsyłam skąd kupiłem, ponieważ miałem uczucie takie, jak by mi ktoś wiertarkę do skroni przyłożył.

Polecam więc nowy 55-300 - nie dość że na długim końcu dużo ostrzejszy to jeszcze z własnym silnikiem. Na pewno ci ulży. No i AF dużo szybszy... :wink:

Wojmistrz napisał/a:
uczucie takie, jak by mi ktoś wiertarkę do skroni przyłożył.

Wypróbuj jakiś wyższy model - np. K-3 - jest ciszej... :lol:
P.S. Dziękuję za interesującą i pouczającą dyskusję. :cool:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 03 Sie, 2017   

Andrzej.M., dzięki, poszukam tego 55-300. Ten dźwięk był z samego obiektywu więc nie sądzę by zmiana puszki coś dała. Swoją drogą na k-3 poluję i może kiedyś upiluję. Co do puszek, to po k-500 jestem mile rozczarowany k-50, niby to samo, a jednak... jest nawet fajniejszy od k-s2, którego się już pozbyłem, bo irytował mnie AF i zostaję z k-50 do upolowania k-70 lub k-3/II.

Wracając do filmowania, dobrze kombinujesz z tym filmowaniem smartfonem, o dziwo, to często dziś lepsze kamery niż można się podziewać. Sam sporo używam LG G3 i G4. Tanio i skutecznie.
Trzeba to jednak przyznać Canonowi, że aparaty filmujące potrafi robić, i tyle, tak samo jak Sony i Panasonic. To są naprawdę trzy najlepsze firmy pod filmowanie na rynku amatorskim.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 04 Sie, 2017   

w K-3 jest mocniejsza ale dużo cichsza wiertarka i lepsze wyciszenie (podobnie w K-5), więc mniej hałasują. A Pentax HD DA 55-300mm F4.5-6.3 ED PLM WR RE ma własny cichy napęd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15