Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
który aparat?
Autor Wiadomość
kama287 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   który aparat?

Cześć. Planuje kupno lustrzanki. Szukam czegoś taniego. Na internecie jest pełno informacji, że po pewnym czasie człowiek sie gubi. Wszystkie te tańsze lustrzanki są tez nazywane dla amatorów. I to co sie z tym wiąże, ze aparat robi za nas wiecej. Jak np. w pentax kr wyczytałam, ze odszumia zdjęcia samoczynnie.Niby super sprawa, ale chciałabym aby aparat posiadał też funkcje pozwalające na osiągnięcie pewnych efektów samemu i aby zdjęcia były dobrej jakosci. Nie chce kupować aparatu dla samej jakosci zdjęc, chce mieć też frajdę z zabawy ustawieniami i uczenia się fotografowania.
Znalazłam pare propozycji m.in. Pentax kr, canon d1200/ d1300, nikon 3200/ 3300, jednak jak zaczełam o nich czytać to nie zbyt porywająco się prezentują. Szukam czegoś w tej półce cenowej. Ten pentax mi sie spodobał ale zraziło mnie to odszumianie trochę. Może polecicie coś od siebie albo któryś z tych podanych przeze mnie?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Pentax Kr to już muzeum w dzisiejszych czasach, nie warto.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

A nie jesteś w stanie dołożyć do Canona 60D z 50 1.8 STM? Nikon d5200 również nie byłby głupim wyborem. Jeśli jednak to zbyt drogie propozycje, to popatrz na oferty Canona 650d.
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

kama287 jaki masz budżet na aparat z pierwszym obiektywem?
 
 
kama287 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Budżet cięzko mi określić. Jednak im taniej tym lepiej. Na pewno zakres zawęża się do używanych aparatów. Tak 1000-1300zl. Niestety studenta nie stać na taki wydatek, i tak rodzice mi się dołożą, ale wątpię aby tak hojni byli abym mogła szaleć w cenach. Także też myślę, ze jeśli by aparat kupiło się taki w miarę to zawsze można w przyszłości rozbudować go o lepszy obiektyw, który podniesie jego użyteczność. No ale na razie w ogóle chce aparat :)
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Z taką kasą możesz celować w Nikona D5100, D5200 lub Canona 600D, 650D.
 
 
kama287 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Hm z waszych propozycji to chyba nikony lepiej się prezentują. A tak z ciekawości spytam. Co myślicie o nikonie d7000? Cenowo sporo drozszy, ale zastanawia mnie czy jego jakość faktycznie jest o wiele lepsza? Bo czytałam, ze to lustrzanka bardziej profesjonalna, ale podobno problemy spore są z szumami i te amatorskie lustrzanki w szumach wypadają lepiej.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

kama287, D7000 jest znacznie wygodniejszy pod względem ergonomii, ma też zauważalnie lepszy wizjer. Jest za to nieco większy i cięższy, co niektórym kobietom przeszkadza, choć tak obiektywnie to w sumie lepiej, bo jest stabilniejszy i wygodniejszy do trzymania.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Czw 31 Sie, 2017   

Ciężki aparat jest ok, chyba że musisz iść z nim w góry czy w jakikolwiek inny sposób nosić przez parę godzin.
Ale da się przeżyć (i zmęczyć jak ja dziś, próbowałem filmować Canonem 60D z zoomem 18 - 200. Zestawem ten założyłem na metalowego riga). W tej cenie żadnego kompaktowego bezlusterkowca nie znajdziemy, jest Canon EOS M10, ale lustrzanki nie licząc gabarytów raczej lepiej spełnią twoje oczekiwania. Podobnie sony a5000.
 
 
kama287 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Myślę, że ciężar akurat dużej roli nie odgrywa dla mnie, raczej jakość. Przywykłam do noszenia ciężkiego laptopa ze sobą, także aparat cięższy nie byłby problemem. Poszukuje jednak lustrzanki, kompaktów nie chce. Wystarczy mi telefon, który robi całkiem przyzwoite zdjęcia, ale niestety w trudniejszych warunkach szumów nie da się uniknąć, a jestem na ich punkcie przewrażliwiona i mnie rażą okropnie :) To jeśli ten nikon d 7000 to dobry sprzęt to będę lukać na jakieś okazje i może uda się kupić nie tak drogo.
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Powinien Cię zadowolić. Te modele, o których pisałem to nie kompakty a bezlusterkowce - również mają wymienną optykę. Ale jeśli gabaryty nie stanowią dla Ciebie problemu to myślę, że Nikon d7000 będzie dobrym wyborem.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

kama287 napisał/a:
Ten pentax mi sie spodobał ale zraziło mnie to odszumianie trochę.

Bo odszumia ale jpg-i - i poziom odszumiania sama możesz ustawić ale jeśli robisz RAW-y i chcesz później sama obrabiać - to możesz je odszumić np. w trakcie wywoływania w DxO. Efekt naprawdę świetny. Jeśli w ogóle będzie potrzebne odszumianie. Bez niego szumy są mniejsze niż w canonie 60D a kolory i rozpiętość tonalna lepsze. Miałem okazję porównać zdjęcia (rawy) w tych samych warunkach. Jeśłi było by cię stać na K-30 lub K-50 - polecam - jeszcze lepsza matryca. Ta sama co w nikonie D7000. Korpusy również uszczelnione . Nowy K-50 widziałem http://allegro.pl/pentax-...6798789796.html za korpus , kita kupisz za jakieś 150-200zł. Ale jak dobrze poszukać to może nawet z kitem trafisz zamiast torby. np tu : https://www.photospeciali...BSABEgJbYfD_BwE - 1700zł... lepiej nie trafisz...
kama287, sam bym go brał gdyby nie to że planuję KP a mam już k-1. :cool:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

kama287 napisał/a:
jeśli ten nikon d 7000 to dobry sprzęt to będę lukać na jakieś okazje i może uda się kupić nie tak drogo


Obyś nie trafiła na wadliwy egzemplarz, bo okazja cenowa może się okazać nie taką znowu okazją.
Jak trafisz na dobry, to da Ci dużo frajdy.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Wujek_Pstrykacz napisał/a:
Pentax Kr to już muzeum w dzisiejszych czasach, nie warto.

Tak jak Canon 60D i Nikon D7000 ... :razz:
 
 
Matpol7 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 230
Skąd: Jaworzno
Wysłany: Pią 01 Wrz, 2017   

Filmować nie będziesz?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14