Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon 15x50
Autor Wiadomość
zoltan 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   Canon 15x50

Dzień dobry po paroletniej tu mojej nieobecności .Ostatnimi czasy naszła mnie myśl o zakupie czegoś stabilizowanego do obserwacji gwiazdek i ptaszków.Tak się złożyło że zachciałem sobie zakup rozłożyć na raty a tu zonk bo chyba banki nie lubią takich klientów jak ja co to chcą raty 0% :mrgreen: .Tym sposobem zakup został odłożony na pewien (niewielki raczej ) czas i dzięki temu też postanowiłem zasięgnąć rady mądrzejszych...krótko-czy to dobry wybór czy też ktoś poleciłby coś innego (w sumie cena to raczej kwestia poboczna).Może coś stabilizowanego (to akurat wymóg od Fujinona czy Nikona ?
PS.Byleby nie Zeiss :mrgreen:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RoboBat 
Optyczny


Pomógł: 25 razy
Posty: 1006
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   

Mi też coś takiego chodzi po głowie. Nawet w wersji 18x50 bo skoro jest stabilizacja to po co się rozmieniać na drobne. Tylko przerażają mnie waga i gabaryty oraz brzydota samej lornetki. Ciekaw jestem opinii użytkowników, którzy mieli z tym sprzętem styczność.
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 910
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   

Co do masy, brzydoty i wątpliwej mobilności zgadzam się z RoboBatem. Co do skuteczności to kiedyś miałem możliwość luknięcia przez coś takiego i doszedłem do wniosku, że ta stabilizacja jest raczej "zgrubna" - na przykład z jadącego samochodu ciężko coś zobaczyć przez "zwykłą" lornetkę ale przez stabilizowaną jest znacznie lepiej. Ale co do super stabilizacji do gwiazdek to nie byłbym pewny. Raczej obstawiałbym dobrą lornetkę + statyw, wyjdzie taniej, lżej i jakość obrazu będzie lepsza (Zeiss oczywiście odpada :wink: ).
A tak na marginesie kiedyś znalazłem filmik o stabilizowanym Canonie https://www.youtube.com/watch?v=GP48wWET8rg ale nie wiem jak by to działało przy pow. np. 18 czy więcej?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14008
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   

Canony 15x50 i 18x50 to świetne optycznie lornetki, bawiliśmy się nimi na naszym ostatnim Zlocie dość intensywnie. Jak bym miał wybierać, to zgadzam się z RoboBat, że lepiej już iść na całego i brać 18x50.

Warto jednak pamiętać, że stabilizacja delikatnie psuje ostrość obrazu. Do gwiazdek polecam więc i tak ustawić lornetkę na statywie i nie włączać IS-a. Za samolotami za to daje się gonić bez problemów, ale tam IS jest niezbędny.

Alternatywą jest dobrej klasy luneta z dobrej klasy głowicą olejową.
 
 
zoltan 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Czw 07 Wrz, 2017   

No niby racja-ale poczytałem sobie że 18x50 działa raczej już na samej granicy możliwości stabilizacji-stąd myśl o 15x50.
Nie, nie zamierzam kupować statywu-uwielbiam gapić się na gwiazdki ot tak-niekoniecznie nawet odszukując je...druga sprawa to obserwacje naziemne-mieszkam praktycznie na krawędzi Parku Biebrzańskiego i tam nie zamierzam targać statywu.
PS.Tym bankom to się w głowach nie przewraca ??Chyba nawet jak są te raty 0% to mają od sklepu jakąś prowizję ?

[ Dodano: Sob 09 Wrz, 2017 20:32 ]
Jedno pytanko jeszcze-gdzie taką lornetkę idzie obejrzeć (przetestować) ?Najbliższe większe miasto to Białystok (ale jak znam życie to bez szans-ja przynajmniej nie znalazłem nic)...do Warszawy mam dokładnie 200 km-jest w Warszawie jakiś duży salon gdzie mógłbym to cudo obejrzeć (kupić)-ewentualnie rozejrzeć się też za czymś innym ciekawym ?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Zauważ, że model 15x50 ma bardzo małą źrenicę wyjściową. Na nocnym niebie - mimo wysokiej ceny - niewiele zobaczysz, choć obraz będzie stabilny. W cenie tego Canona kup Fujonona 70 mm oraz statyw.
Do ptaków owszem, tu model stabilizowany spisze sie bardzo dobrze.
 
 
zoltan 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Za 4199 zł :?: -no nie wiem...kurczę wszystko fajnie tylko nie chce mi się z tym statywem ganiać-nie powiem nachodzą mnie myśli aby najpierw kupić coś w ten deseń (może na początek chociażby i DO 15x70) ale jak zwykle nie mam najmniejszej możliwości sprawdzić tego przed zakupem :sad: (a nie lubię bawić się w kupowanie i odsyłanie)
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

goornik napisał/a:
Zauważ, że model 15x50 ma bardzo małą źrenicę wyjściową. Na nocnym niebie - mimo wysokiej ceny - niewiele zobaczysz

Bez przesady, 3.3mm źrenica to nie jest mało. A zobaczy całkiem sporo.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

widoczek napisał/a:
goornik napisał/a:
Zauważ, że model 15x50 ma bardzo małą źrenicę wyjściową. Na nocnym niebie - mimo wysokiej ceny - niewiele zobaczysz

Bez przesady, 3.3mm źrenica to nie jest mało. A zobaczy całkiem sporo.

W rozświetlonym mieście - tak.
Natomiast będąc 2 tygodnie temu w Bieszczadach brakowało mi źrenicy już w modelu 10x42, a ona jest o prawie 60% jaśniejsza od 15x50.
Delta Extreme ze statywu (a wiec tez stabilizowana!) pokaże o niebo więcej i nie meczy rąk...
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Więc zakładasz że Zoltan mieszka w Bieszczadach? :mrgreen:
 
 
zoltan 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Hmm-myślę że tak ciemnego nieba i Bieszczady mogą mi pozazdrościć ;)
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

zakładam, ze na nocnym niebie chce zobaczyć jak najwiecej. A do tego potrzeba sporej źrenicy, gdzieś tak 5-7mm
 
 
zoltan 
Uczestnik


Posty: 53
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Mam 46 lat-wykorzystam to ?

[ Dodano: Pon 11 Wrz, 2017 08:47 ]
Ponawiam pytanie-gdzie w Warszawie znajdę jakiś sklep gdzie mógłbym "poprzymierzać" się do paru interesujących mnie lornetek (czyt. lornetek do astro).Z góry dziękuję.

[ Dodano: Pon 18 Wrz, 2017 08:25 ]
I jeszcze jedno-czy przewidywany jest w najbliższej przyszłości test tego Canona ?(innych też :) )
 
 
marp 
Nowy
Mariusz z Radawca


Pomógł: 1 raz
Posty: 7
Skąd: z pod Lublina
Wysłany: Sro 09 Lut, 2022   

Witam
Odgrzebuję temat, gdyż nie mogę się zdecydować czy brać 15X50 czy nie. Pomyślałem, że ma ktoś może w Lublinie/okolicy to cudo i da obejrzeć. Byłbym bardzo widzięczny.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sro 09 Lut, 2022   

Polecam. Zamienilem Fuji 16x70 na canona 15x50. Nie będę się rozpisywał tutaj masz test który rozwieje Twoje wątpliwości. Jeszcze jedna sprawa uważam że cena tej lornetki jest zdecydowanie niska w stosunku do tego co prezentuje i jak zaawansowana jest to konstrukcja. http://www.scopeviews.co.uk/Canon15x50IS.htm
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15