Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 17 Sie, 2017
Lustrzanka cyfrowa z obiektywem do 800 zł dla początkującego
Autor Wiadomość
sephiroth1983 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: Czw 17 Sie, 2017   Lustrzanka cyfrowa z obiektywem do 800 zł dla początkującego

Witam serdecznie.
Zarejestrowałem się na forum, ponieważ potrzebuję pomocy w zakupie aparatu wraz z obiektywem do 800 zł.
Biorąc pod uwagę kwotę jaką dysponuję, w grę wchodzą tylko rzeczy używane.
Chcę to kupić jutro, gdzieś w okolicach mojej miejscowości.

Będę fotografował, na tym szczególnie mi gimnastykę artystyczną (zawody, treningi itp. często postacie w ruchu, jak to w sporcie,) krajobrazy, jakieś imprezy klubowe, plenerowe. Zaczynam też studia graficzne, dlatego wybieram lustro, bo wiem, że moja przygoda z fotografią dopiero się zacznie.

Jestem na prawdę początkujący, ponieważ do tej pory zdjęcia robiłem głównie aparatem z telefonu, lub jakimś kompaktem Nikon (nazwy nie pamiętam).

Rozumiem, że kwota którą dysponuję nie jest imponująca, więc chciałbym prosić o propozycje aparatów jakichś popularnych, lecz w miarę dobrych.

Ważne jest to, żebym mógł nabyć to jutro, ponieważ jest mi to konieczne na zbliżające się zawody.

To co znalazłem będzie dobre? O ile uda mi się jeszcze zbić z ceny?

https://www.olx.pl/oferta...99-IDkSLPQ.html

Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

Bardzo późno zapytałeś jak na twoje wymagania. Będzie ok, ewentualnie możesz rozważyć
Canona 450d i kit lub stałkę 50 mm 1.8 STM. W tej cenie to raczej tyle, 40d chyba w tej cenie to raczej nie znajdziesz żeby obiektyw jeszcze kupić, ale poszukać możesz.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 18 Sie, 2017   

sephiroth1983 napisał/a:

Będę fotografował, na tym szczególnie mi gimnastykę artystyczną (zawody, treningi itp. często postacie w ruchu, jak to w sporcie,)

jak już to mierzyłbym w D90 a jeszcze lepiej D7000 - po prostu lepszy AF i matryca i dla nich warto dołożyć. Canonami do wnętrz sobie głowy nie zawracaj - gimnastyka póki co na powietrzu raczej odpada - dyscyplina raczej halowa więc wysokie ISO będzie ci potrzebne - czego z matrycami canona raczej nie dostaniesz. Do tego jasne szkło np 85/1,8 - co prawda portretówka , ale zawsze lepiej zbliży niż 50-tka. Którą tez warto mieć.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 19 Sie, 2017   

sephiroth1983, Nikon D3100 w kicie z 18-55 na początek powinien ci wystarczyć.
 
 
sephiroth1983 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

Kupiłem niestety wcześniej niż dostałem od Was odpowiedzi Canon EOS 600D z obiektywem EFS 18-55mm. Myślicie, że to bardzo zły wybór do moich zastosowań? Mam jeszcze jedno pytanie, jako że to moja pierwsza w życiu lustrzanka, w ogóle pierwszy w życiu bardziej profesjonalny aparat od małych kompaktów, to od czego zacząć? Jakieś instrukcje, może tutoriale gdzieś są?
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

Aparat fajny, obiektyw na początek da radę. Mnóstwo poradników masz w necie.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

600D to też bardzo dobry wybór, nawet lepszy niż owy Nikon.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

Ponadto dostajesz bardzo przystępną w tym modelu opcję filmowania. Jak stwierdzisz że kit to za mało, ale wciąż pieniądzy na fotografię nie będziesz miał zbyt dużo to rozważ zakup 50 1.8 STM lub 24 2.8
 
 
sephiroth1983 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

Super. Teraz muszę zacząć wszystko od początku, ponieważ jak napisałem wcześniej jestem totalnym zerem jeśli chodzi nawet o obsługę tego aparatu. Podstaw Photoshopa nauczyłem się z tutoriali których w internecie jest pełno, są może jakieś poradniki, które podpowiedzą, lub pokażą jak zacząć posługiwać się lustrzanką cyfrową?

[ Dodano: Wto 22 Sie, 2017 20:19 ]
Mam kilka pytań odnośnie aparatu.

1. Czy to normalne, że przy zakładaniu dekielka obiektyw się rusza? Nie robię tego na siłę a jednak trochę się rusza.
2. Czy robię coś źle, bo gdy mam ustawiony tryb "Inteligentna Scena Auto" i chcę zrobić spontaniczne zdjęcie, to jest z tym duży problem bo tak jakby aparat nie mógł złapać ostrości. Po prostu ciężko jest zrobić zdjęcie "z ręki" jak można jakimś kompaktem czy coś. Czy to normalne, źle coś ustawione?
3. Przed chwilą chciałem zrobić zdjęcie w trybie makro przy zgaszonym świetle. Lampa się wysunęła, lecz gdy trzymam przycisk do połowy to zachowuje się ona jak stroboskop. Błyska kilka razy. Czy to wada jakaś czy też normalne?

Prosiłbym o jakieś podpowiedzi, ponieważ w ogóle jeszcze się na tym nie znam.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

Podbiję, może ktoś odpowie.
Czytałeś instrukcję?
https://www.canon.pl/supp...nuals&language=
 
 
sephiroth1983 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

@PDamian, właśnie ją studiuję i do tej pory nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, aczkolwiek jeszcze trochę do przeczytania zostało.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

3. Błyski strobo (spawarka) mają pomóc w nastawieniu ostrości. (W menu można to wyłączyć, choć nie wiem czy dla wszystkich trybów)
2. Zdjąłeś dekielek z puntu 1.?
Ten twój obiektyw ma minimalny dystans nastawienia ostrości coś ok 25cm (licząc od matrycy).
Bliżej nie wyostrzy.
1. Zawsze coś tam się trochę rusza. Nie jest bazaltowy.
 
 
sephiroth1983 
Nowy


Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: Wto 22 Sie, 2017   

Dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie to uspokoiło.
Co do punktu 2. i zdjęcia to np. chciałem zrobić szybkie zdjęcie córce, która była oddalona ode mnie o ponad pół metra i nie udało się. Jakby coś się stabilizowało, nastawiało (nie wiem jak to nazwać). Dodam, że próbowałem trzymać przycisk migawki w połowie i czekać na odpowiedni dźwięk, jak też nacisnąć ją bezpośrednio w celu zrobienia zdjęcia. Efekt podobny, nie udało się uchwycić momentu.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

sephiroth1983 napisał/a:
przy zakładaniu dekielka obiektyw się rusza?

Moim zdaniem nie powinien, jeśli już to bardzo minimalnie - ale trudno to ruchem nazwać. Coś tam mi się "rusza" w nieprodukowanym od 17 lat plastikowym Pentax FA28-70/4... ale to tylko Pentax... :lol:
sephiroth1983 napisał/a:
Co do punktu 2.

No cóż , było brać Nikona a nie jeden z najtańszych canonów. (tańszy to już tylko 4 cyfrowy- tylko czy to na pewno jeszcze aparat? :wink: )
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 23 Sie, 2017   

Ja bym sie zapytał na forum, czy jakiś stary canonier z twojego miasta nie może zerknąć na ten aparat, czy wszystko z nim dobrze. Kupiłeś 600D, jeden z najbardziej ulubionych aparatów do filmowania. Swoją drogą warto zainstalować Magic Lantern i przekonać się jak zużyta jest migawka. Podobnie warto sprawdzić ile martwych pikseli już ma (o ile ma), naświetlając odpowiednio jedną ktatkę i ogólnie sprawdzić jego kondycje mechaniczną. Dałoby ci to obraz tego czy aparat przypadkiem nie "skończy" ci się za miesiąc, czy może faktycznie niemiec płakał jak sprzedawał :D

[ Dodano: Sro 23 Sie, 2017 09:03 ]
Andrzej.M., tubus się rusza w każdym szkle. W 18-55 zwłaszcza w starszych, przy wysiągniętym np na 55mm i skrajnej ostrości masz wychylenia nawet z 5mm. Kiedyś bawiłem się takimi wychyleniami robiąc delikatny efekt t&s.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 16