Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka z dużym powiększeniem niekoniecznie droga
Autor Wiadomość
vidlinus 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   Lornetka z dużym powiększeniem niekoniecznie droga

Chcę kupić lornetkę z dużym powiększeniem służącą jako wspomaganie przy robieniu zdjęć. Do tej pory używałem Nikona Action VII 8x40 i poza parowaniem okularów byłem bardzo zadowolony z jakości obrazu. No i spadające dekielki... (Można je gdzieś kupić?). Jednak brakuje mi powiększenia. Mam do wyboru

Aculon 16x50
Aculon 8-18x42
Aculon 10-22x50
Action EX 16x50
Olympus 8-16x40 DPS


O innych nie wiem, proszę o radę. Lornetki używam w dzień (świt i zmierzch też) do obserwacji przyrody. Tak jak pisałem jakość action VII byłą dla mnie super. Podstawą jest foto, więc też nie jestem przekonany o wydawaniu dużo na drugą lornetkę. Action EX wydaje mi się zbyt drogi, chyba że rzeczywiści nigdy nie zaparowuje

Bardzo mi zależy na małej długości lornetki. Poprzedni Action 10x50 był do mojego plecaka za długi.
Dzięki za rady
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Jeśli 16x to trzeba zdecydować się raczej na 50 mm i Aculon powinien przy twoich kryteriach być ok. Zoom jest ryzykowny. Czasem lepiej kupić większy plecak.
 
 
vidlinus 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   plecak

W plecaku chodzi o jego grubość - lornetka na sztorc kłuje w plecy. A mały nie jest noszę w nim 600mm z założoną osłoną słoneczną i podpiętym body. Dopytam jeszcze czemu lornetkami - zoomami straszy się małe dzieci? To naprawdę jest taka strata jakości obrazu czy raczej awaryjność mechanizmu?
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Sob 09 Wrz, 2017   

Dekle do lornetki
http://opticron.co.uk/Pages/bino_og_covers.htm
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

No wiec tak: lornetki z zoomem z definicji olej, zarówno optycznie jak i mechanicznie są fatalne! Lornetek 16x nie polecam, bo bez statywu niewiele zobaczysz, za to będziesz mógł sie "delektować" ciemnym, nieostrym obrazem o małym polu widzenia.
Co wieć polecam?: kup używaną lornetkę Nikon 12x50 SE, kupisz ja za ułamek ceny obiektywu 600mm, wiec nadal mieścimy sie w kategorii lornetek tanich. Jeśli cenisz wysoką jakość obrazu (a jeśli używasz obiektywu 600mm zakładam, że tak jest) to model 12x50 SE da Ci wiele radości z obserwacji, to jedna z najlepszych tanich lornetek 12x50 na rynku. Mając ją nie będziesz już sięgał po plastikową chińszczyznę. Przy okazji: Nikon 12x50 SE ma pole widzenia 5 stopni, a wiec tylko nieco więcej niż 600mm w "małym obrazku".
Polecam poszukać w sieci opinii o tej lornetce!
 
 
vidlinus 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

"wiec nadal mieścimy sie w kategorii lornetek tanich" . Ceny 10x50 SE w 2015 oscylowały wokół 3000. Nie wiem ile kosztują używane ale raczej nie 500 PLN
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Jeśli stać Cie na optykę fotograficzną za kilkadziesiąt tysięcy, to dlaczego nie kupisz równie dobrej optyki obserwacyjnej za jedyne 3000?
Gdybys robił zdjęcia Prakticą MTL5 z ruskim jupiterem bo nie możesz sobie pozwolić na coś wyższej klasy, to poleciłbym ci Nikona 12x50 Action EX.... Ale mam wrażenie, ze wiesz co to jest optyka najwyższej klasy i dotyczy to nie tylko fot
Świat jest zbyt piękny by nie używać dobrych lornetek. Jeśli chcesz umożliwię ci popatrzenie przez 12x50 SE, po tym już nie będziesz chciał obcować z tanią plastikową chińszczyzną...
 
 
kimek27 
Optyczny



Pomógł: 43 razy
Posty: 1025
Skąd: Francja
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Uzywane 12x50SE kosztuje wiecej niz w lornetka nowa. Ktora jest juz niedostepna. Mialem kiedys okazje prowadzic obserwacje duovidem 10-15x50, ale to nie ta klasa. Ciezko polecic cos dobrego kiedy budzet jest na lornetke entry level. Moze lepiej kupic uzywana chinska dachowke 10x42 lub podobna. Przynajmniej zmiesci sie do plecaka.
 
 
vidlinus 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Przecież napisałem w w pierwszym poście że mam Nikona Actiona VII 10x40 i pytam o opinie dotyczące lornetek o dużym powiększeniu.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

12x50Se jest idealna pod każdym względem, także dlatego ze z biegiem czasu trzyma (podnosi?) wartość.
Action EX 12x50 to minimum
Modele 12x42 bedą za ciemne o zmierzchu i świcie.
Większe powiększenie niż 12x z ręki i bez stabilizacji to ślepa uliczka
 
 
widoczek 
Maniak


Pomógł: 35 razy
Posty: 967
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

vidlinus, zdecyduj się w końcu czy masz 8x40 czy 10x40. Raz piszesz 8x40 raz 10x40.
Lorentka za 3000 to nie jest żadna ekstrawagancja, w tej cenie masz już bardzo dobre lornetki chociaż to nie high-end (8-12k pln). Masz 600mm za grube pieniądze a żal Ci wydać na optykę obserwacyjną 3000? Zapewniam Cię że warto, lornetka a lornetka to też duża różnica.
I tak jka piszą koledzy, dla 8x40 bardzo dobrym uzupełnieniem będzie 12x50, jeśli chcesz iść w duże powiększenia. 16x to za dużo do obserwacji z ręki, potrzebowałbyś taką lornetkę umieścić na statywie.
 
 
vidlinus 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

oczywiście mam 8x40. Wkradł się błąd w poście. Jakbym interesował się lornetkami za 3000 i więcej, to bym to napisał. A obiektywów 600mm <8000 PLN jest całkiem sporo
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2646
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Jeśli nie Aculon 16x a za tym nadal optuję to może mniejszy Levenhuk 16x42? https://pl.levenhuk.com/wszystkie_produkty/lornetka_levenhuk_energy_plus_16x42/#.WbWLcrJJa00
 
 
vidlinus 
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Ciekawa propozycja. Czy ona zaparowuje? Bo w opisach nie ma nic o azocie.

Co do aculona 16x50 to jutro przymierzę do plecaka. Czytam coraz więcej pozytywnych opinii o olympusie 8-16x40. Niby powinno być ciemniej od 50 i niby zoomy są niedobre. Świetna cena. Jest bardzo krótka, a to też wielka zaleta. I można ustawić takie zbliżenie w którym jeszcze z ręki się da korzystać. Korzystał ktoś?
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Nie 10 Wrz, 2017   

Z lornetek z zoomem nikt rozsądny nie korzysta :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14