Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Czw 14 Wrz, 2017
Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2017)
Autor Wiadomość
SemiQ 
Nowy


Posty: 7
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Andrzej.M. napisał/a:
https://fotozakupy.pl/product-pol-14490-Pentax-K-50-Body-czarny.html sam korpus
https://fotozakupy.pl/product-pol-5983-Pentax-DA-L-18-55-mm-f-3-5-5-6-AL.html plus "kit"

To wychodzi to samo co podałem w linku ;) poza tym żaden z nich niestety nie posiada stabilizacji - ten drugi obiektyw nie mój budżet, zdecydowanie za dużo.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pią 15 Wrz, 2017   

Pętaksy mają stabilizację w aparacie.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 18 Wrz, 2017   

SemiQ napisał/a:
To wychodzi to samo co podałem w linku

No prawie - a jednak 45 zł taniej. A stabilizacja jest w korpusie aparatu. Dla wszystkiego co podepniesz. :wink:
 
 
pawelcio 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   Wybór lustrzanki - następca Samsunga NX1000

Witajcie.
Od 5 lat posiadam aparat Samsung NX 1000 z obiektywem kitowym 20-50.
Zdjęcia wykonuje amatorsko, głównie portrety i fotki rodzinne, wakacyjne. Często wykorzystuję kadrowanie 1:1, by wykorzystać fragment zdjęcia.
Używam trybów P,A,S,M i wiem z grubsza, co mogę z nich uzyskać.
Ostatnio pożyczyłem od kolegi obiektyw Helios-77M 50/1.8 na M42 (z adapterem do NX) i fotki wykonane tym obiektywem w porównaniu do kitowego to niebo a ziemia!!! Plastyczne i wyraziste.
Jednak istnieje jeden główny problem. Obiektyw z adapterem do NX'a działa tylko w trybie manualnym i ostrość trzeba ustawiać ręcznie. Tryb manualny ogarniam, ale ustawienie idealnej ostrości, nawet z powiększeniem 8x (takie wspomaganie oferuje NX1000) to wyzwanie.....praktycznie niemożliwe, kiedy chcę sfotografować synka 1.5 roku, który długo nie usiedzi w jednym miejscu:) Może focus peaking by pomógł w takiej sytuacji, ale aparat go nie posiada.
Poza tym zaczyna go dotykać przypadłość NX-ów, jaką jest problem z kółkiem PASM, które przestaje prawidłowo działać, więc nie chcę inwestować w Samsunga.
I tak zrodził się pomysł zakupu czegoś lepszego. Na początku myślałem o bezlusterkowcu, ale chyba zdecyduję się na lustrzankę.
Na aparat mogę wydać do ~2500, myślę więc o zakupie body i jasnego obiektywu typu 30mm lub 50mm na początek. Obiektyw może być używany, ale body nowe.
Moje priorytety to:
1. Niskie szumy przy ISO 1600 (nie lubię robić fotek z lampą),
2. Matryca min. 20MPX (ze względu na lepszą możliwość kadrowania),
3. Często korzystam z WIFI jako z wyzwalacza w Samsungu, więc będzie to dodatkowy atut.

Po przejrzeniu testów i opinii, na polu boju znalazły się: Nikon D3300/D5300, Canon 750D, Sony A58/68.
1. Za Canonem przemawia dostępność i cena obiektywów, jadnak w testach często pojawia się stwierdzenie. że fotki z Nikonów są bardziej szczegółowe.
2. Za Nikonem brak filtra antyaliasingowego (bo ostrość/szczegółowość fotek jest dla mnie istotna, zwłaszcza przy kadrowaniu). Na minus wyższa cena i ograniczona dostępność obiektywów (brak silnika AF w korpusie).
3. Sony A68, dobre wyniki w teście na optyczne.pl

Czy przy powyżej opisanym przeznaczeniu aparatu, różnice pomiędzy D3300 a D5300, Canon 1300D/ 750D, w jakości zdjęć, zwłaszcza w poziomie szumów będą widoczne. Czy poza większa możliwością nastawów, aparaty różnią się również zastosowaną matrycą (np 3300-5300)
P.S. Zauważyłem, że zdjęcia w testach na Optyczne.pl w powiększeniu 1:1 bardzo często są niewyraźne, nieostre i zastanawiam się, dlaczego. Czy wynika to z procedury testowej-każdorazowo 1 zdjęcie przy ustalonych nastawach?
Proszę o pomoc w podjęciu wyboru.
Pozdrawiam.
Paweł
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 26 Lis, 2017   

pawelcio napisał/a:
Na aparat mogę wydać do ~2500

Skoro tak, to scalam do istniejącego już zbiorczego tematu „Pierwsza lustrzanka do ok. 2500 zł (edycja 2017)”.

Kup Nikona z kitowym obiektywem, a do tego dodatkowo Nikkora 35mm f/1.8. Do robienia zdjęć dzieciom moim zdaniem lepiej mieć taką ogniskową, niż polecaną często 50mm f/1.8, chociaż oczywiście ona też jest dobra, tylko bardziej portretowa, 35 mm pozwoli na nieco szersze ujęcia.

pawelcio napisał/a:
(Nikon) … na minus wyższa cena i ograniczona dostępność obiektywów (brak silnika AF w korpusie).

Ten brak silnika obecnie nie jest już tak dotkliwy jak na początku, a polecona przeze mnie wyżej trzydziestka piątka wręcz jest dowodem, że w Nikonie pewne rzeczy są tańsze, bo akurat w Canonie obiektyw z tą ogniskową kosztuje więcej. Nie licz tylko na cuda, że przy domowej, ciemnej, energooszczędnej żarówce dostaniesz piękne zdjęcia, a autofocus będzie zawsze trafiał.

pawelcio napisał/a:
1. Niskie szumy przy ISO 1600 (nie lubię robić fotek z lampą),

Wbudowaną lampą dziecku świecić w twarz i tak nie ma co, ale kiedyś pewnie kupisz jakąś zewnętrzną lampę, którą albo skierujesz w sufit, albo w ogóle zdalnie wysterujesz aparatem, stawiając ją gdzieś na stole czy komodzie, żeby bardziej z boku doświetlała w sufit czy ścianę. Tu akurat tańsze Nikony są o tyle gorsze, że nie mają zdaje się sterowania zdalnego lampami, potrzebny jest wyższy model. Ale za to mają lepszą matrycę od Canona, a to ważniejsze.
 
 
krich8710 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Witam,
A jeżeli do wyboru mam:
Canon 750d
Canon 200d
Nikon D5300
Wszystko z kitowym obiektywem plus stałoogniskowy 50/f1.8
Zdjęcia głównie dziecku, rodzinie plus przyroda.
Czasem krótkie filmy.
 
 
PDamian 
Optyczny


Pomógł: 37 razy
Posty: 1329
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

krich8710 napisał/a:
Zdjęcia głównie dziecku, rodzinie plus przyroda.
Czasem krótkie filmy.

750D
 
 
krich8710 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Jakie argumenty za tym Canonem?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Lis, 2017   

Te, które wyróżnił w cytowaniu PDamian, czyli lepsze filmowanie w Canonie. A ergonomia lepsza w 750D niż w 200D. Ja wybrałbym Nikona, bo pewnie te filmiki i tak bez znaczenia, a matryca lepsza i Nikony z tego segmentu chyba ciągle tańsze.
 
 
krich8710 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Czw 30 Lis, 2017   

Zakup padł na Nikon D5600 + 18-105
Na święta zakupie 50/f1.8
Pozdrawiam
 
 
Leszek_m 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 03 Gru, 2017   

Witajcie,

Chciałbym uzyskać pomoc przy wyborze aparatu. Do tej pory używałem canon sx510hs, ale zdjecia momentami były strasznej jakości.
Aparat będzie używany do zdjęć z imprez rodzinnych, wakacji, małego dziecka czyli zwykła fotografia.

Zastanawiam się nad kilkoma:

https://www.euro.com.pl/l...vr-czarny.bhtml

https://www.euro.com.pl/l...rba-karta.bhtml

https://www.euro.com.pl/l...55-czarny.bhtml

https://www.euro.com.pl/l...vr-czarny.bhtml


https://www.euro.com.pl/l...1-2czarny.bhtml

https://www.euro.com.pl/l...-di-ii-vc.bhtml

Ostatnia propozycja to już tak niechętnie fenowo, ale nie mówię nie. Bardzo chętnie wysłucham opinii i dodatkowych rad.
Pozdrawiam Leszek.
 
 
krich8710 
Nowy


Posty: 10
Wysłany: Nie 10 Gru, 2017   

Ja kupiłem ostatnio Nikona D5600 plus 18-105 i jestem mega zadowolony z jakości zdjęć.
 
 
Andrzej.M.
[Usunięty]

Wysłany: Pon 03 Gru, 2018   

A ja za 2179zł Pentaxa K-70 z DA50/1.8 ... Lepiej nie trzeba - mam korpus zastępczy do K-1!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15