Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki spacer zoom do pentaxa k30?
Autor Wiadomość
veth 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   Jaki spacer zoom do pentaxa k30?

Witam. Prosiłbym o pomoc, do pentaxa k-30 szukam jakiegoś spacerzooma. Do tej pory używam tamrona 17-50 i trochę mi brakuje dłuższego końca. Zdjęcia typowo amatroskie, odbitki jak już robię to 10x15 ew 13x18. Przede wszystkim fotki na wycieczkach górskich, trochę miasta. Kusi mnie sigma 18-300, kosztuje nowa ok 2 tys na allegro. Czy ktoś używa, jakieś opinie? Ewentualnie co Państwo by doradzili? Wolałbym jeden obiektyw. Acha mam jeszcze 18-55 kit i pentaxa 50-200, tego drugiego to może ze dwa razy na body zapiętego miałem. Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Kerebron 
Bywalec
The Beholder



Pomógł: 6 razy
Posty: 117
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią 25 Sie, 2017   

Na spacer-zooma wziąłbym pod uwagę, w pierwszej kolejności, Pentaksa HD DA 16-85mm f/3.5-5.6 ED DC WR. Jeśli ma być bardziej budżetowo, to Pentax SMC DA 18-135mm f/3.5-5.6 ED AL DC WR. Wolałbym jednak dołożyć do tego pierwszego. :)
 
 
veth 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

A coś z dłuższym zoomem? Zdecydowanie amatorskie zastosowanie. Ta Sigma do 200 ew 300 taka zła?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

veth napisał/a:
A coś z dłuższym zoomem? Zdecydowanie amatorskie zastosowanie. Ta Sigma do 200 ew 300 taka zła?


To zdecydowanie zależy od twoich wymagań i tolerancji słabszej jakości.
Jeśli za podobną kasę kupujesz niewiele cięższy obiektyw o 3-4-krotnie większym zakresie ogniskowych, nie oczekuj podobnej jakości.
Wygoda użytkowania zostanie okupiona słabszą jakością wykonania i słabszą jakością optyczną.
IMO Kerebron dobrze Ci radzi.
 
 
veth 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

Zastanawiam się gdyż ta ogniskowa 85 mm to niewiele więcej niż mam teraz w Tamronie, więc może tego pentaxa do 135 mm. Kiedyś był dość popularny jako spacer zoom. A nikt nie ma tej sigmy do 300 mm? Pozdrawiam.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

Zastanów się czy nie lepiej jednak po prostu dokupić np. Pentaxa-DA 55-300mm F4-5.8 ED WR?
 
 
veth 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 26 Sie, 2017   

Myślałem nad nim, do Tamrona łyknąć tego pentaxa, a jeszcze tylko jedno pytanie a ten pentax 18-270 mm? Chociaż wolałbym uniknąć przepinania obiektywu.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

veth napisał/a:
a ten pentax 18-270 mm? Chociaż wolałbym uniknąć przepinania obiektywu


Lepiej pozostań przy Sigmie 18-300 :smile:

veth napisał/a:
Zdjęcia typowo amatroskie, odbitki jak już robię to 10x15 ew 13x18. Przede wszystkim fotki na wycieczkach górskich, trochę miasta.


Nie zrozum mnie źle. Jeśli pozostaniesz przy takich wymaganiach, to możesz być z niej zadowolony.
 
 
veth 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 27 Sie, 2017   

Dziękuję wszystkim za pomoc, póki co liderem zostaje pentax 18-135, myślę że ta długość już będzie ok. Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15